Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a kislányo...

Hogyan tanítsam meg a kislányomat felállni?

Figyelt kérdés

Nem jó a technikája, mindenáron kézzel akarja magát felhúzni állásba. A lábai előre nyújtva, nem húzza be maga alá, nem hajlítja be. De annyira próbálkozik, egész nap ezt csinálja, de már napok óta. Sajnálom, mert nem is hagyja, hogy segítsek, ha behúzom az egyik lábát, mire a másikat behúznám alá, addigra újra kinyújtja.


10 hónapos



2019. aug. 19. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne cs.d el!

Ráér, hogy rájöjjön.

2019. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Na akarj neki segíteni, mert csak ártasz vele. Minden gyerek megtalálja, ahogy neki megfelelö a módszer, egyáltalán nem valószínü, hogy amit te akarnál, az helyes.
2019. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De ideges meg sír. A baj szerintem az, hogy nem mászik, csak kúszik, hasalásból ugyanúgy nem fog tudni felállni, mint nyújtott lábú ülésből. Láthatod, hogy nem erőszakolom rá a dolgokat, ha azt tenném, akkor az lenne a kérdésem, hogy tanítsam meg kúszni. De azt akarom megtanítani, amit amúgy is magától akar csinálni. De ő ilyen kis furán fejlődik, felülni sem úgy szokott, mint mások, hanem hátára fekszik, és feltologatja magát. De az orvost hiába nyaggatom, mindig azt mondja, minden rendben. Októbertől váltunk, megyünk máshoz.
2019. aug. 19. 15:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, magától kell megtalunia, nincs elkésve
2019. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha nagyon fura az egész elvinném dévényeshez
2019. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

okos a kisbaba, "tudja" hogy előbb MÁSZNI KELL!

Majd magától rájön, nagyon árt, ha "meg akarod tanítani ezekre", ha egészséges, magától végigcsinálja a mozgás-sort (erre szükség is van a fejlődéséhez) és ~1 éves korára feláll kapaszkodással. Gondolnád, hogy ha nem mászik, esetleg nem tud évekkel később megtanulni olvasni? Bizony, bonyolult az ember.

Olvasd el a kis történetet a pillangóról és a "segítőről" és szívleled meg:

[link]

2019. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Ne segíts neki. Előbb másznia kell megtanulni mert ha nem mászik, később gond lehet belöle. Tapasztalatbol mondom, a nagyobb soha nem mászott és egy sor problémája van emiatt. Inkabb a maszásra motiváld és ne hagyj olyan dolgot körülötte, qmibe bele tud kapaszkodni.
2019. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Kérjél beutalót valamilyen korai fejlesztőbe kivizsgálásra, ha aggódsz. Nem kell hagyjad magad lerázni. Sajnos sok orvos nem figyel oda az anyai megérzésekre ezekben az esetekben. Én is volt olyan orvos ahol szinte az asztalt kellett vernem beutalóért.
2019. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos külföldön élünk, itt nincs dévényes. Pont azért akarok orvost váltani, mert baromira nem vagyok elégedett. Csak sajnos csak minden negyed évben lehet, és a lányom lázas lett, muszáj volt elvinni orvoshoz, és ahol kezded a negyed évet, akkor a következő váltásig itt kell maradni. Sajnos erről nem tudtam. Így most októberig maradnia kell.


Pl a kiskönyvébe kérdés nélkül beírta, hogy már EGYEDÜL tud állni, utólag vettem csak észre, teljesen ki vagyok akadva rá, ezzel betelt a pohár


Tudom, hogy nem túl jó, hogy nem mászik, de nem tudok vele mit csinálni, egyből lehasal, amint segítenék.


Szemészetre is magába vittem, mert nem adott beutalót.

2019. aug. 19. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Nekem pl előbb allt a lanyom mint hogy ult vagy mászott volna. A sotrend mindegy szerintem. Első allastol azert messze az az elso onallo lépés. De nézd te nem vagy szakember nem ezt tanultad ezert en azt mondom hogy hagyd békén mert ha az árammal lenne vmi nyilvan azt se jutna eszedbe piszkalni. Hidd el hogy ra fog jönni hogyan csinalja meg. Néha olyan erdekes mozgasaik vannak. Nekem pl hasrol hatra ugy kedett el forogni h kozbe ujjcumizott. Neki igy volt jo pedig en tuti nem igy 'tanitittam volna'. Esetleg valami ottani szakembert probalj keresni ha nagyon aggódsz vmi gyogytornaszt olyan tuti van.
2019. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!