Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki úgy döntött, hogy nem ad...

Aki úgy döntött, hogy nem ad cumit a babának: miért?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám, nagyon ellene vagyok a cuminak, nem is próbáltuk, de a család nem hagy élni a cumi témával... Már kifogytam az érvekből...
2019. aug. 9. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk nem fogadta el:) Kiköpte mindig úgyhogy nem erőltettük.
2019. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem adtam, mert minek is kellene??????

Ez valami kötelező tartozéka a babának?



Ha ads cumit, akkor majd mással fognak szekálni. Állítsd le a családot, hogy majd adsz, amikor szükségét látod. Ennyi.


(amúgy a cumi 1 fokkal jobb, mintha az ujját szopná, de mindkettő elkerülhető)

2019. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Milyen érvek? Miért tartoznál magyarázattal bárkinek is?
2019. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Mert nem akartam megkockáztatni a cumizavart. Mondjuk ettől függetlenül, amikor megtalálta az öklét, bepróbálkoztam vele, mert inkább a cumi, mint az ujjszopás, de akkor már nem kellett neki. Én örülök, hogy rajtam nyugszik meg, annyival is több anyatejet kap.


(Egyébként testvére cumis volt, azzal se volt semmi gond, de ő nem szopizott.)

2019. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Cicis volt és nem akartam megkockáztatni egy jó kis cumizavart. Kinek nem tetszik, írjon a pápának. 15 hónapos, se ujját, se cumit nem használ.
2019. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kellett nekik. A nagy az öklét szopta, ha elfáradt, a kicsi az ujját. Egyébként semmikir máskor nem veszi a szájába a ujját csak ebéd és vacsi előtt.
2019. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem fogadta el és nen is bánom. Végül ujjszopis lett ( de legalabb ez minidg keznel van nem kell ujat venni és megbyugszik vele sőt elaltatja magat). Ha lenne masodik baba nem adnek neki. A csaladdal ne foglalkozz nem adsz mert nem adsz es pont.
2019. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Mert feleslegesnek tartottam egy műanyag vackot tenni a szájába. Mindig ott voltam mikor megnyugtatásra volt szüksége. Vagy kendőben volt, vagy úgy volt hogy mindig láttam. Ha elkezdett nyöszörögni simogattam, beszéltem hozzá, énekeltem neki.

Csecsemőotthonban dolgoztam, ott minden babának volt cumija mert ott nincs arra lehetőség hogy mindig, mindegyik picihez oda tudjon menni az ember. A cumival meg tudták magukat nyugtatni.

2019. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem kellenek érvek.


"Én így látom jónak."


És ugyanezt mondtam arra, hogy miértnem adok neki 5 hónaposan húslevest meg fél évesen túrórudit. Meg a többi marhaságra is. (Az enyém az ujját sem szopta.)

2019. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Megmondtam, hogy nem kap, es kesz, es megkertem a csaladtagokat, hogy tobbet ne hozzak fel a temat, mert nem fogok tobbet valaszolni erre.


Amugy azert nem adtam, mert a megfelelo tejmennyiseghez eleg inger egy reszetol eleshettunk volna, nekem pl. a baba tudta felszaporitani normalisan, sok-sok komfortszopizassal, fejni sem igazan tudtam. Sokaig szoptattam, 6 honapos kiraig kizarolagosan.

2019. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!