Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Becéznéd Miának az Emma nevet?

Becéznéd Miának az Emma nevet?

Figyelt kérdés

Becézhető így az Emma név?

Férjemnek Emma, nekem a Mia tetszik jobban. Kompromisszum lenne, ha Emmának lenne anyakönyvezve, de Miának becéznénk. Nem akarunk két nevet.



2019. aug. 13. 22:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem kovetkezik belole logikusan,semmi koze hozza. Mas a hangulata is. Mindenkinek egyenkent meg kell majd magyarazni h amugy akit Mianak ismernek az Emma. Ha a Miat fogja megszeretni akkor fura lesz neki h nem ez a neve.
2019. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van egy koleginám akiről úgy tudtam Zsuzsa. Aztán kiderült hogy amúgy Anna, csak az anyjának jobban tetszett a Zsuzsa, így gyerek korától így hívta. Ezt szokta meg erre hallgat. Ennek ellenére sztem hülyeség. Az Emmának és a Miának még nem sok köze van egymáshoz új ugyan ez lenne
2019. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem becezheto igy....
2019. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Elza a kislányunk, Lencsinek becézzük, valahogy ráragadt, pedig nem akartuk becézni. Nyugodtan úgy becézzétek, ahogy tetszik, nincs erre szabály. Anna nevű kislányt Nanának becéznek, Bálint nevű kisfiút Zsöminek, Léna nevű kislányt Bubinak. Ha így tetszik, legyen így.
2019. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
De a Bubi meg Zsomi nem az eredeti nev becezesei,hanem ragadvany nevek. Az Annanak van koze a Nanahoz (Anna-na). A Mia es Emma ket kulonbozo noi nev. Olyan mintha Marcsinak beceznenek egy Izabellat. Mindezt csupan azert mert az osszes letezo nev kozott nem talaltak a szulok olyat ami mindkettojuknek tetszik.
2019. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Egy családtagom Gizella de mindenki Lujzinak hívja. A munkatársai évekig nem tudták hogy nem Lujza a neve... Szóval bárhogy hívhatjátok, de semmi köze az Emmának a Miához. Ráadásul ha a férjednek még tetszik is az Emma, úgyse fogja máshogy hívni.
2019. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
De ha a férjednek nem tetszik a Mia, akkor nem fogja úgy hívni.
2019. aug. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem lehet ☺️.

Kicsit off: nagymamámnak volt egy barátnője, Mimi néni. Kérdeztem, hogy Mimi néninek mi a rendes neve. A nagyim nem tudta, mondta hogy talán Emma, de lehet hogy Mária 😊.

Szóval lehet:

Emma - Emi - Mimi - Mia

2019. aug. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Úgy becézed, ahogy akarod. Az Emma névből nehéz Miat összehozni, de ha neked az tetszik... Becezheted akár Bélának is, nincs törvény rá, hogy milyen beceneve lehet a gyereknek.
2019. aug. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Bárhogy lehet becézni, akár Buksinak is. De annak, hogy hivatalosan Emma lenne mert a férjnek az tetszik, de te meg tojsz rá és Miának hívnád, annak nem sok értelme van, vagy az apa Emmának szólítaná?

Annyi név van, nem hiszem el, hogy nem tudtok találni egy olyat, ami mindkettőtöknek tetszik.

2019. aug. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!