Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdődik az akaratos...

Mikor kezdődik az akaratos hiszti babáknál általában?

Figyelt kérdés
6 hónapos lányom brutális mérges hisztit vág le, ha nem engedek meg neki valamit, pl.nem engedtem, hogy szájába vegye a papírt, mire rám kiabált aztán földre vetette magát..nem hagytam, hogy kimásszon(kúszik de nagyon gyors) a szobából megint hiszti, kutyánk nem ment oda hozzá, ráüvöltött majd hisztizett ameddig oda nem hívtam hozzá a kutyust. Nagyon durva, nem korai még ez a fajta hiszti? Akkor is így leteremt minket amikor eszünk és nem adunk valamit a kezébe amit már ehet.
2019. aug. 26. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Rád kiabál? Leteremt? Egy 6 hónapos?

Hát ez elég durva.

10 hónapos babám nem csinál ilyeneket. Ha valamit nem engedek, akkor kicsit nyöszörög vagy csúnyán néz rám, de ennyi.

2019. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk is 6-7 hónaposan kezdődött azóta csak rosszabb lett... Türelem türelem.
2019. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2es, hogyan lehet kezelni, hogy ne legyen rosszabb? Tudom még kicsi hozzá, de azért mégis nehogy már ő hordja a nadrágot😅 pár napja kezdte el.
2019. aug. 26. 21:45
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem csinálod meg, amit akar, hisztizik, hagyod neki, kicsit csitítgatod, ennyi. Később se lehet majd mindent, jobb ha szokja.
2019. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Hisztinek szerintem korai.Valószínűleg inkább frusztrált, mert mondjuk oda kúszna a kutyához, de félúton elfogy a szufla a kutya meg nem megy oda hozzá.A papírt elveszed, eltűnt valami ami érdekelte...
2019. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is hangosan reklamál, majdnem 8 hónapos, de nem nevezném hisztinek. Tud már akarni dolgokat és dühös, ha nem sikerül, ez ebben a korban tud indulni.

A hiszti szó már tudatos manipulációt feltételez, és erre ő nem kèpes mèg.

Szóval én egyrészt empatikusan szoktam kezelni, a "nem szabad"-on kívül, ha látom, hogy dühös, megsimogatom, mondom még egyszer, hogy sajnos nem lehet.

Illetve mutatok neki olyat tárgyat, amiről tudom, hogy érdekli (pl hűtőmágnesek, leszedett táskaszíj), vagy arrébb viszem.

Ez az akarat lesz, ami egész èletében majd hajtja, vigyázni kell rá, és arra is, hogy merjen dühös lenni.

2019. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Bocs, az enyém is ennyi idős, de ezt valahogy elképzelni sem bírom, amit leírsz, hogy földre veti magát meg üvölt. Legalábbis az enyém még sehonnan nem veti le magát a földre. Amúgy szerintem ez még inkább elkeseredettség, nálunk olyan van, hogy pl. próbálja a cumit a szájába tenni, egy ideig sikerül, aztán fárad és nem megy, akkor elkezd olyan kis elkeseredetten sírni, vagy ha nyúlkál a távirányítóért és nem adom oda neki, akkor is ez az elkeseredett sírás. Szerintem ez inkább elkeseredettség és nem hiszti, mert ahogy már előttem is írták, gátolod valamiben, vagy neki nincs még ott a fizikai ereje, hogy meg tudjon csinálni valamit, pl. hogy kikússzon a szobából, vagy nem ér el valamit, amit szeretne megkapni, stb.
2019. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
..enyémnek van ereje és nincs elszontyolodva, mérgesen hisztizik. Nagyon hamar rájött mit hogyan kell csinálni, fejlettebb és erősebb mint egy 6 hónapos. Kúszik,de már inkább mászik felfedez egész nap, nem fogy el az ereje közben. És igen a papíros eset..azon meglepődtem. Kedvenc "csörgője" a popsitörlős zacsi, abból halászott ki egy kendőt, csócsálta, elvettem, felnézett rám mérgesen, kiabált, majd bőgve földhöz vágta magát. Ja igen, tud ülni is és magától jött rá, mikor 5 hónaposan popsit riszált 4kézláb, kiült oldalra azóta ez is megy neki. De biztos sz@r anya vagyok mert nem tudom megkülönböztetni a hisztisírást a kétségbeesett sírástól.
2019. aug. 26. 23:04
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Wow, igazi szupergyerek. Az ilyen túl gyorsan fejlődő babák, sokszor hiperaktivak amúgy. Csak azért írom, a nagy büszkélkedés közepette azon is gondolkodhatnál, hogy nem biztos, hogy ez a normális viselkedés egy 6 hónaposnál.
2019. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Aha szóval nem normális a gyerekem, csak azért mert nem egy életképtelen játékbaba aki egész nap csak úgy van.
2019. aug. 26. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!