Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 25 éves Anyukák! Hogy álltatok...

25 éves Anyukák! Hogy álltatok vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Én nemrég szültem, munkahelyrol mentem el, szeretnénk még babát a férjemmel, de legkorábban 6 év múlva megyek vissza dolgozni, az sok idő. Addig a munkahelyem lehet megszűnik. Akik szintén így vállalták a babákat, milyen volt a munkakereses? Mire lehet számítani? Szociális, álom munkám volt, ott is szeretném folytatni. Előtte 2 évig voltam munkaviszonyban a helyén, ahonnan elmentem szülni. Mik a tapasztalatok?
2019. szept. 2. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy 6 évig otthon leszel?

Én is ugyanígy voltam amúgy, ahogy te, 25 évesen szültem, négy évet voltam otthon a két gyerekkel, utána visszavettek. De multi volt nyolc órában, nagyon vacak volt, alig láttam a gyerekeimet, úgyhogy váltottam, jelenleg home office-ban vagyok. Más iskolásak, napközisek ugyan, de így is elég sok időt töltök velük szerencsére.

2019. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem, 5 évet voltam itthon, közben egyetemre jártam.


Vacak eladói állásból mentem szülni, a bolt, ahol dolgoztam megszűnt már.


Most még van fél évem az egyik képzésből, de kezdtem egy olyat is, amivel otthonról is tudok dolgozni, abból még egy évem van.


Így keresek állást, napi 4 órásat, amíg még az ovi tart, hogy suli időben többet lehessek a gyerekemmel.


Nagyon viccesek az állásinterjúk, 28 lettem, új területen, szakirányú munkatapasztalat nélkül.


Azt tudom előnyként kiemelni, hogy többet nem leszek otthon, de így sincs sikerem, bàr még csak 2 hete keresek aktívan állást.


Ismerős gyermektelen nőket jobb munkahelyeken határozott időkre szerződtetik, nehogy el merjenek menni szülni, párhavonta újat kapnak, valamiért a férfiak határozatlan idejűek ugyanolyan pozícióban..


Nem egyszerű.


(Budapest, műszaki terület, napjaink)

2019. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

25 vagyok, 9 hónapos a baba, most kezdtem újra dolgozni havi 4 napot

Ha a 2-t betölti meg megyek vissza a munkahelyemre, első évben 6 órában.

Én oda megyek vissza, ahonnan eljöttem, nagyon szerettem.

Minek vagy otthon 6 évig?

2019. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Vagy azért, mert sorozatban szül többet(csok), vagy pl én azért, mert nem fejlődött tipikusan a gyerekem, minden baja volt 3 évbe került, mire kiderült, hogy semmi komoly gondja nincs, így még az egyetemmel sem boldogultam rendesen.



Minden anyuka minél többet akar lenni a gyerekével az első időkben, 9 hónaposan a világért nem hagyta volna ott heti több nap, pláne nem 6 órára, hogy más lássa először az első lépéseit, más hallja az első szavait, más vigasztalja, ha sír, ráadásul akkor van a szep szorongás időszaka..


Ugyanoda visszamenni jó és általában könnyű, váltani nehéz, akár kényszerből, akár fejlődés miatt szülőképes korú nőnek, évek kihagyásával.

2019. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Isten mentsen a csóktól. Szeretnék a legtöbbet a babammal lenni, 2. Baba jönne 2 év múlva. Ha ossze Jön. Utána más munkahelyre mennek vissza, mert az ovi suli miatt nem lenne jó sokat utazgatni, költözés miatt.
2019. szept. 2. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

4. Én sem írtam ilyet, havi 4 nap.. Az tudod mit jelent? Heti 1 nap, amikor a másik teljes értékű szülőjével , az édesapjával van..

6 órában HA BETÖLTI A 2-T...

Én ezt írtam szerintem.

De amúgy Hollandiában (és még a legtöbb külföldi országban) 6 hét- 3 hónap a "gyes", aztán mennek vissza az anyák is dolgozni, mégis érdekes a holland gyerekek a legboldogabbak a világon. Pedig utálom mikor bárki is a nagy Nyugattal jön, de ebben kivételesen van igazság, nem lesz attól boldogabb egy gyerek hogy 3 éves koráig csak és kizárólag anya és anya és anya.. Se közösség, se nagyszülőkkel több kettesben töltött idő, se az apával , csak és kizárólag a véranyával aki 20 percre nem hagyja másra a kicsikéjét..

2019. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én 20 évesen szültem épp pont egy hónap eltéréssel vizsgáztam előtte... 3 évig gyesen voltam, mivel nem találtam így pályakezdő művészetisként munkát és a picire se vigyázott senki...

Miután le telt a gyes 3 hónapig semmit nem kaptam közben 2 hónap múlva lett ovis a fiam.

8-13-ig járt vidéken. Közben újra terhes lettem, és nem tudom mihez kezdetnek, jelenleg itthon vagyok, de szeretnék itthonról valamit kezdeni magammal.

Mostmár legfeljebb a baba születési után 6 hónappal mehet bölcsibe is, de ha nem lesz munkám ami gyerekekkel és pályakezdőként elég valószínű nem tudom mihez fogok kezdeni. Próbálkoztam telefonos cégnél nézelődtem itthoni munkát stb. Vagy nem vettek fel vagy vissza se szóltak.

Sajnos nem tudom mit tudnék csinálni...

2019. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!