Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is ilyen nehéz ez a...

Másnak is ilyen nehéz ez a napirend téma?

Figyelt kérdés

Hiába találom én ki, hogy hogy lenne a jó, a kislányomnak teljesen más véleménye van róla.

Sehol nem találok olyan fórumot ahol tudnék erről írni, ezért azt remélem, van itt olyan tapasztalt anyuka, akinek lenne, egy két hasznos tanácsa.

Olvastam már mindenfélét, de már teszek rá, hogy mit kellene és mit nem egy ennyi idős babának.


Két hónapos a lányom. És fél hétkor kelünk reggel apával, akkor cicizik utána van neki kb egy órás ébrenléti szakasz, amikor nézelődik, játszunk. Kb 8-9 között már álmos lesz nagyon, de egyszerűen nem lehet semmivel a kiságyban tartani. Ha elalszik cicin, és úgy teszem be, akkor megébred elkezd sírni és kezdhetem elölről. Ha ébren van és úgy teszem le, hogy majd magától elaszik, egy darabig csendben van, akkor is ha állok mellette, akkor is ha nem, és utána elkezd sírni.

Ezt játszuk 11-ig 12-ig. (Mikor már attól féltem, hogy nagyon ki fog merülni ha nem alszik, akkor magamra kötöttem hordozókendőbe, akkor tudott aludni egy órát.)

És a cicizést is még mindig van hogy elhúzza egy óráig.

És már nagyon nem tudom mit csináljak. Fogalmam sincs, hogy elég e neki ez a minimális alvás, vagy hogyan alakítsam ki a napirendet, amit végre mind a ketten megszokhatunk.

Ma fél nyolckor keltünk mert már éjszaka is óránként fent van amit eddig szintén nem csinált. Azt hittem, ha nappal nem alszik annyit akkor majd éjszaka bepótolja, de ezek szerint nem.

Körülbelül ma is aludt másfél órát összesen.

És azt sem tudom gondolni, hogy elég neki, mert sírósan, nyűgösen ébred, cicizik, ami megint elnyomja, de aludni nem tud, pedig pirosak a kis szemei és ásítozik.


Hogyan alakítsam ki neki a napirendet? Csak minimálisan, támpontként mindkettőnknek. NEm akarok percre pontosan mindent. Csak hogy kicsit neki is beálljon egy ritmus.

Mert azt is próbáltam, hogy megnézem, neki milyen a bioritmusa, de semmi logikát nem látok benne. Minden össze vissza van é ez engem már teljesen kikészít. Annyit tudtam eddig tenni, hogy 18.00 és 19.00 között fürdünk és nagyjából 20 körül ágyban vagyunk.


Válaszadók, légyszí legyetek kíméletesek, kezdő anyuka vagyok aki már így is azt hiszi, hogy mindent rosszul csinál



2019. jan. 14. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha napirendet szeretnél, akkor a következetesség a kulcsszó. És persze a türelem. Ha Te kitaláltad, hogy legyen, akkor tartsd magad hozzá. Nincs de, nincs mi van ha. Anya azt mondta, akkor úgy van ès pont. Nem fog azonnal menni, akár 1-2 hét is lehet, mire megszokja a kicsi, Te csak higgadtan, kedvesen, gyengéden, mégis határozottan tartsd a napirendi pontokat. Figyelj rá, hogy ne érje túl sok inger, mert akkor túlpörög, és nem tud elaludni. Mindig ugyanúgy, ugyanott altasd. Legyél türelmes, kicsi még a babád, sokat igényli a közelségedet, nonstop cicizne. Ez teljesen normális. Ezzel együtt szerintem jó, ha van egy rendszer.
2019. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A legfontosabb kimaradt: hagyd ezt a kishitűséget! Ha bizonytalan vagy, azonnal megérzi a gyerek, és kicsúszik a kezedből a gyeplő. HIDD EL, HOGY JÓ ANYA VAGY! Tudod, mire van szüksége a babádnak. Bízz magadban, JÓL CSINÁLOD. Szereted azt a kis makit, a legjobbat akarod neki, innentől kezdve olyan nagy baj nem lehet.
2019. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Napirendet nem te alakítasz, hanem ő. :)

8 hetesen mèg nálunk se volt. Ami fix pont volt a napunkban, az a séta és a fürdés.

