Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ad valaki a gyerekenek...

Miert ad valaki a gyerekenek brutal gyakori “divatnevet”?

Figyelt kérdés

Ertem, hogy elsosorban az a fontos hogy szuloknek tetszen a nev, de nem tudom elkepzelni, hogy po egy top 20-as nevet adjak a gyerekemnek.

Nekem olyan fura ha az oviban van 5 Marci meg 4 Bence, 5 Jazmin, 3 Zoe

Ez miert jo? Vagy kinek? Kerdesem nem bantasbol irom, csak tenyleg erdekel, hogy ez nem zavarja a szuloket?


2019. aug. 17. 08:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ezt nemigen lehet kikerülni. Mármint több a gyerek, mint ahány név van.

Ha meg ilyen fura idegen hangzású vagy nem tudom, amiket mostanában itt kérdezgetnek, akkor meg azért lenne kinézve.

2019. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Ezt én sem igazán értem, de az én nevem is nagyon gyakori a mostani 40-es korosztályomban,mindig volt még 2 bárhová mentem, de ez mégsem volt gond.


Az egyik gyerekemnek is állítólag nagyon gyakori neve van de mi még eggyel sem találkoztunk, sem a játyzótéren, sem az egész ovódában, de még az egész iskolában és az edzésen sem, szóval eznis lutri.

2019. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Mert az jobb ha Agapionnak hívják a gyereket? Akkor már inkább egy gyakoribb szép név.
2019. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

A mi ovinkban egy zoé van, de dominikból 5, marciból egyse.


A lányomnak divatneve van, nem is hallottam korábban itt, mikor adtam, aztán kiderült, hogy népszerű név. Ennek ellenére szépnek találom, egyedi vezetékneve van, de adtam hozzà második nevet később, ha feltünősködne tiniként.


A tucatneveket sosem cikizik ki, én irigyeltem a dorkákat, kollektívan összefogtak a csúfolódás ellen, ellenben szegény különleges nevű gyereket cikizték.

2019. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Ja és ha ránézel a gyerekedre, látni fogod, hogy melyik illik rá az 5 névből, hogy Eleonóra, Teodóra, Zoé, Csilla vagy Inez e.
2019. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Nekem pl a több százból úgy igazán három lánynév tetszett évek óta, mire eljutottam odáig, hogy szülök mindhárom nagyon gyakori lett. Most ilyenkor mit lehet csinálni? Én úgy voltam vele, hogy nem fogok csak azért választani egy negyedik, kevésbé tetszőt, mert az nem olyan gyakori. Amúgy elvileg a korosztályomban az én nevem is gyakori, mégis kb két lányt ismerek, akit úgy hívnak mint engem.
2019. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%

Mert ez a divat ma.

Régen meg ez Erzsébet, Katalin, István, Ferenc volt a divat. Ennyi.

2019. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
En azt nem ertem, hogy ez mast miert zavar. Lanyom Luca, egyetlen Lucat ismerek, o is velem egykoru, megis benne van a top 5ben. Es? Ellenben rengeteg gyereket hivnak Rozinak, Rózának, ez neg elvileg annyira nem gyakori.
2019. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Mi ilyet választottunk. Mert tetszik és nem az alapján választok nevet, hogy a többi ember mit csinál. Hidegen hagy mások neve.
2019. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Kislány koromban tetszett meg a Hanna. Akkor még nem volt népszerű. Most meg minden ötödik kislány Hanna.

A párom lánya is Hanna... Így én buktam 😃

2019. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!