Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Altatás

A kérdés

Az gond, ha éjjel általában négy a tv miközben a picivel ott alszunk?

Van valamilyen hatással rá? Nagyon vidám baba, mondhatni kezdettől megy a tv egész halkan. Eleinte sok látogatónk volt, sokszor olyankor jöttek,mikor a kicsi(most hós) aludt, és azt vettük észre, h akkor alszik nyugodtan, hosszan, nagy hangzavarban(a másik szobából a vendégek miatt), ha megy a tv. Ha esetleg nem volt bekapcsolva sokszor felkelt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: alvás, TV, baba

ápr. 17. 22:13  Privát üzenet  

A válaszok
Felnottekre is mondjak, hogy nem tesz jot. De a ferjem is teve mellett alszik a legjobban. Szerintem ha nem zavarja es alszik rendesen, nem baj. De ugyis jonnek majd az ellen velekedok is.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 17. 22:18 Privát üzenet

Én egyszer azt olvastam, hogy az agyad “ figyel rá “ alvás közben, és kevésbé tudsz pihentetően aludni, mint amikor csend van.

Ennek ellenére sokszor én is tvre alszom el, és ha nem állítok időzítőt, akkor megy reggelig.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont ápr. 17. 22:18 Privát üzenet

Reagál az agy, mai napig emlékszem hangokra, filmjelenetekre gyerekkoromból amik áthallatszottak...és nagyon sokáig álmodtam hülyeségeket amikre mai napig élénken emlékszem.

Napközben ha tévénél alszom, benne vannak az álmomban a tevében hallottak. Mondjuk én felnőtt vagyok ahogy kezdődnek ezek az álmok, tudom hogy megy a tévé, ezért felébresztem magam azonnal és vagy kikapcsolom vagy felkelek.

Egy szó mint száz szerintem nem jó. Ha zaj kell-akkor zene.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont ápr. 17. 22:26 Privát üzenet
Felnőtteknek sem jó, mert nem tud az agyad kikapcsolni rendesen. A gyereknek meg még kértékonyabb, hiszen most fejlődik az idegrendszere.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont ápr. 18. 00:55 Privát üzenet
Nem is a hang, inkább a villozo fényét a baj sztem. Most nyaralunk, ugye itt egy szobában vagyunk az 5 éves fiúnkkal.parom otthon által aban hajnalig tvzik. Na este a gyerek már nagyon fáradt volt, de csak firgolodott. És mondta us h zavarja a tv, pedig némán ment. Tini koromig én is csak és kizárólag tv mellett tudtam aludni(anyukám raszoktatott), most pedig már képtelen vagyok. Zavar...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont ápr. 18. 03:27 Privát üzenet
bettiiiiiiiiiiiiiiii nevű felhasználó válasza:

Azért alszik olyankor jobban a baba mert "túlingerli" a tv. Nem gond, ha megy néha, hozzá kell szoknia az otthoni hangokhoz, de az egészséges fejlődéséhez (idegrendszeri fejlődéséhez) szüksége van csendes alvásra is. Az sem baj, ha van olyan ébrenléti ideje, amikor csend veszi körül, jót fog neki tenni.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont ápr. 18. 20:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amúgy mostanában kb 1 hónapja csak éjjeli alvasnal megy a tv. De nem egyfolytában. A mostani alvása ígyis úgyis katasztrófa, fogzik és óránként fent van

# 7/9Időpont ápr. 19. 04:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most vettem észre csak, h rosszul írtam, 9 hónapos a babám

# 8/9Időpont ápr. 19. 04:21 Privát üzenet
Baj, mert nem pihen az agya.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont ápr. 25. 12:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Éjszakai pisiproblémánk van. Pampers pelenkát használunk a kicsink születése óta, eddig nem volt gond de az utóbbi hetekben állandóan kifolyik éjjel?
3,5 hónapos kisfiam éjjel óránként kel, mi lehet a gond?
Létezik hogy a fogzás miatt nem alszik kislányom se éjjel se nappal? Kisfiamnál nem volt ilyen gond.
Éjjel ha forgolódok majd le szakad az egész hasam, nagyon fáj. Ez gond? 29+4hkm Első baba, lehet hülye kérdés
Egész éjjel kiabál és dobálja magát a 4 hónapos lányom, eddig átaludta az éjszakát egy hang nélkül. Mi lehet a gond?
Mi lehetett a gond? Az ejszaka 2 honapos babam olyan durvan hangosan elkezdett visitani, ejjel 2kor!

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Altatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!