Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 honapos a fim, és még...

6,5 honapos a fim, és még mindig kb 4 szer alszik egy nap nem sok ez? Bár igaz, hogy csak fél orákat, de akkor is. Hogy érjem el, hogy kevesebbszer aludjon, hosszabbat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most leszünk szombaton 7 hónaposak és már jó ideje ilyen keveset alszik a kislányom is.Ő is 4-szer 20-30 percet szundizik.Megkérdeztem a dokit és a védőnőt is,hogy nem kevés ez!? Aztmondták,hogy a gyerek annyit alszik amennyi az alvásigénye.Neki ennyi.Reménykedtem,hogy ha elkezdjük a hozzátáplálást és jól lakik akkor jobban fog szundizni.Sajna nem.A rekord most 1 óra alvás.De az havi 1-szer.
2010. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az enyem most mult 6 honapos, o is altalaban 3x alszik 45 percet. en mindig beprobalkozom vissza altatni, vmikor megy is, es igy alszik 2 orat is. foleg ebed utan, es akkor mar nem kell neki aludni 5-6 korul.
2010. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soknak nem mondható, inkább rövidek. Gondolom, hogy minden evés után alszik egy kicsit. Nem tudom, hogy van-e napirendetek, ami szerint majdnem egyidőben eszik, kb ugyanabban az időben alszik stb. Ezt a babák sokszor maguk alakítják ki, de egy kicsi csúsztatással az anyuka is "beleszólhat". Tanácshoz kevés dolgot írtál, így csak azt tudom leírni, hogy nálunk mi van. Most 6 hós a lányom.

Reggel 7 körül kel, majd egy jó óra múlva visszaalszik, kivéve amikor nem, pl. tegnap:-)

9-10 között szokott felébredni, 10-kor kap tízórait, de ez lehet fél 11 is

általában fél 12-12 között alszik még egy órát, persze attól is függ, hogy előtte mikor ébredt. ha 9 körül, akkor csak fél 12-ig bírja.

13 óra körül van ebéd, utána 14-15 között, szintén attól függően, hogy előtte mikor kelt ismét tenti jön, ez általában 3 órás alvás. Volt, hogy 4 órát is aludt, mert délelőtt kevesebbet aludt valami miatt.

uzsonna 17-18 között van, legtöbbször utána már nem alszik, de van, hogy még szundikál fél órát,

este 8-fél 9 között van fürdés, vacsi és alvás reggel 7-ig.

Szóval az én lányom tényleg sokat alszik. Úgy olvastam, hogy a babák alvásciklusai sokkal rövidebbek, mint egy felnőtté, és általában a REM alatt, ha valami megzavarja, akkor teljesen felébred. Ilyenkor meg kell próbálni visszaaltatni. Főleg délután, hiszen általában ez az alvás marad meg hosszú ideig, mondhatni iskolás korig. Szóval próbáld meg visszaaltatni. Legyen viszonylagos csend, esetleg sötétítsd be a szobát, legyen egy kis plüss valami, vagy egy textilpelus mellette, amit magához húzhat. Ha nem kell altatni, azaz magától elalszik, nem ringatod, nem kell énekelni stb, akkor a visszaalváshoz sem kell, de ha van ilyen altatási rituálé, akkor visszaaltatásnál is alkalmazhatod.

A lányom alvását általában a nagy-nagy puki, vagy éppen a kakilás szokta megzavarni. Ha csak pukizik, visszaadom a cumiját, nem beszélek hozzá, megsimizem a fejét és ha még fáradt, visszaalszik. A kakilásnál gyorsan tisztába rakom, aztán azonnal visszateszem. Persze nem alszik vissza mindig, attól függ, hogy mennyit aludt a zavaró tényező előtt. De mindig bepróbálkozom, mert rettentően tud nyűglődik, ha nincs meg a megszokott alvásideje.

NAgyon nem tudsz mit csinálni, ha ennyi az alvásigénye, de mivel nyűgös, így biztos többet aludna, ha tudna. A visszaalvást kell neki megtanulnia szerintem, ezt gyakoroljátok. NAgyon sok türelem kell hozzá. Ami még fontos! Azt is olvastam, ha túl sokáig van fenn, tehát túlpörög, akkor bizony rosszul is fog aludni. Ha látod, hogy álmos, dörgöli a szemét, az orrát, ásítozik, tedd le, vagy altasd a szokásos módon. Nem szabad megvárni, hogy nagyon nyűgös legyen.

2010. júl. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. rosszul fogalmaztam. ha látod, hogy nyűgös a fél órás alvások után, akkor biztos többet aludna. ekkor próbálkozz a visszaaltatással. ha viszont jókedéjű, nem nyűglődik, akkor ennyi az alvásigénye. Később, ha majd többet mozog, jobban elfárad, lehet akkor többet alszik kevesebbszer.
2010. júl. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó neked. Az enyém még csak lesz 6 hós, de jobb esetben 2x fél órát, rosszabban csak 1x 2 órát alszik egy nap...

És persze nyűgös, fáradt már a végére.

2010. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!