Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a 4-5 év korkülönbség?

Milyen a 4-5 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Első és második gyerekünk között kevesebb, mint 2 év a korkülönbség. A második és harmadik között 4-5 évet tervezünk, mert új lakásba kell költöznünk, a jelenlegibe nem férünk el, nyomorogni nem szeretnénk.
2019. aug. 19. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Mint 5 évvel idősebb nővér írom, hogy szar. Folyton én kaptam mert én vagyok a nagyobb és mindig rám sózták az öcsit hogy ugyeljem, mert én már nagy vagyok. És a kis szaros nagyon csintalan volt, folyton rosszban sántikált. Amúgy ezt leszámitva kis cuki volt. Ha valami baj volt a suliban mindig hozzám szaladt. Néha jobban szerettem volna ha nincs olyan nagy korkülömbség, de így hogy utól ért már teljesen jól kijövünk. Meg ugye mikor én tanultam ő otthon volt a szüleimmel, így nem maradtak egyedül :)
2019. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szuper. Nálunk bevált.
2019. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem játszanak el együtt, sokat veszekednek. Az a 4-5 év, valójában mire a kicsi 3 lenne ,a játszana a naggyal, a magyar már 8, teljesen más érdekli. A kicsi babázna, a nagy még inkább már zenét hallgat, csajosabb dolgokat csinálna.
2019. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köztem és húgom között öt év van, gyerekként sosem játszottunk együtt, nem is nagyon törődtem vele, túl nagy volt a korkülönbség. 20 éves kora felett lettünk jóban.
2019. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 év van a 2 gyerekem közt, a nagy, nagyon sokat játszik vele, mert ő akar, tanitja, beszél hozzá. Az öcsémmel sokat játszottam kicsiként, 6 év van köztünk, volt egy 4-5 éves időszak, mikor ő belement a kamaszkorba és kijöttem, na ez rossz időszak volt, de nincs panaszom, jo a viszonyunk. A húgom 2 évvel fiatalabb, nulla a viszonyunk...

A párom és a bátyja közt 7 év van, rengeteget játszottak, sok dologra tanitotta a páromat. Nekik is volt egy 4évnyi rosszabb viszony, de azóta mintatesók.

Szerintem ez szülői hozzáállás kérdése. Én a sajat és környezeti példakból azt mondom, jobb a nagyobb korkülönbség, mint a kisebb. Már csak az anyának is, nekem fontos volt, hogy visszamehessek kicsit dolgozni.

2019. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!