Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldurvult a melegkiütés?

Eldurvult a melegkiütés?

Figyelt kérdés
kislányom egy hete a kocsiban aludt és eléggé leizzadt. megjelentek az arcán a kiütések a füle tövénél. másnap estére eléggé elkezdte vakarni. egybefüggő pirosas, kissé megvastagodott bőrfelületű folt lett az arcán. aztán elmúlt a viszketése másnapra. egy hétig nem viszketett neki, aztán ismét kocsiban hosszú izzadás, másnap ismét viszketés, ismét csúnyább lett az addig javuló bőre. mindkét esetben a nagyinál aludtunk a kocsizások után. lehet, hogy ott nem tetszett neki valami? vagy a babaülés öve volt sok neki? lényeg a lényeg, most megint elkezdett viszketni neki, pedig nem izzadt túl sokat, hintőporoztam is.. volt valaki hasonló helyzetben? a védőnő azt mondta, hogy ha tovább romlik, akkor doki és szteroidos krém lesz belőle. na, ezt ha lehet, kerülném. valami mentőötlet van esetleg? kentem már körömvirággal, sudo-val, bepanten plusszal, aloéval, stb. a bepanten talán a legjobb volt ezek közül, meg a hintőpor. a többi, zsírosabb krém még fokozta a viszketését. a hintőpor viszont szárítja és szerintem az sem túl jó. köszi előre is a válaszokat.
2010. júl. 12. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, lányomnak a hónaljában lett pár hete kicsit pirosas a terület, én hintőporoztam, gondoltam a melegtől, kicsipte az izzadság. De nem javult, sőt amit te is irtál, piros, egybefüggő vastag folt lett a bőrén. Én akkor már levittem a dokihoz, ő bőrgombát állapitott meg (izzadságtól, melegtől), canesten oldatot és kamillás lemosást javasolt. Ez volt 2 hete, azóta szép lett a bőre. Szerintem ne kenegesd házilag, mutasd meg az orvosnak, hogy mi lehet.
2010. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha izzadt,akkor ne csodálkozz,hogy újra kiütéses lett! nem a mamánál lett beteg. Amikor utaztok,és izzad,akkor időnként töröld át az arcát,füle mögét tisztítókendővel. Megérkezve,hideg vízzel mosd meg az arcát.

Most a hintőport használnám inkább,mert az szárítja a kiütéseket. Utána kenheted kenőccsel,ha kell.

2010. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak a tarkóján lett pont ilyen. Én felváltva csináltam azt, hogy egyszer neogranormonnal kentem, egyszer hintőporoztam. Szépen elmúlt magától. Ja és nem engedtem, hogy vakarja.
2010. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a svédcsepp segített tettem pici arctisztító korongra és átkentem neki azokat a részeket..igaz sírt mert csípte de nagyon szépen javult tőle.
2010. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányomnak is eldurvult a múltkor a melegkiütése.A dokink felírt egy spec. hintőport.Használtam és másnapra szép lett.Szinte teljesen elmúlt.Zsíros krémmel nem szabad kenni ilyenkor.

Ha látom, hogy jönnek pötyik, akkor azt a hintőport használom és nem a Gabit.

2010. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21.14 vagyok ismét..jó nektek, hogy használt a hintőpor..sajna nekünk csak összecsomosódott a nyakába így nem jutottunk vele sokra.
2010. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat, megnézem, hogy alakul holnapra és viszem dokihoz ha kell!!!
2010. júl. 12. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:
A sudo is szárít. Nekem ilyenkor a canesten jön be.
2010. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Boraxos popsikrém gyógyszertárban 800 Ft körül van, felhívtam az orvost és ezt ajánlotta nekünk is látattlanban, és 2 nap alatt elmúlt. Már hólyagos volt, és viszketet is neki, a Sudocream már ilyenkor nem segít. A hintőpor meg irritálja neki.
2010. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!