Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babánál kellemetlen...

4 hetes babánál kellemetlen szagú kaki és puki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eddig úgy tudtam, hogy akkor kezd kellemetlenebb szagú lenni a baba kakija, ha már elkezdjük a hozzátáplálást. Viszont a gyermekem anyatejes és kb egy hete elkezdett szagosodni a kakija (ami átlagosan három naponta van) és ezzel együtt a pukija kb vegyi támadásnak is megfelel.

Ez normális ilyen idősen? Vagy csak nekem vannak téves információim, melyek szerint csak hozzátáplálástól van változás? A válaszokat előre is köszönöm.



2019. szept. 4. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Emlékeim szerint sosem volt rózsaillatú. A színe meg az állaga változott a hozzátáplálással.
2019. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt szagosabb , ha valami vírust szedett össze, de előtte sem volt rózsaillatú.
2019. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló. Ezek szerin érdemes lenne ezzel a "problémával" dokihoz elmenni?
2019. szept. 4. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babámnak nagyon kellemetlen szagú volt az elején a puki.. huh🤪 de fájt is a hasa rendesen. 3 hónapig anyatejes volt, utána tápszeres lett. Amig csak “tej alapú” dolgokat kapott addig mindig ez volt. Tápszer mellett a széklete is büdi volt. A hozzátáplálással elmúlt a kellemetlen szag, tulajdonékképpen minden téren. Bár a széklet nyilván nem lesz sosem kellemes, virág-illatú.

Szerintem ez normális. Ha amúgy nem gyötrik a szelek és van elég kakis+pisis pelus, akkor általában nincs baj. Nyilván ha nagyon szúrós szagu, túl híg vagy túl sűrű a széklet állaga, esetleg furcsa a színe vagy véres akkor meg kell mutatani, utána kell járni. Én volt hoy megmutattam, ilyenkor egy kakis pelust, érdemes aznap eltenni mikor dokihoz mentek. Nálunk nem volt baj.

Szerintem nálatok sincs😊

2019. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Az en babam tapszeres es borzaszto budos a kakija es pukija is, a kezdetek ota. Soha eszembe se jutott higy ez baj lehet 🤔
2019. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!