Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor szűnik meg az éjszakai...

Mikor szűnik meg az éjszakai ébredezés - avagy mikor aludhatok ùjra a férjemmel?

Figyelt kérdés

Lányom 3 és fél éves. Éjjel 3x-4x ébred. Ha mellette vagyok, matat, megölel, megnyugszik és rögtön alszik vissza. Ha nem vagyok ott felébred teljesen és sìrni kezd.

Így mondhatni külön alszom a férjemtől lassan 2 éve (addig közénk vettem és együtt aludtunk hárman tovább, de elég keskeny a francia ágyunk, már nem tudjuk jól kialudni magunkat hárman benne)

Mivel mindketten dolgozunk, inkább a gyerekkel alszom sokszor, hogy ne hullaként ébredjek és menjek dolgozni reggelente.

Teljesen kész vagyok, mert veszik el az intimitás a házasságunkból. Hiányzik, hogy a férjemmel aludjak...na meg a többi.

Mitől ébredhet ennyit még mindig a gyerek? Akinek hasonló gondja volt, mikor nőtte ki, vagy hogy oldottátok meg? Amúgy kiegyensúlyozott jó gyerek, nem értem, miért ébredezik folyton.


2019. máj. 5. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Meg nem vagyok ebben a helyzetben, fiam 7 hónapos, es kulon szobába van a kezdetektől. Altatni se kell, mert megszokta hogy furdes vacsi es alvas. Egybol elalszik.Deeee ha ilyen helyzetben lennek, anno lattam a szuperdada sorozatban, hogy azt tanácsolta a no, hogy le kell fektetni a gyereket, jo ejt kívánni puszi simi ez az, es kijönni a szobából. Ha ki jon, ujra visszavinni, lefektetni jo ejt kívánni...harmadjára ha ismet kijön, mar nem szólni semmit csak visszavinni az agyba. Es ezt addig mig el nem alszik. Nem tudom hogy számodra drasztikus-e ez a modszer. A musorba volt hogy 40x kellett megcsinalni, annyira kitarto volt a gyerek, de megcsinalta az anyuka, es onnantol mindenki aludt. Amugy rengeteg mindent kitalaltak a furfangos gyerekek, pl. szomjas, ehes, pisilni kel...stb.
2019. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a furcsa hogy ennyi idősen sírni kezd. Gondolom más gyerek is felébred csak álmos és simán visszaalszik. Ahogy a kistesó sírására is sokszor felébrednek, de megfordulnak és alszanak tovább. Nem szorong valamiért? Más problémát nem tapasztalsz?
2019. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, értem hogy az a gond hogy nem vagy mellette, de a sírás akkor is furcsa, ilyenkor legfeljebb átmegy egy ekkora gyerek. Azt hiszem az előbb csak a fél gondolatot sikerült leírnom.
2019. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, amit az első ír, nekünk bevált. Kb 2 éves volt, amikor ezt csinálta, és 3 éjszakát virrasztottunk a párommal, mire sikerült leszoktatnunk róla, de megérte. Azóta 6 éves és kiegyensúlyozott gyerek. Nagy ritkán még átjön hozzánk olyan hajnal 4 felé.

Pedig ő is kiságyba volt szoktatva.

2019. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet,csak annyi,hogy köztünk alszik. A férjemet pedig nem zavarja :( pedig külön szobában aludt sokáig a kislányom. Nekünk inkább az a probléma,hogy mellettünk szeret aludni,ami cuki dolog,de nekem is hiányzik az intimitás.
2019. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Először felül az ágyban, kiabál anya-anya, ha nem megyek gyorsan, átmegy a kiabálás nyüszögésbe, sírásba.

Mondjuk elég félős gyerek. Este mikor alszik el, mellette kell lenni, minden neszre kérdezi mi volt az(reccsen a bútor, vagy matat kint a kutya), mostanában azt kéri elalvásor hogy fogjam be a fülét, hogy ne féljen a hangoktòl és ùgy alszik el.

Van neki pici éjjeli lámpája minimális fénnyel, hogy ne ijedjen meg, ha felébred, de akkor is fél, ezért sincs szívem drasztikusabb megoldásokhoz, mert látom rajta, hogy fél a sötétben, stb.

2019. máj. 5. 19:54
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jól éreztem, szegény most komolyan fél tényleg:( hát nyilván ne ilyenkor hagyd magára. Ha meg nem múlik el, gondolom magadtól is elmentek pszichológushoz hogy segítsen, de egy éjjeli lámpa is sokat segíthet. Most hirtelen nem emlékszem az írtad-e hogy van-e. Ha a félelem elmúlik, ez is meg fog oldódni, ő most is a saját ágyában alszik, így könnyebben elfogadja majd hogy elköltözöl mellőle.
2019. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Már látom a lámpát, rossz hogy nem lehet írás közben visszanézni. Esetleg abból is próbálj erősebbet, az egy pontban világító még ilyesztő is lehet, nekem a sólámpa vált be.
2019. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ijesztő. Te jó ég, bocs!!!
2019. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy semmi gond vele napközben. Nem visszshúzódóbb, vagy hisztisebb az átlagosnál. Csak este jön ezekkel a hangokkal mindig :(
2019. máj. 5. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!