Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet ilyen drasztikusan...

Hogy lehet ilyen drasztikusan "altatni" egy kisbabat?

Figyelt kérdés

A baratnomnel voltam a minap egyik este, es letettek a kislanyukat aludni a sajat szobajaba. 11 honapos most.

Elotte persze vegig kisertem oket a napi rutinukon, hogy furdetes, vacsi; bufi, pelus csere stb. Majd leraktak a kisagyba es otthagytak. Az ajto resnyire volt, es egy olyan 5 perc mulva a baba sirni kezdett, bement hozza az apja, de nem vette fel, csak megleste, hogy mi baja lehet, es amikor konstatalta, hogy "minden oke", felkapcsolt egy ejszakai ilyen vilagitos mackot, es becsukta az ajtot a baba meg sirt meg vagy 20 percig mire elaludt.


Nem volt pofam beszolni ezert, de szerintem nem kellett volna hagyni a babat sirni. Nem is ertettem, hogy egesz este ok voltak a legjobb szulok, aztan meg ajto becsuk es sirjon.


Komolyan ezt mas is igy csinalja?



2019. ápr. 4. 13:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
17%

Mert ezt így kell!


Mi is így csináltuk, nem pedig egész éjjel álmatlanul szenvedtünk, majd másnap a melóban kínlódtunk miatta.


Üvöltsön, majd megunja.

2019. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Vannak, akik így csinálják, mert régebben volt egy gyereknevelési "iskola", amely ezt hirdette. Aztán később a szülők csodálkoznak, hogy mitől lett érzelmileg sérült gyerekük.
2019. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
En is ettol tartok, hogy a kisbaba osszezavarodik, hogy napkozben megy a szeretgetes, este meg putty sirhat ameddig tud. :(
2019. ápr. 4. 13:36
 4/28 anonim ***** válasza:
34%

Mi így csináljuk, mert ha állandóan felvennénk ringatnánk nem aludna..

5-10 perc sírás után megnyugszik, elalszik.

2019. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Régen is így volt szokás, sokan most is így csinálják. Jól tetted, hogy nem szóltál bele, ugyanis nem tartozik rád. Majd a sajátodat úgy altatod ahogy te akarod.
2019. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem így csináljuk. Felkapkodni nem kell, mert akkor tényleg nem alszik el, de hozzá lehet szoktatni, hogy feküdjön, közben simogatja az ember, halkan énekel, beszél hozzá. 10-15 perc alatt elalszik, annyit nehogy már ne bírjak ki.
2019. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is ugrottak ha bőgtem. Egy évig nem aludtak.


Szerintem ők voltak a hülyék nem én :)

2019. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
51%

Olvasni is szörnyű.

Engem se vettek fel babaként, meg is lett az eredménye, 37 éves fejjel is tele vagyok gátlásokkal, sose merek kiállni magamért, felszólalni, mert mindig az van bennem, bármit mondok, az úgysem érdekel senkit. Ez mind amiatt van, hogy hagytak sírni babakoromban, így arra szocializálódtam, hogy hiába szólok, hiába kérek segítséget, nem felel senki a kérésemre.


1 éves a lányom, soha nem hagytam sírni. Egyrészt mert nem bírnám hallgatni annyira utálom a babasírást :D , másrészt tudom, hogy azzal ártanék neki és okkal sír.

2019. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Van, aki így csinálja, van aki nem.

Én mindig felvettem, amikor sírt. Saját szobában, saját ágyban alszik születése óta, de ha szüksége van rám, mentem hozzá

Most lesz 6 éves, pár hete rászokott, hogy este fogmosás után puszi, és egyedül elvonul aludni a szobájába.

Tehát nemcsak úgy tud önállósodni a gyerek, ha "cserben hagyják". De mindenki máshogy csinálja.

2019. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel legfeljebb azt tanulja már meg ilyen egészen kicsi korában, hogy hiába kér segítséget, törődést, nem kap. Aztán persze elalszik, de közben azt érzi, hogy magára hagyták. Milyen anya az, aki képes hallgatni, hogy sír a gyereke??
2019. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!