Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvási gondok! 4 hónapos...

Alvási gondok! 4 hónapos kislányom átaludta az éjszakát,2 hete nagyon rosszul alszik, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 hónapos kislányom. 4 óránként evett majd 2 hónapon át, december elején úgy vettem észre, hogy kevesebb a tejem mindkét mellből evett minden évesnél, ittam tejszaporito teát, urtica urens-t szedtem de semmit nem használt, de akkor már pár napja 3 óránként kert újra enni, gondoltam majd újra helyreáll a tejtermelés, hát mostanra talán úgy néz ki minden rendben. Nagyon sokat gyarapodott a súlya az elején, ami szintén december elején csökkent aztán kicsit megint gyarapodott, de nem úgy mint eddig, tudom, hogy ez nem gond amíg kórosnak nem látszik.

Eljött a szilveszter este, már délután petárdáztak persze ő minden alkalommal felriadt, tudtam este is ez lesz. Igy is volt, ekkor kezdődött az egész, és ezzel eljutottam a kérdésemhez, eddig átaludta éjszakát, de szilveszter óta mindig fel kel, van hogy óránként, nem éhes, amikor felvesszük azonnal visszaalszik. Este 9-10 ora között eszik utoljára, leghamarabb hajnal 4-5 óra körül kér enni.

Mi lehet a baj? Nagyon fáradtak vagyunk, nem tudunk aludni. Mit tehetnénk, hogy újra a régi legyen minden?



2019. jan. 15. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Ez életkori sajátosság. Örülj, hogy eddig hagyott aludni. Az én kislányom 2 és 3 hónapos kora között aludta át az éjszakát, de aztán ő is "elromlott". Most 20 hónapos és épp az elmúlt éjszaka volt először, hogy újra átaludta az éjszakát. A kialvatlanságot meg majd megszokod, aludj vele nappal. Egy kisbaba felnevelése ezzel jár sajnos. Kitartás!
2019. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogcsírák mozgása,mozgásfejlődés(nem tanult meg átfordulni mostanában?).Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, ahogy az első is írta életkori sajátosság.Esetleg azt, meg lehet próbálnod, hogy nem azonnal mész felvenni.Mi kislányunk van, hogy visszaalszik magától csak kicsit nyöszörög, dörmög mielőtt sikerül.De ha már elkezd sírni én is felveszem, pedig már jóval nagyobb mint a tiétek.
2019. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nap közben sajnos az alvás kivitelezhetetlen, éves után 1,5-2 órát ébren van, kézben alszik el csak, nagyon ritka ha csak úgy elalszik, így nagyon kevés az idő az alvásra és persze plusz a házimunka. Köszönöm a válaszod 😊


Jön az alsó 2 foga, de 3 napja úgymond "tünet mentes" előtte 2 napig nem győzte a szájába venni a kezét vagy bármi játékát és nagyon örült a Dologel-nek, most semmit hasonló nincs.

Pár napja kezdett napi rendszerességgel átfordulni. Nem szoktuk rögtön felvenni, hason alszik csak és mindig nyöszörög, mert "mászkált" a kiságyban álmában, vannak ilyen kis felsírásai, de visszaalszik, úgy hogy csak akkor vesszük fel, ha hosszabban sír. Köszönöm a válaszod 😊

2019. jan. 15. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy egy éves kérdés. De javult akkoriban a dolog?
2021. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Huu, hát már 2 éve, hogy volt ez a probléma.

A foga jött neki és új mozgásformát tanult, éppen akkor kúszott. Plusz el kellett kezdenünk a hozzátáplálást, mert el kezdett apadni a te nem. Emiatt voltak nyugtalanabbak az éjszakai. Egy idő után abbamaradt. Minden új mozgásformánál ez volt nála. Nyugtalanabbul aludt. De azóta már minden rendben van az alvással.

2021. febr. 11. 09:33
 6/6 anonim ***** válasza:
De jó, van remény. Köszönöm, hogy válaszoltál. Jó egészséget!
2021. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!