Olyan 12 hetes kor körül lett rendszer, hogy reggel felkel, cicizik, felváltva eszik és jàtszik, séta, egy nagy alvás délelőtt, éves, játék, és egy nagy alvás délután. Utána kötetlen elfoglaltság anyával és apával, este vacsi, fürdés, alvás, és este két cicizés félálomban.

Sokkal könnyebb volt nekem is, ha az ágyban fekve szoptattam, ott bealudt, és lustálkodtam mellette. Hamar megtanultam, hogy mikor alszik elég mélyen, hogy el tudjak osonni, és mikor ébred, amikor a közelben kell lenni.

Ezt a sorrendet és nagyjából az időpontokat is tartotta sokáig, másfél évesen állt át arra, hogy egyet alszik ebéd után.

2019. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a napirendet sem kell nagyon komolyan venni

persze kell egy rendszer, de olyan nagy csúsztatásokat amúgy sem tud az ember csinálni (pl. ha egyik nap 8 kor reggelizik a baba, nem olyan nagy probléma, ha másnap 9-kor)

Ha minden este ugyanakkor van kb. a fürdés, altatás, az már jó kiindulópont.

Mi így csináljuk: (mondjuk az én kisbabám tápszeres) és igazából csak úgy kialakult a napirend magától

felébred 6 óra körül, pelenkacsere, eszik

visszaalszik 3-4 órát

megint pelenkacsere, tápszer

utána játszunk, nézelődik (ilyenkor szoktunk kimenni)

ha álmos, akkor visszaalszik (ha nem tud magától elaludni segítek neki)

ha nem álmos, akkor nem alszik, nézelődik

aztán ha alszik, de már eljött a következő etetés ideje, akkor nem ébresztem fel, majd eszik, ha felébredt (kivéve, ha az előző etetés óta már 4 óra eltelt, akkor finoman elkezdem ébresztgetni)

egy nap 6x eszik, 3-3,5 óránként (van, hogy 2,5 óra telik el, van, hogy 4)

és akkor etetések között változó, hogy mikor mennyit alszik/nem alszik/játszik

este 8 óra körül fürdés, 9 óra után utolsó evés


Az jutott eszembe, hogy biztos, hogy eleget eszik?

vagy nem hasfájós? mert azon szokott segíteni a magadra kötözés, el tud aludni tőle.

2019. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sokat bukik, és néha tornával kell segíteni neki a kakát,vagy a pukit, de szerintem nem hasfájós.
2019. jan. 14. 16:15
 6/13 közepessüti65 ***** válasza:

Végső soron minden meoldás jó! Én utólag vissza gondolva csak egy ét tanácsot adnék magamnak amit mindneképpen meg is fogadnék!

HALLGASS AZ ÖSZTÖNEIDRE!

NE HIDJ EL MINDNEKINEK MINDENT!

LÉGY KREATÍV.

EGY GONDOLAT, DÖNTÉS AKKOR IS JÓ, HA MÁSOK AZT MONDJÁK NE!

A LEGFONTOSABB, HOGY A BABA BOLDOG LEGYEN.

ÉS AZ UTOLSÓ GONDOLATO MAGAMNAK!

EGY SZERETETTEL NEVELT GYEREKET NEM LEHET ELRONTANI!!!!!

