Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem túlélési...

Tudnátok nekem túlélési tippeket adni 14-15 hónap korkülönbségre?

Figyelt kérdés

A kisfiam 10 hónapos. Januárban érkezik a kishugi. Azaz (kiírt dátum szerint) 14,5 hónap korkülönbség lesz köztük. Akartunk kistesót de egy picit hamarabb érkezett mint szerettük volna. Sajnos a férjem munkahelye olyan , hogy nagyon sokszor délutántol hajnalig dolgozik ..azaz én rengeteget leszek velük egyedül az esti fürdetős , etetős, altatós időszakban és jelenleg fogalmam sincs ezt , hogy fogom megoldani. Ez az egyik legnagyobb félelmem. A másik pedig a séták.. panelban lakunk így a liftbe esélytelen , hogy beférek iker vagy tesó babakocsival . Van valami tippetek erre ? Van 2 babakocsi itthon ..ha nem egyedül leszek akkor így megtudjuk oldani de amikor egyedul leszek még nem tudom mihez kezdek.. most a legjobb ötletnek az tűnik , hogy a nagy babakocsiba lesz a kicsi rám kötve kendőbe . Ez kivitelezhető? Van valKinek tapasztalata?

Érdekelne minden féle túl élési tipp praktika azoktol akik ezen átmentek. Nagyon várom a picit de hatalmas félelem van bennem a mindennapi teendők megoldása miatt. :/ kérlek lássatok el tanácsokkal.



2019. szept. 6. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A babakocsira van tippem: phil&teds, vagy valami hasonló felépítésű, az befér a liftbe. Nàlunk lift sincs, csak úgy tudtam lemenni hogy a pici ràm volt kötve -vagy a nagy hátra. Hát a fürdetés az nagyon gyors lesz eleinte ha sír a másik, de ez van. Kiságyban vagy a fürdőben pihenőszékben biztonságban vannak. Aludni meg legalább megtanulnak hosszú ringatás nélkül. Van olyan emlékem, amikor először sokáig sírt a pici, a nagy àllva rádőlt az ágyra és úgy aludt el:)
2019. szept. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik olyan babakocsi, ami befér.


De én kendőznék.

Télen egyszerűbb is..


A lányom most14 hós

Ha nrm sétàlgattok, hanem csak játszótérre mentek, akkor viheted őt is csatoshordozóban, ott elereszted úgyis.. 1 hónapja indult el nálunk, de már rohangál, csúszdára mászik stb

Nálunk nehézség, hogy szopizik még.


Egyébként februárban jön a tesó.


Első fél év katasztrófa lesz azt mondják. De engem az nyugtat, hogy ikrekkel is megoldják 😬


Altatàs: az már itt egyszerű.. Az esti is

Du. Is, 5 perc, és bombàt lehet robbantani mellette.



Hidd el alkalmazkodni fog a kicsi

2019. szept. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és igen, eleinte sokat sétáltunk úgy hogy a kicsi rám kötve, volt ugyan tesókocsi, de a pici abban sírt ha megálltunk játszóterezni. Azért hosszú távon nem biztos hogy kényelmes (így futni a másik utàn, vagy nagy melegben később).
2019. szept. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az lesz a haditerv, hogy vettem egy szövött kendőt, abban lesz a kicsi, a babakocsiba a nagy. Igaz házban lakunk, de majd minden nap kell menni, a nagytól nagyon nem vonhatom meg a dolgokat mert neki testvére született. Minimum heti 4nap járunk házitejért. A férj ugyanúgy egy darabig nem lesz elérhető.
2019. szept. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap van a 2 nagy között és ez annyira bejött, hogy a kicsiket is másfél éven belül szültem. 😊 Egyáltalán nem volt nehéz az eleje sem, és annyira hamar összenőttek, hogy mire kedztem volna fáradni, addigra nem is kellett már nagyon szórakoztatni őket, játszottak egymás mellett. Nekünk tesókocsink van, picire összecsukható, így volt a legpraktikusabb. Ne izgulj, jó lesz! 😊
2019. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ikreink vannak, babakocsira megoldas a mountain buggy duet, akkora mint egy egyes babakocsi, nagyon jo a kialakítása. Lehet ugy, hogy az egyik oldalt mózes vagy masik oldala sport rész. A nagyot szoktasd ra az önálló alvasra ha nem megy még neki, ugy is lehet, hogy a kicsit ringatod miközben a nagy ágya mellett ülsz. Fürdetés mar könnyebb a naggyal. És probald megszokni, ha kettő sír, egy ideig nagyon nehez, de aztan muszáj, nem tudsz kettőt egyszerre olbe venni. Sietni kell mindennel. :)
2019. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kisfiammal hatalmas nagy szerencsém van .. ha álmos ..beteszem a kiságyba ..cumi a szájába és mint akit leutottek még simogatni se Kel. Este 19 tol reggel 7-8 ig alszik. ( nyilván vannak napok amikor fel kel hajnalba fogzás miatt)
2019. szept. 6. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!