Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt más is aki hintában...

Van itt más is aki hintában altatja a babáját?

Figyelt kérdés

Olyan rosszul érzem magam azmiatt, hogy nem tudom elaltatni másképp. Komolyan néha ugyerzem hogy megbuktam mint anya.

Egy ideig szépen elaludt, hogy az ágyba tettem simogattam a hátát és énekeltem. Utána kézben kellett ringatni. Később pedig csak úgy aludt el ha felálltam sétáltam és ringattam. De mivel 9kg azért elég nehéz 20-30 percet ringatni így. Kikészült a derekam és a kezeim. Elővettem a hintát és most abban altatom, néhány perc alatt elalszik. Mégis olyan rosszul érint, hogy nem vagyok képes másképp elaltatni. Tudom hogy túlgondolom de annyira igyekszem hogy jól csináljam :(


2019. jún. 15. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya! Egyszerűen így tud elaludni a csemetéd. Ja,és ez elég sok babánál is így van.
2019. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A nagy sokáig hontában aludt. A lényeg, hogy aludjon. 😊
2019. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Én nem vagyok ugyan anyuka, de babakoromban egyszerűen lehetetlen volt "egyhelyben" elaltatni. Ringatni, cipelni, kocsiztatni kellett - bármi, ami mozgott.


(amúgy a mai napig csak autóban tudok nappal aludni - ha nem vagyok beteg vagy kimerült :) )


Ez csak egy sima baba-dolog, anyum rákérdezett a védőnőnél, azt mondta sok baba nem alszik ringatás nélkül.


Szóval nyugi, szuper vagy :)

2019. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Amennyiben nem 9 kg a súlyhatára a hintának nem gond, bár azért nem optimális mert gerincének nem tesz jót ha rendszeresen csak abban alszik.

Sokan ezért altatják otthon is babakocsiban is.

Enyém is csak ritmikára tudott elaludni tehát hinta majd kinőtte babakocsi, aztán azt is utána a popoját kellett rázogatni, de ezt nem ajánlom ehhez annyira hozzászokott hogy 1 évig máshogy nem aludt el nekem meg a karom leszakadt sokszor, főleg mikor még fél óra múlva is mocorgott ha abbahagytam.

2019. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok köszönöm a válaszokat :)

9 hónapos. A babakocsi nem opció mert egyáltalán nem alszik el benne, még a levegőn sem. Ha mennünk kell valahova időre és épp alvás közeli idő van akkor sem mehetünk babakocsival mert végig ordít mint akit nyúznak... A levegőn a bicikli ülésben alszik csak el. Egyébként a hinta 20kg-ig van szerencsére és nem hagyom aludni benne csak megvárom hogy kicsit mélyebben elaludjon és átteszem a kiságyba :)

2019. jún. 15. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Első gyereket 1 éves koráig ringatva altattuk, felváltva a férjemmel, majd kapott egy hintát, az ringatta helyettünk, nem bírtuk már , nehéz volt. Második gyerek mire haza jött a korhazból, már várta a hinta, első perctől kezdve használtuk. Ő cicin aludt el, napközben volt a hintában.
2019. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!