2019. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is 2 hónaposak vagyunk, és ugyan ez van, cicin, rajtam elalszik de amint ágyba teszem ordit. Második babám, úgyhogy tudom hogy ez normális,azt jelenti testi kontaktus kell neki. Ha szoptatsz az a legjobb ha bebujtok az ágyatokba, ott altasd el cicin, aztán be az ágyába. Ha felébred rá, akkor hagyd hagy aludjon az ágyadban. Éjszaka ugyan ezt csinálom, kb hajnal 1 kor átteszem az ágyába, alszik hajnal 5 ig, szopi után kb reggel 8 ig szintén az ágyában. Volt már hogy az egyhetes pizsomámat tettem mellé, egy darabig bevállt :)
2019. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mai napunk sem volt a legjobb és mondja meg valaki, hogy ez normális-e?


Éjszaka óránként fent volt, ezért reggel hétig aludtunk.

Cicizett, aztán 9ig játszottunk. fél óra mulva vissza kéretőzött cicire, két óra mulva tudtam elaltatni, és fél órát aludt utána megint cicizni akart. egy órára rá vissza fektettem, és kb 10 percet aludt. 13.00 kor le is tudtam tenni az ágybba, addig rajtam aludt. 10 percre rá felkelt és kért cicit kb 10 percet cicizett, utána aludt fél órát.

Alvás után cicizett fél órát, majd fél órát játszottunk, de megunta és kért cicit megint, 10 percre rá letettem, megint aludt fél órát. negyed órát cicizett, utána játszottunk háromnegyed órát, 18.00 kor tudtam letenni apára, most is ott alszik...



És ez meddig mehet így? Vagy majd ő alakítja? Ha most ezt az össze visszaságot megszokta, akkor át térhet egy másik ritmusra?

2019. jan. 14. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:

nagyon ragorcsolsz.probalj kicsit lazabban hozza allni.

3 gyerkocom van,egyiknel sem paraztam ra a napirend temara.nalunk az volt a napirend,hogy nincs napirend.

apukajuk 2 muszakban,12 oraban folyamatosban dolgozik 2 napos valtassal.mas volt a napunk mikor nappalos/pihenos/ejszakas volt.

a masodiknal es harmadiknal mar a teso miatt is mas volt a hetkoznap es mas a hetvege.

az esti furdetest es altatast tartottuk csak be.

teljesen mas mindharom gyerek termeszete.a nagy nyugodtabb gyerek volt picinek,par honapos koraig.aztan 1 evig alig aludt,kepes volt ejszakakat vegig orditani.

a kozepso sokkal aktivabb volt par hetes koratol,viszont sokkal jobban aludt.az ejszakakat par hos koratol vegig aludta.

a 3.az elso 2-2,5 honapban olyan volt mint amit leirtal,akkor feladtam es attertem tapszerre(nala a keves tejci volt az ok,nem is hizott rendesen)az elso tapszer adag utan aludt 2 orat.ezutan evett,jatszott,aludt baba lett.barhol kepes volt elaludni magatol.egy darabig nezelodott,kesobb dumalt es pufolte a jatekokat amiket elert aztan egyszer csak elaludt.este is 2 perc alatt aludt ahogy letettuk az agyaba.olyan 4-5 honapos volt mikor elkezdte vegig aludni az ejszakakat.

nyugosebb napokon aldas volt a hintajuk,a hordozo a konyha aszatol mig foztem.kesobb egy fel literes flakon par szines golyoval,aztan mindenfele felnott dolog ami nem tett kart bennuk.

turelem,nyugi,es semmi para.sokkal konnyebb lesz ha nem gorcsolsz ra.

szupi anyuka vagy biztosan,ezen ne aggodj 😘😊

2019. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyos vagy. Eddig én sem erőltettem. Most görcsöltem rá megint. De ha babának napirend nélkül is jó, akkor valószínűleg csak nekem jobb úgy ha van rendszer.

Egyébként nagyon szépen gyarapszik. Kis súllyal született (2750) de az egy kilót simán meghízza havonta. Most 7hetes és 4.60kg. :) Akkor nem görcsölök (kb egyhónapig. Aztán megint kezdem valószínűleg elölről. ) Köszi a válaszokat.

2019. jan. 14. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!