Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes babám csak velem...

2 hetes babám csak velem hajlandó elaludni. Ha leteszem, ordít. Félek, nem fogom tudni átszoktatni az ágyába. Volt olyan, aki szintén ezzel küzdött?

Figyelt kérdés
A hagyom sírni opció nálam kizárt,most épül a bizalom,nem akarom ,hogy azt érezze,cserben hagyom.Segítsetek,mert napi 3-4 órs alvással olyan vagyok mint egy zombi.Van remény,hogy ez majd beáll?Még olyan picike,2 hete még pocakban volt.
2019. jan. 31. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom ki mit várt mikor gyereket akart? Sok az ilyen kérdés...


Őket még elemi ösztön vezérli, és az azt diktálja hogy veled érzi magát biztonságban. Igen van aki elvan a kiságyban is, de ez csak szerencse kérdése.


Mit gondolsz más anyukák kipihentek? Az enyém olyan hasfajós volt hogy sokszor 30 percet aludtam egy éjjel. Pokoli, de én akartam gyereket. Majd kinövi.


Majd visz előre amikor látod fejlődni és atlendulsz a fáradtságon.

2019. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Pont erre a legjobb ezek az ágy mellé rakható baba ágyak, amiknek a rácsát letudon könnyen nyitni, és ha a baba mélyen bealszik akkor csak egy mozdulattal oda tenni.


Ès apa kezében, mellkasán sem alszik? Ott csak ordít? mert szerintem akkor apa rosszul fogja a babát.


Ordítani soha még nagyobbnak sem kell hagyni, de próbálgatni dolgokat lehet.

2019. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Vele együtt lefeküdni aludni? Mindketten lefekszetek a felnőttek ágyára, vagy a kiságy mellé teszel valamit, amire lefekszel. Létezik olyan is, hogy ágy mellé tolható kiságy, aminek az egyik oldalán nincs rács, így nyugodtan be tudod a kezed tenni mellé, mégsem kell parázni, hogy esetleg ráfekszel ha elalszol. Ilyesmire gondolok: [link]
2019. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Balin van egy olyan szokás, hogy 3 hónaposan, szertartásos keretek között teszik le először a babát. Addig folyamatosan valakinek a kezében van. És tényleg, kb.eddig a korig igénylik is a babák, hogy testkontaktusban legyenek. Ha az egész evolúciót nézed, tök oké, hogy kézben akar lenni a kicsi. Abszolút képtelen az önálló helyváltoztatásra, (bár kúszással tudnak meglepetést okozni) következésképpen se menekülni nem tudnak önállóan, se táplálékhoz jutni. Ahányan válaszolunk neked, annyifélét fogunk írni. Nekünk mindkét gyermekünk szinte folyamatosan kézben volt az első 2 hónapban. Hordozókendőben vagy babakocsiban aludtak. Aztán fokozatosan, szinte észrevétlenül maguktól leváltak. Más anyuka mást fog neked javasolni, mert mást tapasztalt. A saját verziódat neked kell kitalálnod.
2019. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Azért vagy gyeden, hogy gondozd a babát, ha nincs szerencséd még három éves korában is 3-4 órát tudsz majd aludni , ez van te szültél.

Nem is értem mit képzeltél hogy majd 8 órás alvások lesznek?

2019. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám nagyon hasfájós volt,ami hála Istennek kb. 3 hónapos korára elmúlt. Egyébként 2 hetesen még simán 2-3 óránként evett éjjel is.

Ahogy nagyobb lett,ritkultak az éjjeli ébredések. Most 16 hónapos,de 2x általában felébred éjjel inni,aztán hamar vissza alszik. Egy-egy ilyen ébrenlét csak pár perc,ilyenkor csak szomjas,iszik egy kis vizet. Ezt leszámítva este 9-től reggel 8-ig alszik.

Egy darabig még kialvatlan leszel,de majd idővel alakul.

2019. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
2 hetes baba mellett a 3-4 órás alvás még szerencsés is. Én fél órákat aludtam ülve a fotelban. De ne aggódj majd jobb lesz csak légy türelmes. Ez az anyaság!
2019. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem azt szeretném, ha MOST azonnal átszokna a gyerek az ágyába, és minimum 8 órát aludjon egyhuzamban, ezután pedig egész nap a hangját ne lehessen hallani. Aki nem olvasta végig a kérdést, ne hepciáskodjon már itt. Ja, és képzeljétek,van olyan, aki nem akart gyereket, gyógyszer mellett mégis teherbe esett, apuka pedig hallani sem akar a gyerekéről. Igen, kedves boldog párkapcsolatban élő anyukák, ilyen is van. Velem ez történt. Így azt hiszem jogosak a félelmeim, és köszönöm azoknak, akik normálisan állnak a témához, és hasznos választ adtak. Tudom, hogy nehéz anyának lenni, egyedül meg még annál is kimerítőbb. Tőlem senki nem veszi át a gyereket a nap végén, nem ölelnek, bátorítanak, amikor ki vagyok készülve, és legszívesebben orfdítanék a frusztráltságtól. Így, ezek tükrében, kérlek, hanyagojuk a lehúzós, kioktatós válaszokat, segítséget kérni jöttem az oldalra, nem az Év anyjai ocsárolásait olvasni.

Köszi

2019. jan. 31. 13:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak babák, akik ilyenek. Az első 2 hétben a nagyobb gyerekem pontosan ilyen voot, aztán változott, mikor alább hagyott a hasfájása. Addig csak kézben volt el, oranként kelt éjjel is, nappal is.


Most a másodikkal sokkal könnyebb, mert éjjel sokat alszik, de ez sajnos ilyen. Örülj neki, hogy 3-4 órát tudsz aludni, másnak ennyi sem jut. Sógornőm 6 hetese órákat van fenn éjjel, na ő milyen zombi lehet.

2019. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csak velem aludt kb. 2 hónapig. Már azt gondoltam, hogy feleslegesen vettük meg azt a hülye kiságyat. Aztán egyszer csak letettem és aludt ott is órákat. Majd jobb lesz. Most még erre van szüksége, hogy mindig veled legyen. Nem marad így örökre és elrontani sem fogod ezzel a babát.
2019. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!