Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Altatás

A kérdés

Baj, ha nem olvasok este mesét a fiamnak? Egyszerűen, nem épült be a rutinba. 3,5 éves.

ápr. 14. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Elvileg javitja a kepzeloerot es a szokincset. De gondolom ezt nem muszaj pont este csinalni. Ha nektek mas az esti rituale 🙂

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont ápr. 14. 21:40 Privát üzenet
Bajnak nem baj, de “nagyon ajánlott”. Jó közös időtöltés, ami fejleszti a memóriáját, képzelőerejét, stb. Én évtizedekkel később is boldogan emlékszem vissza ezekre az esti mesékre és az utána való beszélgetésekre édesanyámmal, és mindig öröm egy-egy régi mesekönyvemet újra a kezembe venni.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont ápr. 14. 21:55 Privát üzenet
Szerintem sem baj, a lényeg hogy azért olvasgassatok néha-néha, mert jót tesz a szülő-gyerek kapcsolatnak is, meg a gyereknek is, de nincs azzal baj, ha nem esténként történik ez. Ha megvan a lefekvés előtti rutinotok szerintem ezzel ne bolygasd meg már, ha így is jól elalszik :)

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont ápr. 14. 21:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem sem olvastak soha este , ezért nincs is semmi emlékem, lehet ezért is van.

Persze, nappal szoktunk olvasni :)

Köszi a válaszokat, kicsit olyan bűntudatom van, hogy mindig olvasom itt is , hogy olvasnak este mesét.

# 4/15Időpont ápr. 14. 22:01 Privát üzenet

Az első gyereknek én se olvastam, abszolút nem érdekelte...bölcsitől kezdve 2,5 éves korától viszont már igen.

A kicsinek nagyon hamar kezdtem olvasni ő már 7-8 hónaposan imádta ha olvastam és 7-8 éves koráig kellett neki mesélni, nagyon szerette.

A mese jó, de igazából mindegy mikor llvasol. Este annyiból jó, hogy levezető, nyugtató, hamarabb elalszik

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont ápr. 14. 22:22 Privát üzenet

Szerintem nem feltétlen a mese a lényeg hanem hogy ne annyi legyen: aludj, villany lekapcs.

Mi sem sokszor olvastunk, inkább beszélgetünk mai napig az ágyban. Mi volt aznap, mit fogunk csinálni amerikában....a tengernél...

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont ápr. 14. 22:32 Privát üzenet
Próbáltam, de csak idegrohamot kaptam amiért képtelenség volt, de mèg örülök is neki, mert nem szeretek olvasni. Nekem sem olvastak soha. Néha az 5 éves kéri, de oda sem figyel, úgyhogy nem fárasztom magam

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont ápr. 14. 22:38 Privát üzenet
Mi sem olvasunk mert akkor soha nem aludna, felpörögni. Nálunk a puszi, betakarás és villany le aludj módszer van.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont ápr. 14. 22:42 Privát üzenet
Nálunk nem olvasás van, hanem kitalálunk. A fiam pl mond egy alapszitut, és abbol koritunk neki meset. Egyik heten en a masikon az apja. Eddig csak az apjatol hallgatta meg, mert eddig benan meseltem szerinte,de azota azt mondja, megtanultam meselni.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont ápr. 14. 22:48 Privát üzenet
Nálunk mindenféle van: olvasás, saját mese kitalálása a gyerek kérése szerint, és énekelni is szoktam neki este altatódalokat, ha épp olyan hangulatban van.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont ápr. 15. 00:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Terhes voltam? Az utóbbi egy hétben párom mondta, hogy valami nem ok, mert állandóan aludtam volna. Egyszerűen este kidőltem, mint akit leültöttek.
Szerintetek most terhes vagyok vagy mi ez a csík? Az első a 10. Napon este, a 2. a 11. napon reggel készült. Szeretnek babát, jó időben voltunk együtt, de egyszerűen nem értem ez most mit takar.
7+5 hetes terhes vagyok. Mindent kihanyok ha eszek. Napi egyszer tudok enni estefele. Egyszerűen semmit nem tudok enni. Este eszek es ejfelkor a wct jarom. Miért lehet ez?
A 3,5 évesem minden este hisztit rendez lefekvéskor. Egyszerűen nem hajlandó az ágyában maradni. Mit csináljak?
Anyukák! Szerintetek az szívtelenség, hogy nem altatgatom a kisfiamat? Egyszerüen soha nem igényelte. Volt, hogy elarartam ringatni, de orditott. Leraktam hasra, mert csak ugy...
5+2 vagyok. Tegnap este mikor lefeküdtem egyszerűen ki kellett futnom hányni. A tüneteknek nem a 6. héten kell kezdődniük? Ha a hasam nem fáj nem azt jelenti ugye h nem nől a...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Altatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!