Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal rosszul alvó 4-5...

Nappal rosszul alvó 4-5 hónapos babák szülei tudnatok valamilyen tippet, jótanácsot adni? Napszakonként mennyit kellene aludnia egy ekkora babának?

Figyelt kérdés

Röveden a kisfiamról: éjszakái szinte mindig rendben voltak. Viszont a nappali alvás születése óta káoszosak. Első hónapban rengeteget sírt, hasfájós volt. Majd kiokosdtam a hordozó kendőt, meg a babakocsit, így végre jó nagyokat aludt napközben is. Aztán néha már semmit sem kellett bevetnem, magában is elszundikalt délelőtt meg késő-dèlután is. Az ebéd utáni alvás meg babakocsis volt, szóval az működött. Most viszont nem alszik el délelőtt ès délutan sem, a mózeskosarat meg konkrétan megutálta, és szerintem melege is van benne. Ha magamra-veszem akkor elszundit, de ez sem mindig működik. Viszont ha ráhagyom hogy ne aludjon, akkor meg totál nyűgös egész nap és még másnap is. Éjjel fel9-től másnap 6-ig alszik, de nappal ez sehogyse sikerül. Ha el is alszik akkor is csak felületesen, mindenre megébred. Felalomban vagy elalvas elott jobbra-balra forgatja a fejet, tekereg, kicsit vergődik, mint aki kűzd az álomban maradásért...?! Ez olyan furi, allamdoan megébreszti saját magát ezzel, aztán meg sír, mert totál fáradt már. Az altatások pedig egyre hosszasabbak és egyre kűzdelmesebbek is napközben. Nem eröltetném, ha nem látnám, hogy kell neki, de legalabb délelőtt és ebéd után szerintem igenis kellene aludnia. Ha van véleményetek az irományomról vagy arról hogy mit rontok el, írjátok le nyugodtan.

5x eszik egy nap. Az első akkor van mikor kel, utána még visszaalszik kb 8-fel9-ig, de aztán nem bír aludni az Istennek se és emiatt nagyon nyűgös. Ez mostanában alakult ki. Van ötletetek? Vagy ő ilyen tipus lenne?



2019. jún. 10. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
5 hónapos a fiam. Az a tekergés, amit leírtál, a mozgásfejlődés miatt van, a lányom is csinálta ennyi idős korától. Nekem mindkét gyereknél a kendő jött be, a lányomat le se tudtam rakni, benne aludt, a fiamat le tudom rakni, miután elaludt, és alszik fél-háromnegyed órát. Ez egy ilyen időszak, ennyi idősen általában felborul az alvásuk.
2019. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mózest lecserélheted sportülésre és megdöntöd picit.
2019. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!