Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen neveket adhatnánk...

Milyen neveket adhatnánk szerintetek a legkisebb babánknak?

Figyelt kérdés

Rövid, egy magánhangzós, mássalhangzóra végződő vezetnéknévhez keresünk keresztnevet.

Már meglévő gyermekeink nevei Milán, Viktória, Panni.

Még nem tudjuk a nemét, de a korábbi neveket elég modernnek, de mégis történelemben is fellelhetőnek találtuk, ezért választottuk őket. Gondolkodunk most a Gergelyen, Noelen, ha fiú lesz, és az Almán, Dalmán, ha lány lesz.

Tudnátok ezekhez hasonló neveket mondani? Szeretnénk fiatalos, "üdén" hangzó nevet találni a picinek, ami mégsem olyan, hogy nem lehet eldönteni, hogy fiú-e vagy lány a gyerek.



2019. aug. 5. 18:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
50%
Sanyi
2019. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a Gergely és Dalma nagyon szép nevek. Nem öreges, nem túl modern, nem idegen. Noel nagyon nem tetszik, divatnév és teljesen idegen.

Nekem még tetszik az Izabella, Eszter, Ádám, Áron.

2019. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a második válaszolónak!

A Gergely egyébként is esélyes, mert az én és a párom testvérét is Gergelynek hívják, így szerintünk szép dolog lenne róluk elnevezni, ha fiú lenne.

Szeretnék még lány neveket kérni, ha tudtok még írni, mert valahogy azzal kapcsolatban nagyobb a dilemmánk. :D A lány nevek közül korábban könnyű volt válogatni, a Milánnal szerencsénk volt, mert nekem például csak az tetszett, de most fordult a kocka, nincs olyan lány név, aki igazán megfogott volna.

2019. aug. 5. 19:18
 4/40 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem, írni, hogy volt még pár ötletem, főleg lány nevekre (Hanga, Villő), de ezek a férjemnek annyira nem tetszenek. A Villővel nekem is van kicsi gondom a becézés miatt, de egyébként olyan különlegesnek tartom. Mi a véleményetek róla? Ti hogyan becézitek/becéznétek egy Villőt, ami azért lányos?
2019. aug. 5. 19:22
 5/40 anonim ***** válasza:
62%
Úgy hogy feltűnési viszketegség
2019. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Gergely és a Dalma nagyon tetszik. Igazából nekem az Alma is rendben van, de tudom más emberek mit szólnának hozzá. Pedig az Almi becenév nagyon cuki.


Nekünk is rövid három betűs családnevünk van, mi fiúnk Sebestyén, lányunk Beatrix vagy Heléna lesz. Vagy Gellért, még a nemét nem tudjuk.


Noelt nem választanám már nagyon elcsépelt

2019. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik négy hónapos fiam Gergely és gyönyörűnek tartom a nevet.


Blanka, Csenge bár ezek magánhangzóra végződnek

2019. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
87%

Lujza, Lilla, Zita, Rita, Tilda, Odett, Emília, Karolina, Karola

Márton, Lőrinc, Áron, Zsolt, Andor, Vince, Ábel

2019. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

A mi vezetéknevünk is egy magánhangzós.

A gyerekek Martin, Kíra, Levente Olivér.

Nekem ezek a favorit neveim.

2019. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

A Dalma és a Gergely szép. Noelt én sem adnám, nem is értem, hogyan lehetett így felkapni, annyira szar név, se jellege, se dallama.


Donát, Vilmos, Barnabás, Szilveszter, Ármin


Léda, Zsóka, Sarolta, Hedvig (utóbbi kettőnek a becenevét imádom, Saci és Hédi szerintem nagyon szép).

2019. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!