Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy álltok a használt...

Ti hogy álltok a használt babadolgok vásárlásával?

Figyelt kérdés
Gondoltam veszek ezt azt másodkézből mert pl.játszószőnyeg,babahinta, kisruhák... ezeket nem sokat használja majd és jobban megéri. De a használtat is olyam áron adják hogy abból majdnem újat veszek. Ti tapasztaltátpk ezt?
2019. aug. 20. 07:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Én mindent eladok amit kinőtt/már nem használ a pici,mert nincs helyem tárolni.Volt olyan járóka amit 2x használtunk mert túl nagy volt,kisebbet vettünk.Azt majdnem ugyanannyiért hirdettem(pár ezer Ftot azért buktam rajta) A jàtszószőnyeget sokat használta bár nem látszik mert jó állapotban van,mégis fél áron hirdetem.Szóval szerintem ami majdnem annyi mint az új az nagyon jó állapotban van.Egyébként mi is sokmindent használtan vettük meg.Tökéletesen jó az is.
2019. aug. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Játszószőnyeg kb 2ezervolf FP és patika.

Babakocsi,de hamarosam cseréjük.

Kisrucik.

Kb ezzek ki is fújt a használt cucc vásárlás. A rágókát, játékokat alap nem veszem kéz alól, babahintát kaptuk, de már a nagynál sem szerettük. Alapvetően a kicsi is rengeteg újat kap, egyrészt mert a tesója régi holmijai tönkrementek, másréstt pedig ha a nagy kapptt újat, akkor a kicsi is.

2019. aug. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát itt amiket látok játszószőnyeg 5000 körül. Már újonnan is van ennyi. Babahinták 12-15 ezer körül. Oké újonnam 20-22 körül vannak, de akkor már megveszem újonnan mintsem hogy 15 ezret adjak egy használtért. Ruhák ugyanez.
2019. aug. 20. 07:37
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Ha lesz második gyereked, akkor az elsö után maradt holmikat használod neki, vagy kidobod? Erre majdnem mindenki azt mondja, hogy terméseztesen használja.

Ha valaki mástól van a használt dolog, az mennyivel másabb? Használat elött úgyis kimosod, más baja meg nem lehet, mint hogy esetleg nem teljesen tiszta a tárolás miatt.

Ami mosható, azzal semmi gond sincs, olyan fertözés vagy hasonló nem létezik, amit egy normál tisztítással ne lehetnem megszüntetni.

Teljesen fölösleges ezen rágódni, hogy hátha az elözö helyen nem úgy tisztították, ahogy te szoktad, ennek semmi jelentösége.

Emellett az új cuccok sokkal szennyezettebbek, az új ruhanemük a gyártás során belekerült vegyszereket, szennyezödéseket tartalmazzák, ezért babáknak hivatalosan csak akkor lennének használhatóak, ha nem egyszer, hanem sokszor mosnák ki elötte.

2019. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom te mit olvastál de szerintem rossz helyre kommenteltél mert szó sem volt róla hogy gond lenne a használttal ( különben ez a kérdés meg se született volna) hanem csak azzal, hogy milyen drágám adják ezeket a dolgokat, sok mindent majdnem hogy új áron.
2019. aug. 20. 08:03
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

De olvastam a kérdést, és éppen ezért írtam, hogy a használt nem rosszabb, söt sok esetben jobb, mint az új.

A legtöbb hasonló kérdésnél rendszerint arra jutnak ki, hoyg "más" által használt cuccot nem akar a gyereknek, ezért írtam pédának, hogy ha ez a többedik gyerek lenne és "saját" használt lenne, az sem másabb.

2019. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%
Én nem veszek semmit használtan.
2019. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Ha eleve az olcsóbb kategóriás dolgokat nézed, abból nem éri meg a használtat, mert tényleg csak pár ezerrel olcsóbb!

Ha a minőséfibb termékeket nézed, akkor azok használtan fél áron vannak. Pl. Fisher pprice hinta ujjonan 40.000, használtan 20.000ft. Lorelli hinta ujjonan 20.000, használtan 15.000. Van a kettő közt különbség, előazor vettem egy olyat , hát mindig majd kiesett a gyerek, eldőlt benne, a Fisher price hintaval össze se lehet hasonlítani! Ugyan ez van a babakocsikkal,baba ruhával. A H&M babás ruhák drágák, de bírják a mosást, nem fakul, jó az anyaga, nem bolyhosodik, igaz 3-4-5.000ft. Pepcoban 1500 ujjonan, de tiszta műszálas, bele izzad, 1x kimostam, egyik lába 5 centivel rövidebb lett mint a másik, elcsavarodott, 2 hónap alatt mire kinőtte, ki is lehetett dobni, míg a H&M megvettem használtan, s még el is tudtam adni!!!

2019. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

"Hát itt amiket látok játszószőnyeg 5000 körül. Már újonnan is van ennyi."


De nem azt kaphatod meg 5000-ért, ami újonnan is annyi volt.

A miénk pl: 10 volt. Ha kinövi a kicsi, 5-ért fogom meghírdetni.

De ettől persze szíved joga, hogy 5-ért újat vegyél.

Vagy pl: még jobb példa: sportkocsit aztán tényleg lehet venni már 10 ezerért is. Mégis van 50-ért is használt. Miért? Mert az újonnan 90, így aki arra a 90 ezresre vágyik, annak nagyon jó üzlet lesz 50-ért is. Aki pedig egy újért se adna ennyit, az nyilván nem ezt fogja megvenni.

Egyébként én az vagyok, aki lusta használt után kajtatni. Csak a második gyerek kapott "használtat", de az első után. Illetve ha a nagyik hoztak valamit. Pl: az egyikük rendszeresen turizik. Ráadom a gyerekre, nincs averzióm vele szemben, csak nincs türelmem nekem turizni. Egyszerűbb megtalálnom online az akcióst.

2019. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Én mindent jó áron vettem, amit úgy akartam.


Játszószőnyeg:


Kinéztem egy 19 ezer horror árút. 5000 volt használtan.

Babaszobabútor 65e : kiságy ágyneműtartóval magasszekrény (szimpla) pelenkázókomód, ami átalakítható, egy polc

Kókudzmatrac ajándék 2 db matracvédő


Újszerűállapotban, nem megrágva( a baba a szülőkkel aludt végül)


Stb

2019. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!