Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, ha nem olvasok este...

Baj, ha nem olvasok este mesét a fiamnak? Egyszerűen, nem épült be a rutinba. 3,5 éves.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg javitja a kepzeloerot es a szokincset. De gondolom ezt nem muszaj pont este csinalni. Ha nektek mas az esti rituale 🙂
2019. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Bajnak nem baj, de “nagyon ajánlott”. Jó közös időtöltés, ami fejleszti a memóriáját, képzelőerejét, stb. Én évtizedekkel később is boldogan emlékszem vissza ezekre az esti mesékre és az utána való beszélgetésekre édesanyámmal, és mindig öröm egy-egy régi mesekönyvemet újra a kezembe venni.
2019. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem baj, a lényeg hogy azért olvasgassatok néha-néha, mert jót tesz a szülő-gyerek kapcsolatnak is, meg a gyereknek is, de nincs azzal baj, ha nem esténként történik ez. Ha megvan a lefekvés előtti rutinotok szerintem ezzel ne bolygasd meg már, ha így is jól elalszik :)
2019. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem sem olvastak soha este , ezért nincs is semmi emlékem, lehet ezért is van.


Persze, nappal szoktunk olvasni :)


Köszi a válaszokat, kicsit olyan bűntudatom van, hogy mindig olvasom itt is , hogy olvasnak este mesét.

2019. ápr. 14. 22:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Az első gyereknek én se olvastam, abszolút nem érdekelte...bölcsitől kezdve 2,5 éves korától viszont már igen.

A kicsinek nagyon hamar kezdtem olvasni ő már 7-8 hónaposan imádta ha olvastam és 7-8 éves koráig kellett neki mesélni, nagyon szerette.

A mese jó, de igazából mindegy mikor llvasol. Este annyiból jó, hogy levezető, nyugtató, hamarabb elalszik

2019. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem feltétlen a mese a lényeg hanem hogy ne annyi legyen: aludj, villany lekapcs.

Mi sem sokszor olvastunk, inkább beszélgetünk mai napig az ágyban. Mi volt aznap, mit fogunk csinálni amerikában....a tengernél...

2019. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Próbáltam, de csak idegrohamot kaptam amiért képtelenség volt, de mèg örülök is neki, mert nem szeretek olvasni. Nekem sem olvastak soha. Néha az 5 éves kéri, de oda sem figyel, úgyhogy nem fárasztom magam
2019. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Mi sem olvasunk mert akkor soha nem aludna, felpörögni. Nálunk a puszi, betakarás és villany le aludj módszer van.
2019. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nem olvasás van, hanem kitalálunk. A fiam pl mond egy alapszitut, és abbol koritunk neki meset. Egyik heten en a masikon az apja. Eddig csak az apjatol hallgatta meg, mert eddig benan meseltem szerinte,de azota azt mondja, megtanultam meselni.
2019. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk mindenféle van: olvasás, saját mese kitalálása a gyerek kérése szerint, és énekelni is szoktam neki este altatódalokat, ha épp olyan hangulatban van.
2019. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!