Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy dolgozzam fel, hogy a...

Hogy dolgozzam fel, hogy a kislányom még nem tart ott a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Holnap lesz féléves a kislányom és még nem tud mászni, kúszni sem igazán, ülni sem, átfordult párszor. Foga sincs még. Tudom, nem lóverseny, minden baba máshogy fejlődik. De amikor látom, hallom, hogy más vele egykorú baba már ül, kúszik, áll, és több foga is van, eléggé elszomorodok, hogy mi van, ha vele van gond. Vagy én csinálok vmit nem jól. Lehet, csak én reagálom túl, de eddig csak olyan babákkal találkoztam, aki sokkal előrébb tartottak, mint ő. Nyugtassatok meg, hogy valóban csak én reagálom túl ezt az egészet.

2019. aug. 8. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Milyen hülyeség már ez?! Eszembe se jutott ilyesmi, pedig szülés utáni depresszióm is volt, úgyhogy volt negatív gondolat bőven. Úgy tűnik te súlyosabb eset vagy. A lányom 8 hónaposan kezdett mászni, szerintem az mormális. A többi gyerek engem nem érdekelt.
2019. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak azokat a babákat veszed észre. Erre vagy rápörögve. Én rengeteg babát tudok, akik nem csinálták ezeket 6 hónaposan...
2019. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Kevés baba ül 6 hósan, de semmiképpen nem áll fel. Foga sem minden babának jön ennyi idősen. Ne tartogasd a kezedben, hagyd az ágyában, hogy tudjon mozogni. Ha baj lenne vele, az orvos már szólt volna.
2019. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Az én babám nem tud magától ülni, se kúszni, mászni. Hason se szeret lenni.
2019. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ezzel a gondolkozással már most megalapozod a gyerek teljesítménykényszerét. 6 hónapos babának tudni kell mindkét irányban forogni, és tartani a fejét. Egyik gyerekem sem kúszott 6 hónaposan, foguk is csak 10-11 hónaposan lett, ülni meg pláne nem ültek. A két nagy már iskolás, semmiben nincsenek elmaradva.
2019. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Már bocs de te normális vagy? Mi a fenét vársz egy 6 hónapostól?

Aki 6 hónaposan ül azt jó eséllyel ültetik...

Kuszás már gyakran beindul ekkor de ha nem akkor sincs késésben. Az agyad kéne átállítani sürgősen! Ne azt nézd mikor kezdenek valamit, hanem hogy meddig kell elkezdeni.

2019. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Butaság ezen aggódni. Kb a fordulás az egyetlen, amit tudnia ideális.

Honnan tudod, miket lát, figyel? Lehet, hogy épp a világot elemzi az agya. Lehet, a finommozgásokra vagy a hangokra figyel.

A túl gyors fejlődésből káruk is lehet!

Azt hittem, egy fogyatékos, sérült babáról lesz szó, de mit akarsz feldolgozni azon, hogy normális?

2019. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Mivel első gyerek, így sajnos nincs ebben tapasztalatom. A védőnő is piszkál, hogy mért nem csinál ezt-azt. Pozitív megerősítésért jöttem tanácsot kérni, s aki így tett, annak hálás is vagyok. Aki meg csak hurrogni jött, inkább maradt volna csendben. Azt hiszem, én normálisan tettem fel a kérdést, nem értem mért kell ez a negatív hangvétel. Amúgy a lányom nagyon ügyesen tartja a fejét és már húzza fel, mintha ülni akarna. Csak párszor fordul át magától, amúgy szinte egész nap a játszószőnyegen van.
2019. aug. 8. 19:00
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
10 hos a fiam es meg nem ül. 1 hete kezdte a mászást. Vidd el te is fejlodesneurologushoz es megnyugszol. De amugy fentebb jol irtak, nincs lemaradva semmiről.
2019. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hogy úgy lesz mint nálunk. 6 hónapos koráig semmit nem csinált. Éppen 6 hónapos volt amikor elkezdett forogni. Forgás után rögtön jött a kúszás, rá 2 hétre már mászott majd felállt kapaszkodva, állásból ült le addig nem tudott ülni. 10 hónaposan már sétált. Most 11 hónaposan jött ki az első foga, az is 3 napos 38 fokos lázzal.

Szóval Ő sokáig nem csinált semmit majd mindent egyszerre hirtelen. De vannak úgy mond lustább babák ami nem baj. Ez alapján nem szabad ítélkezni, későbbiekben senkit sem fog érdekelni hogy ki mit csinált mennyi idősen.

2019. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!