Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik el ilyen nehezen...

Miért alszik el ilyen nehezen a kisbabàm?

Figyelt kérdés

Mar 8 honapos elmult, de meg mindig nehezen megy az elalvas. Mind1 h napkozben v este, ha altatom, az agyban is rengeteget mozog, fejet befurja a matracba, fejen all kb, forog, porog, kozben sokszor „osszeesik“, mert almos. A napirendet is kb 3-4 napig tartja. Tobb verzioja van:(3x alszik rovidet)

1. kel 8.30kor, eszik, jatszik, es 10.20-11:00 kozt alszik. Utana ebren van 13:30ig, majd alszik 15:00ig, aztan pedig meg egy utolsot 18:00-18.30 kozt, ejszakai alvasat 22:30kor kezdi meg.

2.verzio ugyanez, csak az alvas idoket eltolja 30-45 percekkel is, viszont az ebredesek ugyanazok.

Probaltam mar tobbszor h csak 2x aludjon, de akkor este kb 8-fel9 kozt elalszik 1-2 orara, majd ujra ebren van, mintha nappal lenne...

mit csinaljak maskepp, hogy neki a legidealisabb napirend kialakuljon, es ne legyen egy kinszenvedes az elalvas?



2019. máj. 16. 14:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent csak vizet iszik szomjoltasra, nagyon ritkan teat, de azt is cukor nelkul.
2019. máj. 16. 15:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Pont ilyen idős. Követem ha nem gond, hátha valaki tud valamit.
2019. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem írok semmi használhatót. De nálunk kb. ugyanez van csak az enyém 6.5 hónapos.
2019. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazabol mar az is hasznos h tudom/tudjuk, nem vagyunk egyedul. En nem vagyok egy paramami amugy, de ez mar kisse kezdett aggasztani.🤷‍♀️
2019. máj. 16. 19:07
 5/6 Coffelia ***** válasza:

A 8 hónapos kor az első szeparációs szorongás kellős közepe, amit pont a mozgás indít be. Egyre jobban csinálja, egyre messzebb jut, és ez őt felpörgeti pont olyan, mint amikor te egy szuperjó szigetes koncert után még órákig nem tudsz aludni...

Én este már nem hagynám aludni, illetve mellette lennék álmában lehet, hogy az kelti fel, hogy nem talál meg, ilyenkor fokozottan igénylik a közelséget, és gyakran csak az ellenőrzés miatt ébrednek fel.

2019. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi utolso, csak az a baj h ezt mar joideje csinalja sajnos, nem most kezdte.

Amugy mellette vagyok, a mi agyunkban altatom, ha elalszik, ovebe rakom ami a mienk mellett van, es mar nem megyek ki mellole ejjel. Nem az a baj amugy h felriadozik, hanem h nem alszik el... ha elaludt, mar tobbnyire nincs gond.

2019. máj. 16. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!