Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák a Milupát adhatok egy...

Anyukák a Milupát adhatok egy Lassan 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a védönömet hívtam ez miatt hogy kellene tápszer, mert esténként kellene egy kis hozzátáplálás mert éhes, nem elég a tejci.

Úgy szokott lenni a napirend hogy: reggel tejci mikor fel kel, délelött kis gyümölcs, délben pici bébiétel mellé tejci, vacsira már nem nagyon elég neki :(

Aztán ma reggel hívtam a védönöm és azt mondta hogy most nem tud segíteni mert " nyaral"

Pláne a doktornő is :@

Annyit mondott hogy kb 2 hét múlva lenne aktuális a beszélgetés!!!

Én nem tudom hogy most mit csináljak???

Párommal azon gondolkodtunk hogy a Tescoba be megyünk és akár milyen drága a tápszer én veszek neki, mert nem vagyok képes nézni hogy éhes marad este,

Csak nem értem ha az embernek kell valami ami sürgős mindenki sz@r a fejemre, főleg akkor mikor a kicsifiamról van szó.

Szerintetek mit tegyek?

Kérlek ne szóljatok le ( első baba) szóval tudatlan vagyok még ebbe a dolgokban! Köszönöm előre a normális válaszokat


2019. aug. 27. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj el az ugyeletes orvoshoz, biztos van aki helyettesíti a tieteket.


Nekünk mindig volt/van itthon tapszer, hiába anyatejesek a gyerekek.


A bagyfiunknak beba ha optipro tapszert javasoltak, ez recept nélkül is barhol kapható. Tesco, dm, gyógyszertár. A kórházban is ilyen tapszer volt.


A kicsiknek szinten beba van, de nekik a magas fehérje tartalmú koraszülött tapszer, ez már recept köteles.


A többit nem ismerem, de az elsőnek említettet merem javasolni, sok orvos is azt adja első próbára.

2019. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beba HA startot vegyél vagy Milumil tápszert. Ezt a kettőt szokták ajánlani a gyermekorvosok.Kislányom Bebát eszik. Szintén 6 hónapos.
2019. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi idős babának adhatsz akár 4 hónapos kortól adható tejpépeket is. Ugyanaz majdnem, csak kanállal kapja.

De tápszert is nyugodtan vehetsz recept nélkül.

Arra azért készülj, hogy nem biztos, hogy az első ízleni fog neki, amit kipróbáltok. Ne a legnagyobb kiszerelést vedd meg kettőt fizet hármat kap akcióban. :)

2019. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki Milupát nyugodtan. Ugyanúgy van benne galakto oligoszacharid mint a Milumilban, az összetétele is ugyanaz, egy cég gyártja. HA tápszer meg csak akkor kell ha a tejfehérje érzékenység előfordul a családban. Amúgy a legjobb szerintem a Hipp Combiotik 1es. Humanát is szoktak még javasolni, az sem túl drága recept nélkül. Brendonban van mindegyik.
2019. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tejci??????
2019. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért ugye nem gondolod komolyan, hogy csak veled cseszik ki az univerzum mert ki mertek venni szabadságot a védőnőék? Na bumm. Neked az a "munkád" hogy gyereket nevelj, nekik a másik. Nekik is jár a kikapcsolódás, gondolj bele, ha a nyaralás alatt csak a hivasokra valaszolgatna, meg segítene, abban mi a pihenés? Ne legyünk már önző dögök, csak, mert anyák vagyunk. Azt az egyszeri plusz koltest a recept nélküli tápszerre csak megengedhetitek magatoknak. S egyébként is, ha nem elég a tej estére (ami valószínűleg csak a növekedési ugrás miatt van most), akkor vagyok olyan tájékozott, hogy veszek egy nekivaló tápszert, vagy jóéjt cuccot s odaadom neki, hogy egye. Bár ha a sok kelés miatt érzed, hogy nem elég a tej, elárulom, hogy a fiam 6-hónapos kortól nem aludt át egyetlen éjszakát sem, pedig addig igen. Most 16 hónapos, éjjel nem kap cicit és talán talán kevesebbszer kel, mint szokott. Szóval babafüggő. Ott vannak a fogak, a mozgásfejlődés. De egy tájékozott anyuka ezeket mind mind számításba veszi. És otthonra nekünk volt tápszer a polcon, pont az ilyen esetekre, hogy mikor úgy ítélem, hogy kell... De nem kellett. Nem pálcát szeretnék törni feletted, csak kiszúrta a szemem hogy téged az zavar, hogy épp most szabadsagolnak, mikor a te pici gyerekednek szüksége van rájuk. Hát elárulom, hogy más pici gyermeknek is szüksége van rájuk, de legalább 90% megérti, hogy most szabadságon van a védőnő és képes felelős döntést hozni a gyermeke érdekében
2019. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az első boltba / drogériába / gyógyszertárba és veszel egy doboz 6 hónaposoknak való tápszert. Az ismertebb márkáknak nagyon jó tápszerei vannak. Nem nagy kunszt leemelni a polcról egy Beba vagy egy Milumil tápszert de még a DM sajátmárkás tápszere is teljesen ok, 6 hónaposnak már nem olyan rizikós választani mint egy újszülöttnek. Nekünk ugyanígy esti pótlásra a Milumil Ha2 Optima jött be, az laktatta a legjobban és ettől jó volt a végtermék is. Az meg egy másik kérdés, hogy a védőnőt is megilleti a szabadság, a miénk ilyenkor ki szokott jelölni egy helyettesítőt, betelefonálok a központi vezetékes számukon és ő tud segíteni ha valami van.
2019. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszkot. Lehet most némelyik azt hiszi hogy nem vagyok tájékozott, csak egyszerűen nem mertem neki semmit sem adni. Tudom hogy emberekből vagyunk.
2019. aug. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!