Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy néz ki gyakorlatban a...

Hogy néz ki gyakorlatban a cicin altatás?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom,.hogy így altatja babáját.

Én is szoptatok, én gyerekem is be-bealszik, ha jól lakott, viszont utána fel kell keltenem büfizni, meg pelust cserélni. Azért utána cserélem, mert előtte ordít, hogy éhes. Korai éhségjelek nincsenek, így kel fel.

Vagy a cicin altatást evés után kell mondjuk egy fél órával és csak cumizik ilyenkor? Próbáltam azt is, viszont szoptatás közben nekem többször is beindul a tejleadó reflexem és van hogy folyik csak ki a.száján a tej, gondolom ekkor már nem éhes.

Ha elaludt úgy hagyjátok? Vagy átrakjátok a kiságyba? Ezt minden alvás előtt csináljátok?

Babám 7 hetes, napközben jól alszik, ágyában, babakocsiban, pihenöszékbeb akárhol, viszont az esti evés után az Istennek sem tudom lerakni aludni, mert sír, kapálózik, fel kell venni, mert csak kézben van el, és ilyenkor a.következő két evésig fent van, kb éjjel egykor tudom elaltatni.


2019. jan. 31. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem minden babát kell felkelteni büfizni, nem mindegyik nyel (sok) levegőt szopizás közben, ez az életkortól és a technikájuktól is függ. HA így bealszik a baba a mellen, le lehet tenni aludni.
2019. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Èvekig szoptattam , egyszer sem büfizett a babàm, a szoptatással nem nyelnek sok levegőt , valamelyik egyáltalán nem. A pelenkát sem kell feltétlen kell kicserélni hacsak nem kakis. Úgyhogy nekem 10-ből kilencszer szépen elaludt aztán betettem az ágyba.
2019. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én cicin altatok, vagyis csak így alszik el.

Két féle módja van nálunk.

Az egyik hogy elalszik cicin és leteszem 10 perc után, büfiztetés nélkül.

A másik, hogy felteszem a vállamra szopi után óvatosan, van hogy fel sem kell büfiztetés közben.

2019. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy van a cicin altatás amúgy hogy amikor sír mert álmos (nem éhes!) Akkor megkinalom cicivel (olyan meg nem vót hogy ne kellene neki :) ) és szív kettőt és elalszik cicivel a szájában. Ezzel segít magának elaludni. Éjszaka is így szoktam. Van hogy háromszor is kiveszem magam mellé cicizik elalszik vissza teszem, aztán megint felkel 10 perc múlva akkor újra kiveszem amíg nem sikerül elaludni. Legkésőbb 9re alszik mondjuk csak hajnali 1ig bírja.
2019. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vót=volt
2019. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom nem kakilt be szopi közben, így előtte peluscsere, büfizni meg ő extra ritkán büfizett. Hason aludt, úgyhogy ha mégis kijött valami, nem volt gond.

A fiam pici még, 4 hetes, de ő mondjuk 10-ből 8x bekakil szopi közben. Nem mindig veszi észre, hogy tisztába teszem. Ő büfizik is, de fel se ébred rá, felrakom a vállamra, egy percen belül megvan a két büfi, és mehet is aludni. Kb pont büfizik, mire elérek vele az ágyig. Éjjel van, hogy fekve cicizik mellettem, akkor nincs büfiztetés, oldalt fekszik, nem tud rajta megfulladni. Ilyenkor kakilni se szokott.

2019. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Cicin altatás, ahogy a 4-es irja. Már nem éhes, de igy nyugszik meg és alszik el. Minden este/éjszaka igy altatom el. Ringatni nem birom, leszakad a hátam, plussz olyan hullafáradt vagyok hogy, nem is birnék talpon lenni. A cici a legjobb altató :)
2019. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Coffelia ***** válasza:

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy egyszer csak leolvadt a ciciről és aludt. Este mindig a nagy fotelban szopizott az ölemben, úgy csináltam, hogy félórát cummogott az egyik cicimen, aztán függőlegesbe emeltem pár másodpercre, jöttek a büfik, majd a másik cici következett. Ha bealudt, beraktam a kiságyába. Két hónaposan már nem büfiztettem, fekve még az ölemben is akkorákat büfögött, mint egy kismalac :D

De nem minden baba cicin elalvós, próbálgass ezt-azt, van amelyik baba inkább a cicizés után szunnyad be, és van, amelyik jobban ellazul a mozgatásra. Kiderül, a tiéd mit szeret, csak rá figyelj, a külső vélemények gyakran semmit nem érnek, amíg nem ismered ki a saját babád igényeit és szükségleteit. Menni fog :)

2019. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:
Előző vagyok. Azt kihagytam, hogy még a napi kakiban is van százféle variáció. Mi extra mázlisták voltunk, a mi fiunk soha nem kakilt minden egyes szopi alatt, pár hetesen már csak napi egyszer, és éjszaka meg szinte soha. Így nem kellett alváskor se figyelembe venni ilyesmit... szóval épp ezért mondom, hogy a baba irányít. Ha figyeled a jelzéseit, simábban mennek a dolgok.
2019. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!