Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves gyerek este miért nem...

2 éves gyerek este miért nem alszik el?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, reggel 7-8 körül ébred. Hónapok óta nem alszik ebéd után, viszont egész nap nem bír ébren maradni, akármit csinálok 4-5 körül kidől délután és fél sem lehet ébreszteni. Kb másfél 2 órát alszik, majd felkel magától. Így este persze nem tud aludni, és kb éjfélig ébren van minden nap. Nehezen bírom, hogy eddig ébren van én 6-kor kelek, kevés az 5-6 óra alvás nekem.

Min változtassak, hogy normál időben elaludjon este? Keltsen reggel előbb?

Köszönöm a tippeket!


2019. jan. 16. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Ebéd után altasd el.

Ha kell, feküdj mellé, és mondd meg, hogy most csendes pihenő van.

Látszik, hogy igényli még az alvást, mert délután meg kidől. Szóval mindenképpen altasd el ebéd után.

2019. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek, ez borzasztó napirend, éjfél előtti alvás egy ilyen kisgyereknél létszükség.

Ha 7-8 körül ébred dél-1 körül el kell hogy aludjon, próbáld meg hogy besötétítesz és jó sokat mesélsz neki,ha nem alszik el 1 óra alatt se sehogyse akkor nincs alvás már 4-5 körül, hanem lerakod 7-8 körül.

2019. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is kezdett erre elmenni a napirend.


Reggel korábban keltem. Elmegyünk sétálni (bevásárlás, patika, posta ilyenkor belefér az útvonalba), utána ebéd, és fáradtan, tele pocakkal már előbb bealszik. Délután se hagyom sokat aludni. Volt, hogy 4 órát szundikált, se elmenni nem lehett mellőle, se felkelteni. Most már inkább megkockáztatok egy sírós ébredést, szerencsére gyorsan meg lehet nyugtatni.

Délután is fárasztjuk, hogy estére elpilledjen. Levendulás fürdetőt használunk, úgy vettem észre, hogy tényleg segít elaltatni.

Pár nap, max egy-két hét, és megszokja a napirendet.

2019. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vissza kell hozni az ebéd utáni alvást. Ha du. 4-5 körül kidől, az világos jele annak, hogy a szervezetének szüksége lenne rá.

Mondjuk eleve kevés alvásigényű, hisz összesen kb. 9 órát alszik.

Délelőtt próbáld szabad levegőre vinni, ill. mozgasd meg, hogy elfáradjon. Legyen az ebéd utáni altatásnak kellemes rituáléja, mondjuk olvasol egy rövid mesét, vagy összebújtok.

2019. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia

hasonló a helyzet nálunk is.Annyi a különbség ha kibirja 7-ig hogy lefeküdjön akkor hajnali 2-3körül ő már kel.Megprobáltam már mindent,melléfeküdtem mesét olvastam néztünk is de nem hajlandó.Múlt héten kezdtük a bölcsit,mintha ott jobban elfáradna.Még délig van csak mert ott se nagyon hajlandó aludni de hazaérünk 1/2 2-2 körül elalszik 4-nél tovább nem hagyom aludni mert akkor éjfélkor se aludna.pár napja 10-11 között alszik este.Sajnos kissebb az alvásigénye gyerekkoromba én is ilyen voltam állitólag.

2019. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom az ebéd utáni altatást, bár nem hiszem, hogy menni fog. Nagyon akaratos.

Amúgy van, hogy reggel felkel ő is a férjem ébresztőjére vagy a tesója reggeli motoszkálására, akkor dél körül elalszik, de ugyanúgy éjfélig ébren van.

Szerintem nagyon kevés az, amit alszik. Másfél éves koráig aludt napi 14-16 órát is. Azóta csökkent le.

Bár a nagyfiam egy éves kora óta sosem aludt nappal, viszont este 7-8-kor már aludt 11-12 órát. Ő az oviban sem aludt soha.

2019. jan. 16. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy akaratos, az most nem számít. Vannak dolgok, amikben nem ő dönt, hiába akaratos.

Vagy télen is szandálban meg rövidgatyában megy majd oviba, mert "akaratos".


Szóval vannak kérdések, amiket te döntesz el, mert te tudsz megfelelően mérlegelni. És itt a napirendet te látod át, hogy ez így nem jó.

Mindenképp az ebéd utáni alvást kellene visszahozni.

2019. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáld valami pozitív dolog feltételeként szabni az alvást. Pl. akkor játszol vele mit-tudom-én-mit (amit nagyon szeret) délután, ha előtte alszik.

Vagy mondd neki azt, hogy nem kell aludni, csak eljátsszátok azt: bújjatok egymáshoz, hunyja le a szemét és lélegezzen egyenletesen. Ha kinyitja a szemét vagy mocorog, figyelmeztesd, hogy elrontja a játékot.

Vagy ha van kedvenc macija/állatfigurája, akkor mondd el, hogy a maci álmos, aludni akar, lefekszik melléje, de nem szabad zavarni, csöndben kell lenni körülötte, és nem szabad mocorogni.


Persze, most van a dackorszakban, érthető, ha akaratos. :DDD

2019. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
13:45-re sikerült elaltatni a kicsit. Fél 4-kor megpróbálom felébreszteni.
2019. jan. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!