Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassuk vissza a 14...

Hogyan szoktassuk vissza a 14 hónapos lányom a saját ágyába?

Figyelt kérdés

1 éves koráig semmi probléma nem volt. 1 naptól saját ágyban, saját szobában aludt. Aztán kB 13 hónapos korában 2x volt hogy hajnalban felkelt és nem akart visszaaludni csak mellettem. Majd újra minden jó. De az elmúlt 4 napban vmi történt. Egyre korábban kellett athoznom. Próbáltam a saját szobájában altatni se az ágyában se az ott lévő egyszemelyes agyon nem tudtam úgy elaltatni, hogy ne ebredjen fel ha beteszem a kiságyba. Tegnap este miután az apja elaltatta (minden este ő altatja kB fél éves korától) rá fel órára felkelt és nagyon sírt utánam. Végig ordította míg furdottem. Végül már akkor itt kötött ki közöttünk.

Viszont mi nem szeretnénk ha közöttünk aludna. Tudom gonosz és rossz szülők vagyunk... De akkor sem. Mindenkinek jobb ha külön alszik.

A lényeg, hogy szerintetek hogyan szoktassuk úgy vissza, hogy ne artsunk neki. Én pl nagyon nem bírom ha sír. Rendesen fáj amikor hallom. Így várok minden ötletet, hogy ne kelljen éjszakákon át sirattatni.


2019. febr. 19. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A probléma alapvetően az, hogy felkel éjszaka. Nálunk jóval később kezdődött ez, mint 1 éves korában, de minden egyes éjjel kelt, volt, hogy többször is. Nálunk én mentem át az ő szobájába aludni. Egy idő után-talán megértette, hogy nincs egyedül- már nem kelt fel éjszaka. Olyankor visszamentem a saját hálónkba. Azóta én viszont sokszor még ott alszom a gyereknél, mert sokszor beteges, de attól függetlenül azóta ritkán ébred/vándorol.

Sírni ne hagyd semmiképpen, ha átmegy hozzátok kísérd vissza és maradj ott vele, várd meg míg visszaalszik. Nálunk elég sokáig tartott ez az időszak, amíg én nem aludtam vele, addig nem is volt változás.

2019. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nappal eddig úgy alattam h mellettem, majd betettem a kiságyba. Tegnap változtattam ezen és betettem az ágyába én pedig az ágyra feküdtem. De csak sírt meg szórakozott. Végül mikor már szóval nem tudtam megnyudtatni simogatva elaludt, de sírva. Éjjel ha nem venném magam mellé akkor is sírna, sőt sztem meg jobban. Este így nem alszik el.😔
2019. febr. 19. 08:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát 13 hónapos, még gyakorlatilag baba. Az jó, hogy egyből az ágyába teszed, kicsit bösétítesz, énekelsz, símogatod suttogva pár nyugtató szó és előbb-utóbb elalszik. Van, hogy elég csak ott lenni az ágya mellett, van, hogy aktívnak kell lenni (éneklés, mese, simogatás).

Este ugyanígy csináld. Előbb-utóbb belátja ő is, hogy ott a legkényelmesebb-csak hát nem akar még egyedül maradni a szobában.

2019. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jon a foga, vagy nincs lappango virus emogott, esetleg mozgasfejlodesi merfoldko (pl. stabil jaras)? Vagy nem lehet, hogy el kezdett egyedul felni a sotetben? A szeparacios szorongas masodik hullama is lehet. Nalunk ez ugy megy (ugyan nem kulon szoba, de most szoktattuk kulon agyba), hogy belogatom neki a kezem, ha keri (nem mindig keri), es megvarom, mig elalszik, utana kijovok par orara, aztan elmegyunk aludni. Reggel odajohet kozenk. Most egyre korabban akarna odajonni, elso ejjel csak ketszer ebredt, masodik ejjel mar 4 szer, most meg mar vissza se nagyon akart aludni, igy 3/4 4kor bevettem magunk koze, mert mar aludni akartam, onnantol aludt egyben 3 orat vegre (es en is), de ez igy erzem, hogy nem lesz jo, foleg, hogy harman mar nem ferunk el kenyelmesen az agyon. Most azt beszeltuk meg, hogy ilyenkor felvaltva felvesszuk a ferjemmel, setalunk egy kicsit, meg megnyugszik, aztan vissza tesszuk a helyere, es felkeszulunk ra lelekben, hogy most sokat ebredos idoszak kovetkezik, ameddig meg nem szokja rendesen.
2019. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fogakkal nincs gond 12 kint van, őt nem viseli meg. Annyira nem, hogy múltkor nyúltam be a szájába és akkor vettem észre, hogy nem 8 hanem 12 foga van😅

Viszont az önálló járás lehet, mert most kezdett el néha kapaszkodás nélkül pár lépést tenni. Azért nehézkes az altatás a nappal is mert nem fekszik le csak áll az ágyba. De próbálom ma is újra délben is és este is. Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. febr. 19. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!