Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám előrehozni az...

Hogyan tudnám előrehozni az alvásidőt?

Figyelt kérdés
11 hetes babám beállt az esti 11-12 közti elalvásra, ekkor alszik kb. 4 órát. Utána evés, vissza is alszik hamar, kb. 7-8 ig. Ezután még mindig alszik kb. 1,5-2 órát. Na szóval, ezt az egészet szeretném előrébb hozni, de nem tudom, hogyan. Napközben már csak félórákat alszik, illetve délután 5-6-tól alszik egy nagyobbat, 2-3 órát. Nagyon köszönöm,ha esetleg valakinek van ötlete, vagy tapasztalata! 😊

2019. ápr. 12. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Még nincsen 3 hós, ez még azért sokat változhat.


Mikor alszik 11-12 elött? Mert ha alszik 7-8-kor akkor már az ágyába tedd le, kapcsold le a villanyt, és mikor legközelebb ébred etesd meg, de ne kapcsolj nagy villanyt, egyszerüen csinálj úgy mintha éjszaka lenne. Ezt kb 3-5 napig csinálod, már lehet beáll rá.

2019. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5-6-tól már ne engedd annyit aludni, hátha...
2019. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdeném, hogy a reggeli 7-8 óra körüli alvásra már nem raknám le. Ezzel a délutáni is előrébb fog jönni pár órával, és akkor már este is hamarabb fáradt lesz.
2019. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 3 hónaposan alakult ki ún. rendszer. Most 8honapos. 6 hós koráig szinte minden nap épp akkor történt minden:altatas(sajna nálunk kezdettől nem működik a lerakom és alszik módszer, pedig sokszor probaltuk), fürdetés, stb.Éjjel is kb ugyanakkor kelt max 2x.De 2 hónapja fogzás miatt óránként vagy 2 óránként kel, szerencsére hamar visszaalszik. Úgyhogy nálatok is szerintem fog még változni az alvasok száma és hossza. Sok kisbabás ismerősöm is mondta, h nekik is 3 hós koráig sokat aludt a babajuk, aztán csökkent. Nálunk a délutáni hosszú alvás szerencsére megmaradt, de 3 hós koráig ezen kívül volt sok rövidebb alvásra,azokból lecsokkent 1x fel-1 orara
2019. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Na de hogy tanácsot is probaljak adni😊, és ha a 7-8kori ébredés után nem hagynad rögtön aludni. Tudom mondani könnyű, de 1 próbát megér. Várj vele 1 ideig, szórakozzatok és 1 idő után próbáld letenni aludni.
2019. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi félre értettem a kerdest, most olvastam el rendesen🙉nekem is anno párszor szokta csinálni, h 5-6-kor elaludt, de én akkor csak fél órát hagytam épp azért, h ne későn aludjon el este. És ez bevallt. Lehet szivtelenseg felkelteni, de aztán megszokta, és magától felkelt fel óra mulva
2019. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy, ha 5kor alszik el hagyd max 1 órát aludni, ha 6kor alszik el, akkor csak felet. Utána 7korul lehetne furdetes(nekem akkor kicsit felébred. Aztán etetés és alvás. Próbáld meg szerintem 3-4napot, annyi ido elég, h atalljon. (nem okoskodni szeretnék, hanem csak 1 tanács 1 anyukadtol) #meg mindig az utolsó válaszolótól 🙂
2019. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nalunk nem viccelek, fel eves korara allt be rend az alvasra ami a napi 2 v 3 volt, ez is felvaltva. Mindig akkor aludt amikor epp almos volt, en ebbe nem akartam bele szolni. Persze jobb az ha van egy kis rendszer, de egy ilyen picibaba ezt nemtudja, csak akkor alszik amikor almos. Folosleges tulhuzni kesobb letenni, akkor csak nehezebben fog elaludni ha tulporog, mi is tobbszor jartunk mar igy. Most 1 eves es napi 2x alszik 1 v masfel orat. 6hetes koratol joforman csak fel orakat aludt tobbszor ezert kiszamithatatlan volt. Ha eltelik par honap mar kiszamithatobbak lesznek az alvasok.
2019. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! 😊

Altatás nélkül ő sem alszik el, illetve nagyon nyűgös lesz, ha álmos. Nem tudom, hogy ne hagyjam ilyenkor aludni. Egyenlőre hagyom aludni, mikor ő akar, hátha magától beáll lassan. Aztán meglátom pár hét múlva 😊

2019. ápr. 15. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!