Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tejitalt/tápszert...

Akinek tejitalt/tápszert iszik 1,5 év körüli gyermeke, mennyit iszik naponta?

Figyelt kérdés

Az én fiam szerintem kicsit sokat iszik:

Reggel: 210ml

Déli altatás: 330ml

Este: legtöbbször: 500ml!!!!!

Legtöbbször rendesen eszik, csak kicsit sokallom ezt a tejital mennyiséget.

Szerintetek?

A déli alvásnál is csak így alszik el.

Elég sokáig szoptattam, talán hozzászokott, hogy így alszik el?!


2010. júl. 12. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is másfél éves.Ő is 3-szor iszik tápszert.Reggel,délben ,este.Igaz az ő mennyisége 250-300 ml körül van.Szerintem nem baj,ha ennyit iszik..annál egészségesebb lesz!:)
2010. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az en fiam 16 honapos. hajnalban (5-6korul) 330ml tej, deli altatasnal 330ml este 330-500ml kozott. es mindemellett eszik rendes vacsit 6kor. Szerintem a szoptatasnak semmi koze hozza, en csak ket hetig tudtam szoptatni, mert elment a tejem.

Szoval asszem lassan veszek egy tehenet :)

2010. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém 19 hónapos lány. Eddig úgy csináltuk, hogy reggel 220 ml tej, délben kb. 200 ml, és este 250 ml. (2,8-as tejet kap 13 hónapos kora óta).


De a gyerekorvosunk mondta, hogy ne vigyem a tejet túlzásba (elsavasítja a szervezetet), és ne lépjük túl a napi fél litert. Rákerestem a neten, és tényleg azt írja, hogy napi fél liternél ne legyen több.


Úgyhogy kb. egy hónapja a déli itókáját kiváltottam nagyon enyhe teával.. Persze ez csak akkor működik, ha előtte jól megebédelt, akkor már tök mindegy neki, min szenderül álomba.


De ha olyan éhes, hogy nem tud már ebédelni (Van rá példa) akkor csak a szokásos 2 dl tején tud elaludni.

2010. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cumisüvegből iszik? A kisfiam reggel 200 ml-t, este 150 ml-t iszik, de pohárból.

Én 1 éves koráig szoptattam, utána rögtön pohárra szoktattam.

Lehet, hogy a kisfiad csak a cumizás élménye miatt iszik ilyen sokat.

2010. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kell még tápszer?az én lányom is ennyi idős,de egy éves korától nem iszik.Tejet szokott.De nem sokat.
2010. júl. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, cumisüvegből. A csőrös itatóból nem fogadja el, csak a vizet.

Már tudja, hogy mikor kapja az italát, olyankor ott toporog a konyhában és elégedetten viszi el az üveget és benyakalja az egész mennyiséget, ez főleg este van, majd hozza, hogy adjak megint neki. Ha nem adok visítani kezd, el sem tud aludni, amíg annyit nem kap, ami elég neki.


Lehet, hogy tényleg gond a mennyiség? Tényleg elsavanyodhat a szervezete?!


Azért aggódom egy kicsit még, hogy nehogy elhízzon. Amíg szopott, alig volt 9kg, most pár hónappal később pedig már 11,5kg. Most még nem kövér, csak nehogy átessen a ló túloldalára.


Igen, tejitalt/tápszert iszik, többek között azért, mert a tejtől hasmenése van, valamint azért, mert a gyermekorvos, védőnő és sokan javasolták, hogy 2 éves koráig ezt kapja.


Ezen kívül semmilyen tejterméket nem fogad el, de még a túrórudit sem. A túrótól hány. Joghurt, sajt, tejföl-semmi, de semmi nem kell neki.

2010. júl. 13. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy miért lenne baj,hogy tápszert iszik még..én voltam az első válaszoló,akinek szintén másfél éves kisfia van!Egyáltalán nem baj,hogy tápszert iszik..sőőőt..sokkal egészségesebb,mint a bolti tej..ami ki tudja,hogy miből készült..lehet,hogy még tejet sem látott!Én is cumisüvegből itatom a kisfiamat..ebben is mi a rossz?...Attól még ugyanolyan okos,ügyes,mint a többi gyerek,aki pohárból iszik!Csőrös pohárból vizet,vagy limonádét iszik..esetleg teát!
2010. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!