Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Otletek? Mar teljesen kimerult...

Otletek? Mar teljesen kimerultunk.

Figyelt kérdés

1 eves lanyom 3 hos kora ota nagyon gyakran kel ejszaka. Orankent, masfel orankent, de van h fel orankent is. Mar nem tudom elhinni h ez a fogzas, mert 1 nyugodt ejszakank sincs 3 honapos kora ota. Meg szoptatom, csak akkor nyugszik meg ha cicit kat maskulonben tovabb sir akar hanyasig is, igy parom fol se tud hozza kelni ejszaka nem nyugszik meg olben. Elvileg nem ehes. Probaltam a tapszert vacsira nem eszi meg. Nektek volt hasonlo? Mikor lesz konnyebb?

Ugy sajnalom ot allandoan faradt... Napkozbe se potolja be az alvasokat.


2019. márc. 30. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk kb olyan 1 éves kora körül rendeződött a dolog. Fogakkal hogy álltok? Ha már kint van a nagyja, akkor ez nem ahhoz köthető. Ha viszont még jönnek szép sorban, akkor akár másfél éves korig is eltarthat. Másik ok a mozgásfejlődésben keresendő. Mindkét esetben a türelem a legfontosabb, csodaszer sajnos nincs. A jó hír, hogy egyszer véget ér ez az időszak is.
2019. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Cumija van?
2019. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elso: eddig 6 foga van, meg a nagyja hatra van.

Utolso: nem fogadja el a cumit, probalkoztunk mar vele.

2019. márc. 30. 10:36
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerre latom a multamat es a jovomet 😂Bocs, hogy rohogok, igazabol kinomban, pont igy voltam, mint te. Mikor mar az ajulas szelere kerultem sokadszorra, akkor egyik csaladtagom bevallalta, hogy atveszi 2 ejszakara, megtanitja mashogy elaludni. Azt beszeltuk meg, hogy hajnalban mar behozhatja szopizni, ha addig sem sikerul. Este meg elaltattam, aztan jopar ora siras kovetkezett, vegul mikor eljott az a pont 4 utan, hogy fel ora utan sem tudta sehogyansem megnyugtatni, akkor behozta hajnalban. Masnap hordozassal kombinaltuk, felvette csatosba, es ugy ringatta vissza, ez volt az egyetlen modszer, amivel 2 eves koraig rajtam kivul mas is el tudta altatni neha. Majdnem 3 eves koraig szoptattam annak ellenere, hogy mar 2 evesen szerettem volna az ebredesek miatt elvalasztani, de egyszeruen nem lattam mas alternativat a tulelesre. Vegul addigra mar eleg nagy volt, ferjem is el tudta altatni, kulon agyat kapott a mienk melle tolva, ez mar a teljes elvalasztas utan volt. 6-8 ebredesbol 2-3 lett, es egyre tobbszor alszik 5-8 orat egyben. En kijottem a nappaliba. Hogy a tesoval hogy lesz, hat en eskudozom, hogy ezt meg egyszer igy nem vagyok hajlando vegigcsinalni, de most, ahogy olvastam a kerdesed, az jutott eszembe, hogy lehet, nem lesz mas valasztasom. Mi kizartunk amugy tejfeherjet, tojasfeherjet, szojat az etrendbol, lehet, a glutent es a cukrot is ki kellett volna, es mar korabban korlatoznom kellett volna az ejszakai szopikat, es a ferjemnek atadni. Mi ezt amugy fokozatosan csinaltuk. Eloszor a ringatas lett az o dolga, en el kezdtem kevesebbszer felvenni, ferjem pedig tobbet, ha valami baja volt, vagy csak almos volt, aztan ezt mar igy konnyebb volt az alvasra atvinni, mert szereti, ha setalunk vele, de mar tudta, hogy en nem birom el, igy apat kezdte kerni. Ferjem pedig eloszor velem egyutt kozosen altatta, majd en egy alkalommal kimentem a lakasbol, akkor meg sirt utanam valamenbyit, de mar aznap sokkal jobban aludt, es masnap mar buszken vonult apaval aludni.
2019. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nathas nem volt mostanaban? Miota ebred ennyit?
2019. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Én akkor is megpróbálnék akár többféle cumit is a ringatás mellett, mert az szerintem nem normális, hogy csak cicire nyugszik meg. Az evésre való.
2019. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém is ilyen volt. Őszinte leszek: csak attól lett jobb, hogy együtt aludtunk, ha ébredt, felhúztam félálomban a pólóm, csatlakozott, és aludtunk tovább. Összehasonlíthatatlanul kipihentebb voltam így.
2019. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3 fajta cumit probaltunk, nem fogok tobbet, csak szorakozik es jatszik vele

. Beteg sem volt szerencsere meg sosem, ez is kizarva. 3 es fel honapos kora ota kezdte az egyre gyakoribb ebredeseket, ami mara mar katasztrofa lett. Ujszulott koraban kipihentebbek voltunk mint most. Sirni hagyni nem szeretnem... Valami kimeletes megoldast keresek, de neg nem jottunk ra mi hasznalna.

2019. márc. 30. 15:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg az a megoldás, ha az ágyát odateszitek a tiétek mellé, és cicire teszed, amikor felébred. Nálunk ez bevált, bár nem volt ennyire extrém gyakori az ébredés.

Az is megoldás lehet, hogy megpróbáltok másik tápszert. Én annak idején az összeset végigkóstoltam, és nem csodáltam, hogy egyik-másikat nem fogadta el. Azzal tudtam etetni, amelyik legjobban hasonlított az anyatej ízére.


Ugyanakkor van egy ismerősöm, akinek még a tiédnél is problémásabb volt az alvás, a gyereke állítólag ötperceket aludt. Asszem 10 hónapos volt, amikor anya összeomlott. Jártak vele mindenhova, míg végül egy természetgyógyász jött rá, hogy candida fertőzése van a gyereknek, azért nem alszik. Kikezelték, azóta minden rendben.

2019. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tejfeherje- tojasfeherje kiiktatasat az etrendedbol probaltatok?
2019. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!