Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » El kell fogadni, hogy így...

El kell fogadni, hogy így alszik, vahy lehet változtatni rajta?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, bölcsődébe jár. Nem egy korán kelő típus, és ha este tízkor már alszik, az jónak nevezhető.

Ebéd után hozom el, és itthon aludni szokott másfél-két órát. Azonban az ébredési idejéhez 6-7 órát kell adni a következő elalvashoz. Azaz ha 3-kor ébred délután, akkor tuti, hogy este 9 előtt esélytelen az altatast megpróbálni. Viszont így reggelente kínlódás van. Pedig nem kell korán kelnie, elég f8 körül. De sokszor sír, hogy aludna meg, ami nem csoda, ha este 10-11 körül aludt el.

Néha kimarad a délutáni alvás, és akkor már este nyolckor simán alszik, de ilyenkor délután nagyon nyugos, és rosszabbul is alszik éjszaka.

Szóval most mindjárt f9 és meg alszik, mert nem volt szívem felrangatni, de tehetnék valamit, hogy korábban aludjon és és ne szenvedjen reggel?


2019. máj. 28. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
8kor altatnám. Sőt mit altatnám,lefektetném,betakarnám,mese, villanyoltás és jó ejt. Lehet egy ideig forgolódna,aztan biztos megszokná es hamarabb elaludna.
2019. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En hagynam a bolcsiben aludni, ezzel is nyersz minimum fel-egy orat, ami reggel jol johet.


Merg mig a bolcsiben eves utan szinte rogton mennek aludni, a te csemeted hazamegy, otthon meg ki kell kaocsolni es ugy megy az agyba, legalabbis az en fiam ilyen, "le kell higgadnia" az uj kornyezetben, nem lehet egybol agybadugni, hiaba van itt az ideje.

2019. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy nem alszik délután, az enyém 2,5 éves kora óta nem alszik, ez miatt este hétkor fekszik és reggel hétig alszik.
2019. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Áh, próbáltam az este nyolckor altatast. Nem forgolodik, az meg hagyján lenne, hanem dumál, ugrál, elkezd játszani.😬

A bölcsiben nem tudom otthagyni aludni, de ott is háromig van alvás.

2019. máj. 28. 09:50
 5/6 Paulay39 válasza:
3 és fél éves kisfiú anyukája vagyok. Az én gyermekem szintén 6 órát tud ébren maradni, így bármennyire sajnáltam, végeztem egy kalkulációt. Ha a megcélzott esti elalvás (tényleges) időpontja 21:00 óra, akkor a délutáni alvás nem tarthat tovább 14:30-nál, ennek megfelelően a fiamat 6:30-kor ébresztem. Az első korai ébredéshez érdekes programot kötöttem (korán indulunk egy jó kis helyre). Meglepően könnyen alkalmazkodott, és természetesen hamarabb el is álmosodik.
2019. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Paulay39 válasza:
Tekintve, hogy csak kellőképpen elfáradt gyermeket lehet időben elaltatni, a délutáni játék legyen nagymozgásos. Cél: a "kifárasztás". :)
2019. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!