Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hetes babámat 5 után...

2,5 hetes babámat 5 után vinném ki ebben a melegben sétálni, de a babakocsiba elalszik, és éjjel órákat fönt van. Ha hordozókendőbe vinném, abban is elaludna?

Figyelt kérdés
Igyekszünk mostanában az 5 órási kajcsi után már kihúzni a fürdetésig (7-8ig) alvás nélkül...
2010. júl. 12. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
2.5 hetesen még sok neki a 2-3 óra ébrenlét!Az ekkora babák még a 24 órából 18-20at átalszanak!Told ki később a fürcsit, így aludhat még egyet 5 után is!Mi 9 kor fürdünk, kb fél10 mire ágyba kerül!Cicizés, és alszik hajnalig!ez azóta így van amióta hazahoztuk a kórházból.Most 5 hetes!
2010. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vidd ki inkább reggel!! Ebben a korban bőven elég napi 1x fél óra max 1 séta.
2010. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még 5 után is nagyon meleg van. Én nem is próbálkozom a sétával, nem szereti a babám a meleget, csak nyűglődne a kocsiban.
2010. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vidd ki nyugodtan az 5órai kajcsi után és hagyd, had aludjon 1 órát a kocsiban, többet ne, de annyi kell neki, mert ő még nagyon pici, hogy 8-ig ne aludjon egy keveset. És szerintem azért van fent éjjel, mert nem hagyod aludni még a fürcsi előtt és már annyira fáradt, hogy csak annyit tud enni amin éppen elalszik, tehát nem jóllakásig, mert már az első finom falatoktól beájul. Az én babám 11hetes még alszik az esti fürdés előtt kb:30percet, utána ébreztgetem, még játszunk 1órát, utána fürdés és még van ereje jóllakni és a végén a kajcsizásba fárad el. Nálunk ez jött be. De mondom 2,5 hetes baba nagyon pici ahhoz, hogy fent legyen 3 vagy akár 2 órát is.
2010. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem amiatt van fönn éjszaka, mert aludt fürdés előtt. Ő még nem tud különbséget tenni az éjszaka és nappal között, viszont alvásra szüksége van. Én a helyedben azt csinálnám, amit az egyik válaszoló írt, későn fürdetni és későn letenni éjszakára. egyénként ha éjjel eszik, akkor azt csendben, minimális fény mellett tedd, ne beszélj hozzá, kb. így tudod érzékeltetni vele, hogy nem nappal van. Ja! És csak akkor tedd tisztába, ha nagydolog van a pelusban.

A hordozókendőről nem tudok nyilatkozni, sosem használtam.

2010. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, elaludna a kendőben is viszont nagyon meleg van 5 után még és plusz a kendő sok lenne.
2010. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát az én babám aludt kendőben is rendesen, ennyi idősen is, meg most is. Igaz én még sohasem néztem az órát etetésnél, és fürdetésnél se nagyon. Miért kéne fix napirend, meg kihúzás, meg ilyesmi??? Még bőven ráér ennek kialakulnia. Szerintem dobd ki az órákat, és hagyatkozz a babádra, és a józan eszedre. :)
2010. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az enyém percek alatt bealszik a kendőben, viszont az ilyenkor nagyon meleg. szerintem is hagyd aludni és később tedd le. éjjel pedig etesd, de ne szórakoztasd, minél sötétebb legyen, ringasd-dúdolj, vagy nem tudom hogyan altatod egyébként, de tedd azt. még nagyon kicsi, de 1-2 hét és rá fog jönni, hogy mi a különbség éjjel és nappal között!
2010. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Amikor "kihúztam" az alvását fürcsi előtt, jót aludt éjjel. Akkor nem aludt, amikor az 5 órási kaja után aludt fél 8ig. Utána játszás, fürcsi, kajcsi, és fél 10kor irány az ágy. Aludt éjjel 1ig, és 4ig fönt volt...

Ma kipróbálom, hogy hagyom aludni, amikor neki jólesik, de remélem nem akar az éjszaka közepén megint órákon át majd játszani :)

Köszi a válaszokat!

2010. júl. 13. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!