Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macskaszőrtől lesz baja?

Macskaszőrtől lesz baja?

Figyelt kérdés
7 hónapos fiúnkkal olyan helyre megyünk vendégségbe,ahol van bent egy cica. Emlékszem,akárhányszor ott voltunk, tiszta macskaszőr voltam utána. Babám mászik,jön-megy, ráadásul egyfolytába a szájába a keze. Voltatok már ilyen helyzetbe? Nem tudom,mi legyen... vagy túlaggódom?

2019. aug. 19. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlaggódod, egy gyereknek ettöl nem lesz baja. Ha nagyon zavar, vigyél egy nagy takarót otthonról és azoon legyen a gyerek, de ha véletlen lemászik róla, az sem tragédia.
2019. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Súlyos májgyulladást kaphat, ha szőr kerül a szervezetébe (volt már ilyen). Ne tedd le mászni v. vigyél utazóágyat s csak oda tedd. Nem a cica a gond. A szőrnyelés.
2019. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szörnyeléstől tartok én is, mivel szopizza az ujját. Ha cumis lenne,nem addódnék ennyire... utazóágyat viszünk,de nem tarthatom órákon keresztül benne. Nem is tudnám...
2019. aug. 19. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Második vagyok, nyugodtan le lehet pontozni, de akkor leírom: ismerős óvónő mondta, hogy egy óvodását hagyták macskával aludni, aztán rosszul lett, nemsokára meghalt. A máján kimutatták a macskaszőröket.


Nekem van három gyermekem, macskám és kutyám is!

De ők már abban a korban vannak, hogy ismerik az állatozás, dögönyözés szabályait, kezet mosnak, szájukban nem matatnak akkor, stb!


A kérdező meg egy kúszó-mászó, fogzó, nyálzó kisbabát említett. Neki nem lehet megmondani, hogy ne nyúlj a szádba szőrös kézzel. Sem a cicának, hogy légyszi ne dobd el a szőröd (pláne most nyáron nagyobb fokú a vedlés).

2019. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A rémtörténet megvolt, úgy látom :)).


A macskaszőr hogy kerülne már a májára a gyereknek? A nyelőcső-gyomor-belek útvonalon elhagyja a testet. Zárt rendszer, nem mászkálhat ide-oda semmi. Szóval ez egy nagy hazugság.

2019. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

A 2-4-es amit ír, annak semmi alapja sincs.


Elöször is, az "óvónö" ismerös története tipikus a "valaki mondott valamit" tipusú peltykákra.

Másodszor a macskaszörtöl semmi baja sem lesz senkinek, de föleg nem "kerül a májára" - ez ugyanis biológiai lehetetlenség.

Harmadszor régebben teljesen általános volt, hogy voltak macskák meg gyerekek és nem lettek töle betegek a gyerekek.

Negyedszer mindenki nyel le mindig szöröket (az teljesen mindegy, hogy emberi haj, szörszálak, macskaször, kutyaször vagy bármi egyéb), mert mindenhol megtalálhatóak, legfeljebb nem veszik észre.

Ötödször nekem négy gyerekem nött feö úgy, hogy macskák is voltak körülöttük, semmi bajuk sem volt töle (és májbetegek sem lettek!

Hatodszor, igen egyzserü megoldás, ha megkéritek a vendéglátókat, hogy mielött odaértek egy plusz porszívózást végezzekenek, akkor a macskaszökrök száma igencsak lecsökken. Plusz valaki említette a gyerejnek vitt saját takarót, az is jó ötlet.

2019. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
A 2./4. válaszoló az aktuális rémhírterjeszö! Amit ír, annak semmi értelme és semmi alapja sincs, ilyen nem lehetséges!
2019. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kosztabletta :D Ennyi kell, nem lesz semmi baja.
2019. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!