Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babám szégyenlős...

3,5 hónapos babám szégyenlős lenne, vagy miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés

Amikor kézben van és valaki beszél, közeledik hozzá elfordul. Sokszor néha bujkál a mosoly a szája sarkában, de mégis elfordul.

Velünk szülőkkel ritkán csinálja ezt, minket néz hosszasan, de ma reggel velünk is néha elkezdte...

A tükörképével ugyanez :) Ránéz, elkezd picit mosolyogni, de inkább elkapja a fejét és a túloldalra fordítja.

Vagy túl fáradt lenne és sok neki az inger, a másik személy? Aránylag kipihent állapotában is csinálja.

Szégyenlős lenne?


2019. aug. 28. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Szégyenlős nem lehet, mivel a szégyentudat jóval később alakul ki az emberkében. Sokkal inkább az, amit a csecsemőknél az idegenektől való félelemnek neveznek.
2019. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam, rossz szóval fejeztem ki magam.


És ez normális ebben a korban? Azóta van amióta többször ki kell venni a babakocsiban, mert sír, és emiatt sokan odajönnek járókelők beszélgetni, megnézni őt...

2019. aug. 28. 09:21
 3/7 A kérdező kommentje:
*babakocsiból
2019. aug. 28. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyes voltam:


Ne aggódj. Szerintem inkább azért mennek oda a babakocsihoz, hogy megcsodáljanak egy kis életet. Ilyen sok baj és nyomorúság között mindig bodogság látni egy új életet.

Ps: a szégyantudat nem érvényes, szamárságot írtam, ne haragudj. A szégyellősség jellemvonás, a szégyentudat egészen más. Elnézést, fáradt vagyok. A babádnak semmi baja, biztos vagyok benne, hogy minden oké.

2019. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj engem nem zavar ha odajönnek és megnézik :) Csak azt veszem észre hogy mintha azóta lenne ilyen "elbújós"
2019. aug. 28. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam ugyanezt csinálta. Ő mondjuk nagy mosollyal általában de néha teljesen szimplán csak elfordult🤷🏻‍♀️

(A tükör őt ennyi idősen nem is érdekelte, most is inkább rám vigyorog benne, bár már néha 1-1 pillanatra szemlélgeti magát benne.)

Én amiatt ugyanúgy aggódtam picit mint te, de nem kell! Utólag azt mondom ez csupán egy fejlődési szint, amin majd továbblép. Az én fiam most már kb mindent ès mindenkit hosszasan figyel, az emberekre mosolyog, kacag, nyílt, barátságos. De ez is biztos változhi fog.😊

Úgyhogy hidd el: Teljesen normális amit csinál, és tök cuki!

2019. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok, kislányom is ezt csinálja, aggódom miatta, leirnatok, hogy milyen természetű lett a babátok, látom már eltelt 4 év :) remélem csak ilyen kis huncut, koszonom
nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!