Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szopi, utána rajtam alszik 20...

Szopi, utána rajtam alszik 20 percet, csak ezután tudom letenni. Ez a módszer meddig alkalmazható? Mikor kellene elkezdeni "megtanítani" hogy önállóan aludjon? Van hogy sikerül de nagyon ritka.

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen idős a baba?


Az enyém 3 hónapos. Ő már csak éjszaka szopizik mert kevés a tejem. Akkor cicin alszik el és kb. 15 perc múlva teszem le.


Este megeszi a tápszert. Beteszem a kiságyba és a szájába afom a cumit. Ha kiköpi vissza rakom. Fontos hogy ne lásson mert akkor nem alszik el, így mindig a feje mögött vagyok míg elalszik. Kb. 15 percig tart. Ezt 1 hete csináljuk addig az ölemben aludt el, de így sokkal jobb mert már majdnem 6 kg és alig bírtam.


Szerintem próbáld meg ezt a módszert. Én is féltem tőle, de nagyon jól sikerült.

2019. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb így indultunk anno. Aztán jött a karban ringatás, úgy letenni. Aztán jött a leteszem és megvárom míg elalszik. Most meg ahogy sikerül. Külön ágyba van, én ott vagyok mellette. Van h kéri h segítsek neki elaludni, olyankor felveszem, kicsit ringatózunk, aztán visszamegy az ágyába. Majd egyszercsak elalszik. Most 2 éves múlt, hát nem tudom mikor jutunk el a leteszem és elalszik magától stádiumba. Lehet még évek... .🙂 ő mindig is nagyon szeretett kézbe lenni, jelen lenni, ez most is így van. Tanítgatni lehet, de úgyis attól függ minden h milyen baba ő, van aki gond nélkül elalszik egyedül, nem igényli a közelséget annyira, mivel még szopizik gondolom nagyon kicsi, szóval ezt majd meglátod ahogy telik az idő. Minél előbb kezdd el szoktatni ehhez, aztán majd meglátod h alakul.
2019. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Coffelia ***** válasza:

Őszinte leszek. Nincsenek "módszerek". A baba szükségletei irányítanak akkor is, ha a fejünk tetejére állunk. Amikor egy "módszer beválik", akkor többnyire véletlenül eltaláltuk a gyerekünk szükségletét, vagy éppen összepasszolt a "módszer" egy idegrendszerileg érettebb időszakkal. És ilyenkor érdemes ennél maradni, amíg megint nem jön változás, például fognövekedés, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés okozta ébredések, sötéttől való félelem, amik egy csomó esetben újraírják a korábbi szokásokat.

A mi fiunknál hamar kiderült, hogy a nyugodt alvásához egyszerűen ránk van szüksége, vele kell lenni addig, amíg mélyalvásba nem kerül. Párszor megpróbáltuk, hogy szopi után kimegyek, ne lásson, és majdnem hányás lett belőle, olyan szintű pánikszerű őrjöngése lett. És ez NEM hiszti, hanem szinte a halálfélelem felé sodró pánik. Félelem az elhagyottságtól. Két és fél éves koráig szinte soha nem tudott úgy elaludni, hogy valaki nincs jelen vele a szobában. Ha véletlenül sikerült, idegesen aludt, folyton felébredt ellenőrizni, hogy még létezünk-e. Neki az a létbiztonság, ha alváskor nincs egyedül, másnak más. Ismerd meg, neki mi a fontos ahhoz, hogy egészségesen működjön.

2019. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!