Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkit meg lehet tanítani...

Mindenkit meg lehet tanítani mászni? Mivel lehet segíteni? A fiam egy éves, nagy méretű gyerek. A Dévényes szerint minden ok. A védőnő is megnyugodott, ő is kényelmességre gondol.

Figyelt kérdés
A mászó alagútban is kúszik, pedig átmászik bármi magasságon. Áll bútor mellett. A védőnő azt mondta, másfél évesen mindenkit megtanítanak mászni. Nem késő az? Sokat ül, de kapaszkodva. Törölközővel is mászatjuk, de utálja. Több hónapja kúszik tökéletes módon. Én is sokat közlekedek négykézláb, nagyon tetszik neki, nevet és kúszik tovább.

2019. szept. 6. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, az én gyerekem se nem kúszott, se nem mászott. 6 hónapos koráig konkrétan semmit nem csinált, aztán 9 hónaposan már önállóan járt.
2019. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És lett következménye, hogy ezek kimaradtak?
2019. szept. 6. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Eddig még nem vettem eszre, pedig már 16 éves 😁Hacsak nem a nagy szája... 🤣🤣🤣
2019. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Hogyan kell elképzelni ezt a kapaszkodva ült? Unokatesómék lánya azért kezdett csak valamikor 13-14 hó környékén mászni, mert állandóan ültetve volt nem magától hozta a mozgásformát, hanem támasztva, kapaszkodva ültették és az számára elég látványt nyújtott, nem volt ami a kíváncsiságát igazán felkeltse.De ez csak egy öltet.
2019. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ja a lényeg kimaradt:D Én 14 hónaposan kezdtem mászni.19 hónaposan járni.Szép nagy baba voltam én is.Minden esetre semmi baj nincs velem így felnőttként.(legalábbis aki ismer azt mondja rendben vagyok)
2019. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy állásból leereszkedik és ül. Csak kapaszkodik, mert úgy stabil.Sose ültettük 11 hónapos koráig, mert tudjuk, hogy nem szabad.
2019. szept. 6. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Mint az egyesnek 😄

A fiam sem csinalt semmit 6 honaposan tokjol el volt magaban fekve 10 honapos korara jart ...

Csak az en fiam 14 eves kituno tanulo magas IQ es EQ szinttel. Jelenleg Budapest legerosebb gimijebe jar sportol semmi hatranya nincs.

2019. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Ha a kúszásnál szép, keresztezett a mozgása (jobb karját és bal lábát használja egyszerre), akkor szerintem ne izgulj. A keresztezett mozgás fontos igazán az agyi fejlődés szempontjából. Az a nagy para, ha se szabályos kúszás, se szabályos mászás nincs. Persze az ideális az, ha minden formán végigmegy.

2019. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!