Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti alvás előtti még egy alvás?

Esti alvás előtti még egy alvás?

Figyelt kérdés
1eves a lányom. Pár hónapja atallt a nappali 1 alvásra. Úgy néz ki, hogy reggel 9 körül kel, majd változóan 12-14 óra között alszik el olyan 1.5-3orat. Majd este 9-10 között alszik el. Viszont éjjel sokszor kel van hogy óránként. De ha még kora este alszik egyet, tehát 6-7ora körül elalszik és 8-9korul felkel, majd fürdés kaja és alvás akkor nem ébred éjjel. Ez mitől lehet? Nem gondolnám fogzásnak mert már egy ideje tesztelem. Viszont nem mindig tudom elaltatni meg kora este, mert ha az apja hazaer akkor felporog.
2019. jan. 14. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves és már pár hónapja csak egyszer alszik nappal? Az nagyon korai. Neki még szerintem most is szüksége lenne két alvásra, csak azért tűnik úgy, hogy átállt, mert nagyon későn kel reggel és így a délelőtti alvása átcsúszik délre, a délutáni pedig estére.
2019. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Az én lányom is így aludt egy évesen, hogy egyet aludt, néha, ritkán meg egy másodikat is esetefelé, nem volt összefüggésben azzal, hogy éjjel felkelt-e.
2019. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő hagyta el magától a kettőt. Én próbálnám hamarabb altatni délben, de nem akar. A késő kelest is ő kezdte. Csak nem tudom, hogy akkor szoktassam vissza a 2x alvásra nappal? De hogyan? Hamarabb kellene ebrednie reggel? Mert nem igazán szeretem felkelteni.
2019. jan. 14. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy meg van csúszva a napja. Eleve későnek gondolom, hogy 9-10 között alszik csak el. Ha hamarabb aludna, 8 körül, akkor kelne 7-kor, majd lenne 10-12 között egy alvás és 4 óra körül egy alvás.

Azt mondod, magától hagyta el az egyik alvást, de közben meg igazolod, hogy van még igénye kettőre... hát pár napig ébreszd fel korán, 7-kor, és meglátod, korábban lesz vége a napnak is.

2019. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Születése óta 9-10kozott alszik el. Az apja 7 után ér haza és akkor beporog mert játszik vele. Hamarabb nem bírjuk altatni. Próbáltam h hamarabb ebredjen, pl felhuztam a redőnyt, hogy ebredezzen, fel is kelt 8 körül de olyan nyűgös volt egész nap, hogy semmit se lehetett csinálni. De azért reggel akkor újra próbálom. Köszönöm a segítséget.
2019. jan. 14. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nyűgös volt, hiszen fáradt volt. de néhány nap alatt majd hozzászokik.


Az nagyon sajnálatos, hogy az apja ilyen későn ér haza, de ettől nem működhet rossz ritmusban a gyerek. Ezt apának is meg kell érteni és ha fáj is, el kell fogadni, hogy ilyenkor már nincs hancúrozás, arra ott a hétvége.

Legyen egy nagy játék apával fürdés közben 8 előtt még (nálunk 8 éve ha esik, ha fúj, 8-kor fürdés van. egy kezemen meg tudom számolni, hogy évente ettől hányszor térünk el), majd utána még egy kis cici/tápszer a sötét szobában, fekvés, estimese, alvás.

És persze, nem lesz álmos, tehát nem alszik, de ilyenkor sincs játék, csak fekvés a sötétben, kis hátsimi, max éneklés.

És persze reggel az ébresztéskor nyűgös, fáradt lesz, mert este nem tudott elaludni időben... de napról napra jobb lesz az egész, és 1-2 hét alatt át lehet szoktatni a korábbi kelésre/fekvésre.


Amúgy is felmerült bennem, hogy mifenét fogtok csinálni, ha jön a tavaszi óraátállítás? 9 helyett 10-kor kel? és 10 helyett 11-kor fekszik? Akkor és ott is néhány nap nyűglődéssel de át kell állni 1 órát a gyereknek visszafelé. Gondolj arra, hogy most ez a főpróbája annak, hogy akkor mennyire fog simán menni ;)

2019. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túl fáradtan kerül este ágyba, azért ébred. Az enyémek is ezt csinálták, ha maradt el alvás. Az egyik még túl korán is kelt olyankor ráadásként.
2019. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!