Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10-11 órát alszik éjjel 6...

10-11 órát alszik éjjel 6 hónapos kislányom folyamatosan. Baj ha ilyenkor csak hason van? Félek ha éjjel átfordítanám, felkelne rá.

Figyelt kérdés
Csak hason szeret aludni, napközben is ha lerakom háton a nagy ágyra, sokszor magától átfordul hasra. Éjjel a kiságyban alszik, ott nincs helye forgolódni, viszont ott hasra szoktam rakni, mert tudom hogy azt szereti. De eszembe jutott hogy nem - e rossz neki hogy ilyen sokat van hason, azért 10-11 óra nem kevés...
2019. febr. 23. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos kislányom is hason alszik 10 órát, nem hiszem, hogy bajuk lenne tőle. Főleg, ha a tiéd már forog. Ha annyira zavarná megfordulna vagy sírással jelezné, hogy rossz neki.
2019. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem lesz semmi baja.

De a kiságyában miért nincs helye megfordulni???

2019. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom még mindig úgy alszik

8 hós


Már forog, mászik, azóta van h átforog hátára

De fel is ébred rá

2019. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még a kisebbik ágyában alszik(bölcsőben) az ágyunk mellett. Simán elfér benne, de a forgáshoz nincs helye. Lassan átcseréljük az ágyat de akkor már a másik szobában fog aludni és az olyan messze van... 🙂
2019. febr. 23. 07:26
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Hat sokat nem tudsz csinalni, ha mar magatol szeret forogni. Legzesfigyelotok van? Az esetleg megnyugtathatna. Ha a SIDS miatt aggodsz, annak az eselyet csokkenti, ha egy szobaban alusztok egymastol max karnyujtasnyi tavolsagra, meg ha anyatejes. Mar valoban a haton altatast ajanljak (most eppen), de annal nagyon konnyen felebred. Valojaban a biologiai norma az, hogy a baba a szulo mellkasan alszik hason, igy folyamatosan stimulalja a szulo mellkasanak emelkedese-sullyedese, megnyugtatja a szivdobogasa, hallja a legzeset. A kulonalvas veszelyeit hatonaltatassal lehet kivedni, igy felszinesen alszik a baba, ami megvedi a tul mely alvastol. A hatan azt erzi, hogy leesett az anyukajarol, ezert az elso hetekben-honapokban felebreszti a moro-reflex, utana marcsak szimplan felebredhet egyebkent is haton a felszinesebb alvas miatt.


Ezt nem azert irom, hogy most kezdd el a hatara tenni, vagy altatsd a mellkasodon, csak hogy ertsd, hogy mit miert ajanlanak most, es miert nem alszik a hatan sok baba sokaig. Mivel ma mar teljesen mas az eletmodunk, ezert ezen segithet egy legzesfigyelo elsosegelytanfolyammal kombinalva.

2019. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mióta forog a lányom magától választ alvási pozíciót,legjobban hason fekve alszik és 15 hónapos koráig semmi baja nem lett.10 órákat simán kialussza ő is.
2019. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 10-12 órákat aludtam hason. 25 évvel ezelőtt még a hason altatás volt a divat, bár engem nem is lehetett soha a hátamra fektetni, mert üvöltöttem azonnal. És azóta is csak hason tudok aludni. A terhesség alatt is a legnagyobb bajom ez volt. Szóval nyugodtan hagyd hason, ha ő úgy alszik jól!
2019. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!