Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4-5hós babátok milyen alvó?

4-5hós babátok milyen alvó?

Figyelt kérdés
Mennyit alszik nappal és mennyit éjjel? Felkel éjjel és ha igen hányszor?Megetetitek éjjel ha úgy ébred,hogy éhes is lehet,mert eltelt annyi idő? Akkor is ha tapszeres?Esetleg eddig jó alvó volt és most "elromlott"?

2019. márc. 19. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó alvó volt az első perctől. Ez nem változott. 4 hósan 12-13 órat aludt mindenféle ébredés nélkül.
2019. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 31-én lesz 5 hónapos. Az éjszakák egész jók, a nappalok rémesek. Mármint alvás szempontból.


Este fürdés, vacsi után beteszem a kiságyba, otthagyom és 10 perc múlva elalszik. Addig nézelődik, gagyog, de nem sír. Ez 9-fél 10 között van.


4-5 óra között kel. Akkor már éhes. Megetetem tápszerrel. (Van olyan, hogy 2kor is felkel, de akkor csak inni kér. A kiságyból se veszem ki, a fejét megemelem, iszik és már alszik is tovább). Kaja után visszateszem a kiságyba. Ott még alszik 1-1.5 órát, akkor felébred és átviszem magam mellé és még együtt alszunk kb. 1 órát (ezt imádom). Aztán kelünk.


Ezzel teljesen meg vagyok elégedve, nekem így megfelel.


De nappal csak ringatva alszik el. Ha leteszem azonnal felriad. Eleve elaltatni se könnyű. Babakocsiba tologatom, hintában lökdösöm, hogy aludjon. Csak így nem tudok csinálni semmit.


Bár ma délelőtt le tudtam tenni 1 órára, de szerintem csak véletlen volt.😦


Tiéd milyen alvó? Miért kérdezted ezt?

2019. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Enyém este 7körül alszik el és 5körül kel,megetetem( tápszer) de hiába teszem vissza nem mindig alszik el. Ha igen akkor is max 1 órát. Onnantól egész nap kb 5ször alszik 30-40perceket. Azért kérdezem,mert szerintem ez kevés,bár jókedvű, mosolygós nem sírós baba. De ha még az éjszakai alvás is elromlana az egyikünknek sem lenne jó. És már volt h hajnalban 3körül felsírt de csak visszadugtam a cumit és aludt tovább, olyan is volt h elaludt 7re, és kb 3óra után sírt fel,újra kellett altatni. Remélem ez nem annak a jele,hogy elromlik az éjszakai alvása.
2019. márc. 19. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos minden nap megváltozhat valami. Semmi nem tart örökké. Örüljünk, hogy most így van.


10 órát alszik egyhuzamban, akkor nem csoda, ha 5kor már nem akar visszaaludni. Esetleg ki tudnád tolni, ha később fektetnéd le. De nem biztos, lehet csak összezavaraná és többet ébredne.


Szerintem nem alszik keveset nappal. Ha nem sírva ébred, akkor eleget pihent.


Enyémet már a foga is nagyon zavarja. Tegnap éjjel is félrenyelte a nyálát és nagyon sírt. Tiéd még nem fogzik?


2es voltam.

2019. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom később fektetni,mert elalszik

vacsi után egyből,felébreszteni nem akarom. Tudom nem tart örökké,talán ha késöbb sötétedik,akkor tovább fennt lesz. A nappali alvasokból kb kettő olyan,h úgy ordít elalvás előtt mintha nyúznák,nem sokáig,pár percig de akkor is furcsa,pedig ragad le a szeme

2019. márc. 19. 19:28
 6/10 A kérdező kommentje:
A foga talán még nem. Mindig a szájában van valami,és emiatt a nyála is sok,de szerintem ez nem foga miatt van. Csak hason alszik el,így nem nyel félre..vagy úgy is tud?
2019. márc. 19. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az enyém nem tud hason aludni, mert kötött a nyakizma. Járunk Dévényeshez, de még nem az igazi.


Nem hiszem, hogy hason félre tud nyelni.


Ha sok a nyála, akkor már a fogcsírái mocorognak.


Mennyit eszik egy nap a babád? Hozzátáplálsz már?

2019. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5ször eszik 180ml-t, 6,5kg kb. Sose hagy belőle, elkeztem volna a hozzátáplálást,de nem áll rá készen. Fintorog és kilöki a nyelvével. Nem is értem, néhány anyuka azt írja 5hósan már mennyi mindent eszik a babájuk. Hogyan?
2019. márc. 19. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

A babák sem egyformák. Ha még nem akarja, akkor ne erőltesd szerintem.


Én is elkezdtem. Bár ezt még hozzátáplálásnak nem nevezném, mert nem váltottunk ki még étkezést. Csak kóstoltatok vele pár kanállal. Eddig minden ízlett neki.


De nekem muszáj volt elkezdenem orvosi javaslatra, mert 1 héten egyszer kakilt. Szerencsére ez megoldotta ezt a gondot.

2019. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Enyém is hetente max 2szer,jó sokat,vakolni lehetne vele. Mondtam a vedőnőnel,dokinak de nem mondták h bármit csinálni kéne.
2019. márc. 19. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!