Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a maximum gramm, ami...

Mennyi a maximum gramm, ami adható?

Figyelt kérdés

6 hónapos babám már 4 hónapos kora óta eszik bébiételt. Üveges gyümölcsöt és főzelékeket egyaránt. Tápszert már csak reggel szokott egyszer 180ml, és éjszaka ha felkel 2-3x 180ml, de van hogy ezt az adagot sem eszi meg. Az orvos szerint Ha így fog enni el lesz hízva, nem ehetne csak maximum 5x egy nap: 2x tápszert, 3x bébiételt. Bébiételből 3-4x eszik fél üveget. Mennyi a maximum gramm ami adható babakajából?

Éjjelente is éhes, nem elég neki a babatea. A súlya 9,5kg, a születési súlya 3900 gramm.



2019. júl. 29. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát ezt nagyon szarul csinálod. Még főleg tápszer kellene, nem fordítva
2019. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Akkor megeszik egy nap maximum 320g bébiételt és maximum 720 ml tápszert. 9.5 kilóhoz hány centiméter? BMI percentilise mennyi volt? Az én fiam is ekkora forma volt fél évesen, de nagyon hosszú és sokat is evett. Éjjel nagyon sokáig evett, igaz csak egyszer hajnalban. Ha hosszú baba ne agyald túl és majd látjátok a mérlegen es a centin, hogy valóban sok-e neki.
2019. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
2. vagyok...olyan, hogy maximum gramm nincs, azaz egy teljes értékű kiváltott étkezés kb 150-200g.
2019. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

A gyereked okosabb, mint te. Éjjel pótolja, amit te napközben megvonsz tőle.

1 éves korig a hozzátáplálásnak mellétáplálásként kellene mennie. Azaz a tejalapú mellé kiegészítésnek, nem helyette.

Az éjjelivel együtt napi 3-4-szer eszik tápszert, azaz 1-2 étkezésnek megfelelő bébiételt eszik meg a nap folyamán elszórva. Ha nappal enné a tápszert, teljesen ideális lenne a haladásotok.

2019. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez így több sebből vérzik.


Féleves babának nem kell három kiváltott étkezés. Eleve még a pépekből alig hasznosul valami táplálék. Elsősorban tápszert kellene kapnia, és mondjuk egy kiváltott tízórai elég.


Nyilván éjjel pótolja, amit addig nem. Főleg hogy a gyümölcsök csak rövid ideig tartó teltségérzetet tudnak adni, persze, hogy hamar éhes lesz.


Az orvosnak pedig nincs igaza. Nem el lesz hízva. Már el van hízva. Az én gyerekem egy évesen volt 10kg.

2019. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hiába csinálok több tápszert nem issza meg. 70 cm hosszú.
2019. júl. 29. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Este annyit eszik, hogy esélyesen felcserélte a nappallal. Nem kéne adni neki. Nappal pedig a gyümölcsöt, teát, cukrozottat kerülni és beállhatna egy normális rend, ha nappal enné az éjszakait.
2019. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint inkább tápszert adjak többet? Az orvos szerint, és a tápszer csomagolásán is az áll, hogy napi 1-2üveg elegendő. Persze több ml.
2019. júl. 29. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan nagyon max 2, de inkább 1 kivaltott étkezésnek kellene lennie. Az én lányaim is imádnak enni, ennyi idősen úgy nyitogatták a szájukat a kanálnak, hogy alig győztem etetni őket, mégsem váltottam ki eddigre 2 étkezést sem. A tízórait igen, a többi maradt anyatej/tápszer. 7 hónapos koruk körül váltottuk ki az ebédet, 8 hónaposan kaptak uzsira tejterméket/gyümit, 10 hónaposan vacsira is azt, amit ebédre és kb 11 hónaposan a reggelit is kiváltottuk. És ez is marha gyors volt, bőven maradhatott volna még a reggeli és a vacsi tej, csak a tápszeresem nem volt hajlandó cumisüvegből enni, a 3 anyatejes meg már nem lakott jól és nem fogadták el a tápszert.
2019. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápszer javasol 6 hónapos babának csak 2 tápszeres étkezést?

A miénken ez van:

"Életkor: 5-6 hónap; Ajánlott tejalapú étkezések száma naponta: 5-6; Ivóvíz (ml): 180; Adagolókanalak száma: 6; Kész tápszer: 200 ml"

2019. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!