Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az gond, ha éjjel általában...

Az gond, ha éjjel általában négy a tv miközben a picivel ott alszunk?

Figyelt kérdés
Van valamilyen hatással rá? Nagyon vidám baba, mondhatni kezdettől megy a tv egész halkan. Eleinte sok látogatónk volt, sokszor olyankor jöttek,mikor a kicsi(most hós) aludt, és azt vettük észre, h akkor alszik nyugodtan, hosszan, nagy hangzavarban(a másik szobából a vendégek miatt), ha megy a tv. Ha esetleg nem volt bekapcsolva sokszor felkelt.

2019. ápr. 17. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Felnottekre is mondjak, hogy nem tesz jot. De a ferjem is teve mellett alszik a legjobban. Szerintem ha nem zavarja es alszik rendesen, nem baj. De ugyis jonnek majd az ellen velekedok is.
2019. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer azt olvastam, hogy az agyad “ figyel rá “ alvás közben, és kevésbé tudsz pihentetően aludni, mint amikor csend van.

Ennek ellenére sokszor én is tvre alszom el, és ha nem állítok időzítőt, akkor megy reggelig.

2019. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Reagál az agy, mai napig emlékszem hangokra, filmjelenetekre gyerekkoromból amik áthallatszottak...és nagyon sokáig álmodtam hülyeségeket amikre mai napig élénken emlékszem.


Napközben ha tévénél alszom, benne vannak az álmomban a tevében hallottak. Mondjuk én felnőtt vagyok ahogy kezdődnek ezek az álmok, tudom hogy megy a tévé, ezért felébresztem magam azonnal és vagy kikapcsolom vagy felkelek.


Egy szó mint száz szerintem nem jó. Ha zaj kell-akkor zene.

2019. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Felnőtteknek sem jó, mert nem tud az agyad kikapcsolni rendesen. A gyereknek meg még kértékonyabb, hiszen most fejlődik az idegrendszere.
2019. ápr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a hang, inkább a villozo fényét a baj sztem. Most nyaralunk, ugye itt egy szobában vagyunk az 5 éves fiúnkkal.parom otthon által aban hajnalig tvzik. Na este a gyerek már nagyon fáradt volt, de csak firgolodott. És mondta us h zavarja a tv, pedig némán ment. Tini koromig én is csak és kizárólag tv mellett tudtam aludni(anyukám raszoktatott), most pedig már képtelen vagyok. Zavar...
2019. ápr. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bettiiiiiiiiiiiiiiii válasza:
Azért alszik olyankor jobban a baba mert "túlingerli" a tv. Nem gond, ha megy néha, hozzá kell szoknia az otthoni hangokhoz, de az egészséges fejlődéséhez (idegrendszeri fejlődéséhez) szüksége van csendes alvásra is. Az sem baj, ha van olyan ébrenléti ideje, amikor csend veszi körül, jót fog neki tenni.
2019. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mostanában kb 1 hónapja csak éjjeli alvasnal megy a tv. De nem egyfolytában. A mostani alvása ígyis úgyis katasztrófa, fogzik és óránként fent van
2019. ápr. 19. 04:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Most vettem észre csak, h rosszul írtam, 9 hónapos a babám
2019. ápr. 19. 04:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Baj, mert nem pihen az agya.
2019. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!