Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Moro reflex másnál is folyton...

Moro reflex másnál is folyton van háton altatásnál?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában, de sehol nem írnak erről... A fiam 4 hetes, és csak hason fektetve tud nyugiban aludni már születése óta, mert háton fekve folyton emiatt a reflex miatt összerándul, széttárja a karjait és pár alkalom után fel is ébred tőle.

Anyósom azt mondta, hogy normális, úgyhogy eddig nem jutott eszembe utána kérdezni máshol...


2019. aug. 8. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Bebugyolálhatod és akkor nem ráng a keze.

Védőnő tanácsa volt.

2019. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bugyolálás nem opció sajnos, borzasztóan izzadós, így is állandóan melege van.

Hason tud csak jól aludni, de azzal meg egyesek folyton piszkálnak, hogy nem szabad hason altatni... Pedig szépen emeli és fordítja a fejét egyedül, meg van légzésfigyelő is.

2019. aug. 8. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam születése óta hason alszik.

Figyelj, háton megfullad ha bukik, hason nagyobb az esélye a bölcsőhalálra, oldalt meg nem tesz jót a gerincének... Ennyi erővel lebegtesd a babát.

Jól csinálod, ne erőltesd a háton alvást. Ne izgulj :)

2019. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aludjon hason, az én gyerekeim is úgy szeretnek, semmi baja nem lesz tőle!
2019. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is hason alszik, részben a moro reflex miatt. Egyszer próbáltam ki, azota máshogy el sem bír aludni. :) Én nem aggódok, bár mi Angliában élünk, meg sem mertem említeni a védőnőnek, hogy hason alvó a gyermek, itt borzasztóan ellenzik.. de ha másképp nem tud, mégis mit tehetnék?! 7 hetes egyébként, lassan egy hónapja van ez így.
2019. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 2 fiamat is felébresztette. Mind2 hason aludt. Kb 4 hónapos korukra múlt el ez a reflexük.
2019. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is mindig hason aludt eleinte a picen is hasra rakták a csecsemősök..mióta tud fordulni naa azóta már mindenhogy alszik hason háton oldalt mindegy hogy hasra vagy hátra rakom le forog ahogy neki jó..ha van légzés figyelőd az jelez ha baj van de ha háton alszik és bukik akkor meg is fulladhat..nyugodtan hagyd hason aludni szerintem az biztnságossabb illetve a picen se véletlenül rakták hasra a babákat.
2019. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!