Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam pár napja...

6 hónapos kisfiam pár napja naponta 2-3x néhány masodpercig rázza a fejét, normális ez?

Figyelt kérdés

Mármint nem gondolom jogy baja van, csak olyan furán néz ki ez a fejrázás. Ő még nyilván nem tud “nemet” inteni de ez valami olyasmi. Lehet hogy éretlenebb az idegrendszere?

Bár igazából jön fent a 2 első foga, nagyon meg van duzzadva az ínye. Fogdossa a füleit is. Orvos látta, semmi baja, csak jön a foga. Említettem neki a fejrázást, de nem igazán foglalkozott vele.

Tudom most sokan azt fogják írni, hogy ha a doki azt mondta semmi

baja akkor miért parázom.

Valahol jogos is lenne ez a hozzáállás, csak nekem furán néz ki ez a dolog és kiváncsi volnék hogy mondjuk más 6-7 hónapos babája is csinál/csinált ilyet?

Köszi előre is!



2019. aug. 7. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De cuki a kérdésed! :)

Teljesen normális, nyugodj meg. Látta valahol vagy csak rá jött magától. Nincs semmi baj azzal ha rázza a fejét. Tanult megint valami újat 🥰🥰

2019. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De kedves vagy! Köszönöm a választ!❤️🥰
2019. aug. 7. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk is mikor már jobban látszik, hogy egy fogacska (vagy több) ki akar bújni, akkor rázza a fiam mászás, járás közben a fejét. Ezt ő 9 honaposan kezdte, addig nem volt egy sem. Most 15 hónapos, 12 foggal 😳
2019. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is rázza a fejét. Főként ha nem tetszik neki valami.
2019. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat! Az én babám viszonylag (vagy nagyon) gyorsan fogzik. Az alső 2 metszőfoga 5 hónaposan bújt ki, most már félig kint vannak. A felső kettő meg nagyon készülődik a gyerekorvos szerint. Az alső kettővel fele annyit nem szenvedett egyébként mint a felsőkkel. Azokat szinte észrevétlenül bújtak ki :)

Annak örülök viszont, hogy ha ez a fejrázás alapvetően nem kóros vagy ilyesmi!

2019. aug. 7. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:
A nagy 5 hósan fogas volt, a kicsi 4 hosan. Most jön a felső kettö neki is.
2019. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi pont, hogy segíti az agyi érést: szemkoordináció, egyensúly érzék, ilyesmi...
2019. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!