Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne egy ekkora...

Hogyan lehetne egy ekkora gyereknek olvasni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt latom, hallom hogy a babájuknak olvasnak esténként mesét. Hát én is szeretnék, de a 10 hónaposomat egyáltalán nem érdekli, ő inkább kivenné a kezemből, kitépné a papirjait, aztán mászna tovább. Komolyan hogyan tudtok ekkora gyerekeknek olvasni? Nem vitaindító a kérdésem, csak tényleg érdekel.
2019. júl. 26. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyém dettó. Én egyelőre elnapoltam az olvasás dolgot kicsit...
2019. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy, de nem is érdemes. Azzal foglalkozzon a gyerek, ami őt érdekli. Majd másfél év körül figyel egy-egy pár perces mesére. Addig ne erőltesd.
2019. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

este fejből mesélj, ne képeskönyvből - rövidet, te is kitalálhatod, nagyon jó 1-1- vers, ének (Weörest ajánlom) -ezt nem fogja unni egy éven át sem

ez mehet pl minden este - az ismétlés biztonságot ad a kicsinek, nem kell változatoskodni)

[link]

ebből 1 dal -ez 2-3-4-hangból álló egyszerű énekek

[link]

2019. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még nem érdekli a mese, böngészőket nézegessetek és saját szavaiddal meséld el, hogy mik vannak a képeken.
2019. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Később majd érdekli, ilyen picinek csak kemény könyvet adj, de az enyémet az se érdekelte, kb. 15 hónaposan már szerette a mutogatós könyveket (keress, találj, mesélj, böngészők) kicsivel 2 éves kora előtt kezdtük az esti mesét boribonnal főleg.
2019. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én max fürdőjátéknak használt könyvet szoktam nézegetni vele és elmesélem mi van a lapokon.

Másfél éves kora környékétől viszont sima puha lapos könyvből olvasok neki.Olyat amibe kép is van.Szereti nézegetni,lapozgatni,még mindig pedig 2 éves lesz.Van mikor gyorsabban, minthogy a rövid kis mesét végig bírnám olvasni.De már kb felét megtanultam kívülről úgyhogy el szoktam mondani fejből:D


Amúgy én 1 éves kora körül már adtam a kezébe újságot is, pont azért, hogy szokja az szakad.1-2 hónap után már nem volt olyan nagy kaland számára, hogy tépje a lapokat.

2019. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Fejből mesélj. Hülyén hangzik, de a kishúgommal azt csináltam, hogy elmondtam neki a napját, hogy miket csinált, először, mikor még egész pici volt, nagyon röviden, csak pár mondatban (persze nem is figyelt még úgy), és a vége a mesének mindig az volt, hogy "ágyba bújt és aludt a bohóccal" (az volt az alvós plüsse). Aztán ahogy nőtt és kezdte érdekelni és élvezte, elkezdtünk bele kitalált dolgokat is szőni, aztán már ő is kitalált dolgokat, de akkor már a könyvekhez is elég nagy volt.
2019. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Én olvasok, de valóban küzdelmes. Nem azért olvasok neki, mert érdekli. Természetesen ő is csak kitépné a kezemből (8 hónapos), azért olvasok mert én nem bírok egész nap a semmiről beszélni. És néha kényelmesebb csak felolvasni egy mesét. De persze küzdelmes, mert folyton hárítanom kell a "tamadasait" 😂
2019. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
"elmondtam neki a napját, hogy miket csinált" 7-es ez nem hülyén hangzik, hanem a lehető legjobban tetted - pár perc és szépen megnyugszik, egyre jobban érdekli - utána rövid egyszerű vers és ének és alvás. Lehetőleg minden este ugyanabban az időben. Nagyon jót tesz a kicsinek, nyugodtan fog aludni. És csak 5-6 perc!
2019. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A szobában napközben én sem tudtam neki olvasni, mert mindig elment, mozgott, más érdekelte.

Ami nekem bejött az az volt, hogy amikor a kádban ült, akkor olvastam neki, mutogattam a könyvet, ott nem tudott elmenni, figyelt, lekötötte. Aztán később már sima ügy volt az esti mese az ágyban.

2019. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!