Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos babám 2 óránként...

8 hónapos babám 2 óránként ébred. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
6 hónapos koráig éjjel max 2x kelt, de 2 hónapja ez teljesen megváltozott. Először fogzásra gyanakodtam, de semmi jelét nem látom nappal se,eddig 2 foga van. 2 perc és cicin visszaalszik. Valaki hasonló?
2019. ápr. 6. 21:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Mozgásfejlődési ugrás.
2019. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál ez volt a legrosszabb időszak.. úgy 6-11 hónapos kora között. Igaz 6 hónaposan csak forgott, 11 hónaposan már lépegetett, úgyhogy sokminden történt ebben az időben. Foga 5 bújt ki, és hát a szeparációs szorongás első felvonása is ilyenkor van. Meg az enyémnél a hozzátáplálás se volt sima ügy, sokmindentől fájt a hasa is. Hogy mikor mi miatt kelt, sose derült ki. De pl a nappali tiltakozás az alvás ellen mindig új mozgásnál volt aztán újra könnyen elaludt, ha sikerült neki valami, főleg mászásnál volt nagyon gáz az alvása - elalvás és ébredés szempontból is.

Konkrétan óránként kelt ez a pár hónap alatt de jobb éjszakákon is minimum 3 ébredés volt, meg a napot már hajnal fél 5 körül elkezdte, vissza se aludt csak majd 9 óra fele... 11 hónapos kortól sok átaludt éjszaka is volt már, inkább csak fogzásnál kelt. (Na meg a hajnali ébredés megmaradt 15 hónapos koráig, hogy vissza se alszik)

2019. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nappali alvással még nincs is gond, habár 2 hete kezdi, h nehezen alszik el délelőtt, ami eddig simán ment. De ezek az éjjelek borzasztóak. A HT is 2,5 hónapja tart szinte eredménytelenül,de a súlya nagyon jó.
2019. ápr. 6. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 hónaposan volt egy ilyen időszak , egy hónapon át , éjjel 20 percenként (!!) kelt, már teljesen kivoltam. Nappal meg maximum 1 órát aludt. Aztán szerencsére ahogy jött , el is múlt ez az időszak.
2019. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, meddig tart, de kezdek kimerülni, mivel nem vagyok kialudva. Nappal nem fekszek le, mikor ő alszik, mert akkor elmarad a házimunka.2x volt, h óránként jelt. Na az még rosszabb volt.
2019. ápr. 6. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:

A miénk kb. 3-4 hónapja (most 10 hónapos) egybe max. 2-3 órát alszik, hajnali 3-tól viszont már óránként ébred...


Az első kettővel az égvilágon semmi ilyen nem volt, letettük, aludt, reggel felébredt. A harmadikkal megszívtuk, pedig kb. ugyanúgy csináltunk mindent.


Szerintem "csak" ki kell bírni. Részvétem. :(

2019. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már én is kezdek hozzaszokni(más választásom úgy sincs)a nem alváshoz. Azt nekem is csinálta párszor, h hajnalig 2 óránként kelt, aztán reggelig pedig óránként. 2-3x volt olyan is, h ahogy leraktam este, reggelig minden órában fent volt. De ezeket csak kb 2 hónapja csinálja. 6 hónapig max 2x kelt. Nagyon bízok benne, h nála ez csak átmeneti időszak.
2019. ápr. 9. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Aterzem. Minket is egy rossz alvo babaval aldott meg a sors, nem vagy egyedul. Babam 4 hos kora ota orankent ebred szinte minden aldott ejszaka. Neha megorvendeztet 3 ora egyhuzamban alvassal akkor mar orulok nagyon. Nem jellemzo sajnos. Most 1 eves. Huzos az biztos. Ki kell birni... Majd valtozni fog, nekem is ezt mondtak. Sovany vigasz. Tudom. Varjuk a csodat mi is 🙂
2019. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
4 hós kora óta? És most 1éves? Én meg bíztam benne, h 3-4 hónap alatt atmegy rajta. Te jó ég😲
2019. ápr. 9. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!