Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam el babakocsiban...

Hogy altassam el babakocsiban való ringatas nélkül?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos lesz a hónap végén.

Csak babakocsiban ringatva alszik el, de az utóbbi egy hetben már abban is nagyon nehéz, tegnap pl kétszer is megebredt miután betettem a kisagyba este..

Egy hete keservesen felsir éjjel. Bemegyek hozza, kiveszem a kisagybol és további kb 45 perc visszaaltatni.


Eddig ringattam kb 1-1,5 órát, mikor melyen aludt betettem a kisagyba és aludt, de most már majd 3 óra így összesen a tili-toli..


Próbáltam a kisagyban altatni, ra semmi (ének, simogatás, fenék paskolas, cumi, hordozas) nem hat, csak sir és nem hagyja abba, ha nem veszem ki.


Nem tudom mit csinaljak.. Nem szeretném sírni hagyni, de 2 eves koráig órákig ringatni sem.


Esetleg szeparacios szorongás lehet a sok ébredés és felsiraa oka? Kinek meddig tartott ez?


2019. jan. 16. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hason alszik? fenék mozgatás hason jobbra balra nálunk néha bejön.
2019. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A gumikalapács csodákra képes, de állítólag a forró tejbe kevert vodka is működik.


Na, persze. Valami baja lehet az ággyal. Talán túl sötét lehet ott neki? Valami folyamatos zaj hallatszik ott, amit te nem hallasz, de ő az érzékenyebb fülével igen? Ez lehet elektromos zaj, magas frekvenciájú sípolás valahonnan, talán egy elosztóból vagy tápegységből. Lehet, hogy túl puha vagy kemény neki a matrac? Ezt könnyen ellenőrizheted, ha összeveted a babakocsiéval.

2019. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Foga nem jön véletlenül? Mozgásfejlődéssel ,hogy áll? Én éjjeli ébredésbe a szeparációs szorongást nem ,,éreztem", mert sokat ébredt a mozgásfejlődése miatt.Viszont 8 hónaposan nappal le se lehetett rólam vakarni és csak akkor volt hajlandó játszani, ha oda ültem mellé különben csak sírt szegény.Én akkor kérdeztem a védőnőt aki mondta, hogy szeparációs szorongás tuti nem lehet, mert így meg úgy.1 -1/2 hónapig tartott és érdekes mód ahogy jött úgy ment.Utólag meg mondta a védőnő, hogy ja..hát ez szepa volt:) Szóval akár szeparációs szorongás is lehet.
2019. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Coffelia ***** válasza:
55%

A 8 hónapos kor a legtipikusabb időszak az első szeparációs szorongásra. Nem a babakocsiról leszoktatás szerintem a megoldás, mostanában azért ébred könnyebben mindenre, mert ez a kor a babáknál az "őrzés" kora. Téged őriz, hogy nehogy elvessz, és minden mozgatásra, hangra felélénkül, és azonnal ellenőrzi, megvagy-e még. Mi ekkoriban kivettüka picinket a kiságyából, mellettem aludt el a nagyágyon, és a legvészesebb szakaszban nem volt értelme altatás után felkelnem se, mert pillanatokon belül megérezte, hogy kimentem. Pár hétig vele együtt aludtam el, előre lezuhanyozva, már pizsamában. Aztán feltöltődött az anyatankja, mert megkapta a kontaktust, ami ilyenkor megnyugtatja, és újra el tudott szakadni jobban aludt.

Azt tanácaolom, legalább néhány hétig add meg neki az éjjeli figyelmet és testkontaktust is, sokat szokott segíteni.

2019. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás, jól érzed. Tudd, hogy nem tart örökké és minden kisbaba más. Valakinek egy hónapig tart, másoknál (pl nálunk) akár másfél év :) a sírni hagyásról is jól érzed, negatív mintát kap a baba, azt tanulja meg, hogy nem érdemes megszólítani a világot, mert nincs rá válasz, senki sem jön segíteni.

Szeretgesd amíg igényli!

2019. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!