Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom mar a hurcolva...

Nem bírom mar a hurcolva altatást. Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Lassan 11 hónapos 10 kilo es már nem bírja a hátam. A hasizmom szet van nyílva, szóval még jobban a hátamra esik a súly.
2019. júl. 29. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Berakod az ágyba, simogatod, én így szoktam.
2019. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, probaltam mar nem egyszer, hogy berakom simogatom, egyszer el is aludt 1 ora alatt. De a többi alkalommal sírt, amig nem vettem ki.
2019. júl. 29. 14:47
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Berakod az agyba, es otthagyod! 2 napig sir, aztan megszokja... Ha nem igy teszel, akkor ne kerdezgess masokat, hanem tedd tonkre magad. Mi a fene baja van a mai szuloknek? Az ocsem nappal aludt, este ebren volt. Apa mondta anyanak, ne hagyja aludni nappal. Vinnyogott ket napig? Meg szep! De, mit ad isten, harmadik ejjel ugy aludt ejszaka, mint a bunda... Igen, ez volt a 80-as evek vegen. A szulok tudtak, mi kell a gyereknek... Ma bezzeg... Sok eletkeptelen...
2019. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Bölcső? Függőágy? Kocsiban tologatás? Leülsz vele egy hintaszékben? Fogalmam sincs, hogy ezek használnak-e, de kipróbálhatod. Ha egyik sem, akkor megpróbálhatsz venni egy jó háti hordozót, kiránduláshoz valót. Nekünk olyan volt, amiben a gyerek súlyának a 90%-a a derékpántra esett, a hátpánt csak kiegyensúlyozta. Így nem a hátadat terhelné a súly altatáskor.


A szétnyílt hasizmodat is meg kéne mondjuk reparálni, nem? Persze ez nem rövid távú megoldás.

2019. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
A berakom az ágyba és otthagyom módszerrel az a baj, hogy nem megszokja a baba, hanem feladja az erőfeszítést. Nem azért sír, hogy bosszantsa a szülőket, hanem mert csak így tudja kifejezni, hogy az őt gondozó személyre van igénye. Ha nem mész oda, úgy érzi, cserbenhagytad, és ez beivódik a lelkébe. Egy csecsemő még nem éri fel ésszel, hogy anyának más dolga is van. Nyilván nem fog ebbe belehalni, de szerintem megéri az erőfeszítést a szülő részéről, ha megoldható, hogy ne hagyja egyedül sírni a babát. A babusgatás ugyanolyan fontos szükséglete egy csecsemőnek, mint az evés vagy a tiszta pelenka - csak éppen rövid távon nem hal bele a hiányába.
2019. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem ülsz le vele, akkor is ott vagy, csak nem hurcolod. Ülve is lehet ringatni egy kényelmes fotelban mondjuk.
2019. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tök jól aludt, 2 éves koráig, most kb. háromnegyed óra elaltatni, odahúztam a kiságyat a miénk mellé, befér a rácson a kezem és úgy simogatom.
2019. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Magad mellett nem tudod altatni? Nekem a nagy és most a kicsi is úgy alszik el, hogy a mi ágyunkban elaltatom, majd beteszem a kiságyába.
2019. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Hosszú távon tényleg jobb lenne, ha beraknád a kiságyba és hagynád sírni. Ne tedd tönkre magad!

Ha nincs semmi baja: nem éhes, nem kakis, nem lázas, nem beteg, nyugodtan hagyhatod sírni.


Annyira jókat mosolygok a mai trendeken, hogy nem szabad sírni hagyni a gyereket, mert lelkibeteg lesz.

A következő kedvencem, hogy nevelni sem szabad, mert korlátozzuk és attól is lelkibeteg lesz :)


Engem hagytak sírni, kb. 2napig sírtam, aztán szépen aludtam - vagyis mai szóval, beletörődtem az elhagyatottságba :)))))


Kifejezetten pozitív gondolkodású, optimista, jó kedélyű felnőtt vagyok, és imádom a szüleimet.

2019. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én fiacskám kifejezetten jó alvó, de mikor beteg volt sokszor dajkáltam, raktam babakocsiba, van hintaszékünk és pici babakorában sokat volt adamo jellegű hintában. Ne cipeld túl sokat várd meg még elálmosodik, a te egészséged is fontos.
2019. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!