Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves gyerekem iszonyatosan...

Fél éves gyerekem iszonyatosan rossz alvó az elejètől fogva. Mit tehetnék még? Ötlet?

Figyelt kérdés

Nappal jobb esetben 3*50 perc friss levegőn, ha megfeszülünk se tudjuk többször lerakni. Éjjel óránként ébred cicizni. Cumisüveget, cumit nem fogad el, alvórongyija van.

Nem sír, csak ébred és cicit kér. Hasa nem fáj, hozzátáplálást jól veszi, szeret enni. Foga még sehol, még csak bedurranva sincs vagy kifehéredve. Mozgásfejlődés megfelel korának. Esti rutin ugyanaz, ugyanakkor. Próbáltuk “alvástréningezni” apával, semmi eredménye, kell a cici. Sírni üvölteni nem fogom hagyni egy két percnél tovább, nem hiszek benne.

A neten fellelhető összes praktikát szerintem mind bevetettük, eredménye semmi.

Emellett viszont teljesen nyugodt kiegyensúlyozott vidám baba, csak aludni nem akar. Én meg dögrováson vagyok hogy nem alszok sose egybefüggően másfél órát,, főleg hogy nem egyke. Szóval minden értelmes tippet szívesen veszek, hátha valamelyik beválik.

/és nem akkor se cserélném másra, imàdom, és egyértelmű túléljük elmúlik, csak addig is könnyítenék, mert nem hiszem neki is jó ez a nem alvàs/


2019. márc. 21. 07:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Éjszaka sötétséget kell biztosítani, meg kerülni kell azt hogy a TV vagy monitor fénye késő estig érje, mert akkor kevés Melatonin nevű hormon termelődik, ami a mély alvást biztosítaná.
2019. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
50%
Az első gyerekem volt ilyen. Nem fogok hazudni: sírni hagyáson kívül az égvilágon mindent kipróbáltam, a gyerek le se szarta. Semmi nem használt, de tényleg semmi. Viszont amitől könnyebb lett: egyszercsak elfogadtam, hogy ő ilyen. Elengedtem a dolgot, már nem próbáltam ellene küzdeni, nem kerestem az okokat, megoldásokat, tudomásul vettem, hogy ez van, majd egyszer elmúlik. Ettől kipihentebb nem lettem, de megnyugodtam, nem voltam már ideges, sokkal jobban bírtam. 2,5 éves kora óta legtöbbször átalussza az éjszakát 😅 de a nappali alvása sokkal hamarabb rendeződött, onnantól, hogy mászni kezdett, jobb lett.
2019. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi, egyik ilyen inger se éri, kínosan ügyelek rá. Bőven alvás idő előtt kezdjük a félhomályos lecsendesülést is :/
2019. márc. 21. 07:55
 4/29 A kérdező kommentje:
2-es: szuper 😀😀 nekem egyeske hibátlan alvó, de hát a kicsi 🙈🙈🙈
2019. márc. 21. 07:56
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Éhezik.
2019. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5: kétlem, miutàn igen jól eszik főzelékeket is. És nap közben is rengeteget cicizik. Éjszaka meg egyértelműen komfortszopi megy, nem éhenhalok szopi. De tippnek jó volt köszi, csak ránk nem igaz. 😔
2019. márc. 21. 08:31
 7/29 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve hogy akkor a súlyfejlődése se lenne ilyen kimagasló 😀😀
2019. márc. 21. 08:31
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Hónapok óta át kéne aludnia az éjszakát. Nappal már kene tartania a 6 étkezest. Azt mondod éjjel meg nappal eteted, az sem gyanús, hogy aludnia kellene meg gyomrának pihennie két étkezés között minimum 4 órát?


Fenntartom éhezik, hiába eteted főzelékkel ha nulla a tápértéke. A mekis kajából is be lehet zabálni és kiemelkedő súlygyarapodásod is lesz-de attól ez éhezés. Minőségi éhezésnek hívják. Bármivel is táplálod le kell cserélned olyanra amivel kibír 4 órát, és alszik egész éjjel.


De ha szerinted jó ez így akkor most mi a kérdésed?

2019. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Az alvása valóban nem jó, de mivel nem látod mit mikor hogy eszik illetve nem látod a labor és egyéb vizsgálatainak az eredményét sem, én, a doki, a doki helyettese és a védőnő meg igen, így továbbra is fenntartom a véleményem hogy nem éhség az oka. De köszönöm a hozzászólásod, továbbra sem fogom magam szar kètgyerekes anyukának érezni ettől 🙄
2019. márc. 21. 09:06
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

8as, mondták már neked, hogy a gyerekek nem a nagykönyv szerint működnek? Át kellene aludnia az éjszakát, tartania kéne a 4 órát... ez nem a katonaság, a gyerekek pedig nem egyformák. A kérdező babája 6 hónapos, sok baba ilyenkor kezd kóstolni, csak anyatejesek. A szoptatás meg nem mindig az evésről szól.

Vannak babák, akik úgy működnek, ahogy leírod, de a többség nem.

2019. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!