Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevadasnal neked szamit...

Nevadasnal neked szamit mennyire tucat a nev vagy epp egyedi?

Figyelt kérdés
Nalatok ez szempont volt?
2019. aug. 29. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem. A legfőbb szempont az volt, hogy passzoljon a vezetéknévhez, illetve ne legyen csúfolható, mind fiatalon mind öregebb korban vállalható legyen
2019. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Semmiképpen nem akartunk olyan nevet, ami benne volt a top 10-ben. A vezetéknév is gyakori, így biztos lett volna rajta kívül még egy csomó ilyen nevű. De azt sem akartuk, hogy olyan ritka legyen, meg túl különleges, amiről senki nem hallott és idegen hangzása volt. Ezért inkább arra törekedtünk, hogy ne legyen túl gyakori, de mégis ismert név legyen. Kettő neve lett végül is. Nem volt könnyű, hogy passzoljon minden, de a terhesség alatt bőven volt idő ezt kiagyalni. Nem hasra ütés szerűen választottunk nevet, hiszen mégiscsak evvel kell leélnie az életét.
2019. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aktuális top 10-20-ból nem szívesen válogatnék. Úgyis tucat a vezetéknevünk is. A lányainknak a lista 50. helye körül van a nevük, a fiunké viszont nincs az első 100-ban sem.
2019. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem adnék soha olyat ami top 100-as. Nem is értem a sok szülőt akik nyomatják a Zoét, Lilit, Hannát, Beniket, Marcit. Szerintem nagyon gáz ilyen tucatnak lenni. Nem azt mondom, hogy legyen valami fura mint mondjuk nemrég hallottam a Büvellőt mert az meg a másik véglet. Rengeteg szép név van nem értem miért vannak ezek az egyennév hullámok, csak az ismerősi körben pl 5 (!) Zoé született az elmúlt másfél évben. Engem nagyon zavarna ha hívnám a játszin és 3 másik Zoéka kapná fel a fejét. Sokkal inkább adnék különleges (nem csúfolható) nevet, minthogy beálljak a birkák közé.
2019. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vezetéknevünk a top5-Ben van így olyanokat választottunk amik nem túl gyakoriak.
2019. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nekem az számított elsőként, hogy határozott nevet találjunk, ami becézhető, míg gyerek, de nem kell szégyenkeznie, mert csúfolják(bár minden nevet ki lehetne figurázni amúgy). Fontos volt, hogy illő legyen a vezetéknévhez, de ne legyen családtag neve sem. Ne legyen tucat annyira, pl a nagyobb fiam neve most kezdett el felkapottabb lenni, a kicsié nem annyira, talán top 20+ 40+ felett van.

Ja és nem akartam sem Medoxot, sem Bencét, sem Bájront, vagy Marcelt, mert kb errefelé ez a menő, és még sorolhatnám.

2019. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem számított, a számunkra legszebb nevet választottuk. Fontos volt, hogy paszoljon a vezetéknévhez, hogy lehessen becézni, illetve hogy maga a név becézés nékül viszont komoly legyen, felnőtt emberként is megállja a helyét.

Én inkább választok tucat nevet, mint olyat amire 3x visszakérdeznek.

2019. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!