Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha anyai dédanyám iker volt...

Ha anyai dédanyám iker volt és vannak ikertesóim, mennyi esélyem van ikreket szülni?

Figyelt kérdés
Csak érdekel.

2019. aug. 5. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
50% vagy azok lesznek vagy nem.
2019. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Egy generacio minidg kimarad, inkabb a lanyodnak lesz eselye, mint neked!
2019. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ez mennyire igaz, hogy egy generáció kimarad.

Nemrég olvastam valakiről, aki ő maga hármasikrek tagja és neki is hármasikrei lettek. :O Bár biztos nem olyan gyakori azért.

2019. aug. 5. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ez az "egy generáció kimarad" csak babona, ilyen szabály nem létezik.


A kérdésed megválaszolásánál számít, hogy a dédnagyanyád illetve a testvéreid egypetéjü ikrek vagy sem.

Az egypetéjüek esetében van örökletesség a kétpetéjü ikrek esetén alig.

2019. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két generáció maradt ki. Dedi papám volt az ikrek egyik tagja, nekem lettek ikreim.
2019. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
4, pont fordítva, kétpetéjű ikreknél van örökletesség. Ez egy hajlam, hogy egyszerre több petesejt érik meg, ez női ágon öröklődhet. Az egypetéjű ikrek léte viszont genetikai mutáció, jelenleg nincs rá bizonyított tudományos magyarázat, hogy mi okozza, így az öröklődés swm bizonyítható.
2019. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
5. Vagyok. Biztos van az egypetejusegben is genetika, vagy hajlam, mert nalunk is az öröklődött.
2019. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Bár kutatások nem bizonyították, hogy az egypetéjű ikerterhesség örökölhető, de biztos, van benne valami, párom családjában több generációra visszamenőleg van több egypetéjű ikerpár is, sőt, mind férfi vonalon. Egyik ismerősömnek pedig ugyanúgy a férfinél van egypetéjű iker, nekik pedig 3szor fogant meg egypetéjű iker, csak sajnos mindháromszor el is vételt. A negyedik terhessége maradt meg, ő viszont egyedüli baba.
2019. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, dédinek egy van kétpetéjű ikerpárja volt-e, tesóim kétpetéjűek.
2019. aug. 5. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

En irtam h egy generacio kimarad, lehet igazatok van, mert nalunk is ket generacio maradt ki ...


Csak a ketpeteju ikrekre valo hajlam oroklodik es csak anyai agon!


Na leget lepontozni ujra kedveskeim!

2019. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!